Stránky jsou v přestavbě

Sportovní vyžití v Jizerkách

Na kole přes Královku k prameni Nisy

Z Jablonce nad Nisou vyjedeme směrem do Mšena a přes křižovatku zvanou Ostrý roh směřujeme k Janovu nad Nisou. V Loučné však z hlavní silnice odbočíme doleva přes most, pod nímž teče Bílá Nisa. Úzká komunikace dost strmě stoupá Hraničnou nad údolí Bílé Nisy. Mineme obnovený pomník připomínající oběti 1. světové války. Ten stojí vlevo na okraji lesa. Okolo lyžařského areálu přijedeme do centra Bedřichova. Tady jen krátce pojedeme po hlavní silnici a již znovu stoupáme k Lesní chatě a dále až na Královku.

Z Královky se nám naskytnou daleké rozhledy k Českému ráji i do Krkonoš. Pohodlným sjezdem se zanedlouho ocitneme v Hraběticích. Odtud pojedeme přes samotu Karlov se zázračnou léčivou studánkou a kapličkou Navštívení P. Marie k Hornímu Maxovu. Dosáhneme ho u několika chalup zvaných Sedmidomí. Do Lučan nad Nisou pak následuje sjezd i krátké stoupání. Odtud se můžeme vrátit do Jablonce; náročnější mohou ještě pokračovat do Nové Vsi. Tady bychom neměli minout pramen Nisy, jehož okolí je v posledních letech dobře udržováno. Z Nové Vsi se vrátíme do Jablonce nad Nisou.

Kdo se vydá touto dosti náročnou trasou, bude mít v nohou 28 km a k tomu i značné převýšení (550 metrů). Ti, kteří neradi šlapou do kopce, mohou využít služeb tzv. cyklobusu a nechat se vyvézt do Bedřichova.

Délka trasy cca 28 km. Nepříliš dlouhá trasa, ale se značným převýšením. Nejdelší stoupání z Jablonce do Bedřichova lze absolvovat cyklobusem. Trasa se zkrátí o 10 km.


Please install Flash Player

    

X
Y