Úvodní strana

O regionu

Jizerské hory jsou jednou z nejstarších chráněných krajinných oblastí v České republice. Až do současnosti si zachovaly vzhled severských lesů, který láká milovníky přírody po celý rok. Na východě Jizerské hory navazují na Krkonoše a na západní straně s nimi sousedí Lužické hory. Chloubou kraje jsou bezesporu rozhledny, kterých bylo na poměrně malém prostoru vybudováno opravdu hodně. Mezi nejznámější patří Štěpánka, Bramberk, Černá Studnice, Královka či Císařský kámen. 

V letním období jsou Jizerské hory oblíbeným centrem turistů a cyklistů, kteří zde najdou četné, turistické trasy i cyklotrasy. Naopak v zimě nabízejí skvělé podmínky pro milovníky zimních sportů. Jsou zde oblíbené terény pro sjezdové lyžování a zároveň zde byla vybudována řada běžeckých tratí, které jsou známé jako Jizerská magistrála. Kromě lyží či turistiky Jizerské hory nabízejí i řadu dalších aktivit. Hladinu adrenalinu vám zvedne bobová dráha, vyzkoušet si můžete snowtubing či ski - jöring, můžete si zahrát bowling, tenis, nebo si zajezdit na koni.

Pro vaši pohodovou dovolenou nabízejí Jizerky širokou nabídku ubytování všech kategorií, najdete zde hotely, penziony, chaty či chalupy, ale také kempy. 

Mariánskohorské boudy (4)srpenSkalní hrad Jizerky (8)


Náhled pro tisk