Úvodní strana > Kontakty

Tipy kam vyrazit v okolí

Lužické a Žitavské hory - neobjevený klenot

kooperations logo nzg lh sonnengelb

Jsou hory, které ohromí a hory, které dojmou. Lužické hory dojímají, protože mají lidský rozměr. Jejich nejvyšší vrcholy nedosahují ani 800 nadmořských metrů a přece jsou to hory se vším všudy. Jsou dokonalou spojnicí okolních krajinných útvarů – z Českého Švýcarska převzaly pískovcové útvary a skalní města, z Českého středohoří vulkanický charakter a kuželovité vrcholy vystupující ze zalesněných kopců, z Jizerských hor táhlé hřebeny.

www.luzihory.cz

Český ráj

cr
Český ráj leží padesát kilometrů severovýchodně od Prahy. Geograficky je ohraničen spojnicí Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Hodkovice nad Mohelkou, vrch Kopanina, Železný Brod, Semily, Nová Paka, Jičín, Kopidlno, Sobotka a Dolní Bousov. Na východě tento malebný region přechází v Podkrkonoší a na severu je ohraničen pásem Jizerských hor a Krkonoš. V tomto romantickém kraji ležícím na středním toku Jizery se snoubí rozmanitost přírodních krás s bohatými historickými památkami -  hrady, zámky, lidovou architekturu. A právě proto již v 19. století hosté lázní Sedmihorky začali tuto část země nazývat Český ráj. 

www.cesky-raj.info

Krkonoše

logo Krkonoše bar RGB
Krkonoše jsou nejvyšším a nejnavštěvovanějším pohořím celé České republiky. Leží při státní hranici s Polskem, na západě navazují na Jizerské hory. Rozkládají se v délce 38 km a jejich největší šířka je 25 km. Nejvyšší horou Krkonoš a zároveň i celé ČR je Sněžka. Krkonoše nabízejí možnost celoročního atraktivního a aktivního trávení volného času. V zimním období je to samozřejmě lyžování, sjezdové i běžecké.

www.krkonose.eu

Máchův kraj

Romantická krajina hradů, rybníků, pískovcových skal a kuželovitých kopců okouzlila básníka a spisovatele Karla Hynka Máchu, který do zdejší oblasti zasadil děj několika svých děl, včetně nejslavnějšího Máje. Do nitra této nevšední krajiny se můžete vydat i vy a to pěšky i na kole, v lodi nebo na hřbetu koně. www.machuvkraj.cz

Křišťálové údolí
CV logo coolgray

Vydejte se do Křišťálového údolí a poznejte práci místních sklářů a bižuterníků.

www.crystalvalley.cz

Okolní destinace

Klíč s kostelem v Polevsku, autor: Jiří Stejskal

Klíč s kostelem v Polevsku

 
Panská skála, autor: Jiří Stejskal

Panská skála

 
Modlivý důl, autor: Jiří Stejskal

Modlivý důl

 
Výhled z Malého Stožce, autor: Jiří Stejskal

Výhled z Malého Stožce

 
Zlatý vrch ze Studence, autor: Jiří Stejskal

Zlatý vrch ze Studence

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 8.6.2020 11:04:34 | přečteno 3639x | ernest
load