Úvodní strana

6 tipů co dělat, když v Jizerkách prší

Makak, autor: Makak

Chtěli jste vyrazit do Jizerek, ale předpověď počasí hlásí deštivo a vy váháte, jestli vyjet, nebo raději ne? Naše doporučení zní jednoznačně, pojeďte! Pokud se vám nechce chodit v dešti po horách, koukněte se do našeho přehledu. Najdete v něm doporučení na místa, kde neprší a rozhodně se tam nudit nebudete!Protáhněte si tělo

Chtěli jste si v horách protáhnout tělo a nevyšlo to venku? Určitě to ale půjde uvnitř. Ideální k tomu budou místní horolezecké stěny. Ve všech vám rádi zapůjčí vybavení, a jestli jste ještě nikdy nelezli, tak je možná právě teď ideální čas, vyzkoušet si to pod dohledem profesionála.


Jestli nechcete viset na laně, ale láká vás adrenalin, zkuste některou z jizerskohorských jump aren.


V provozu už jsou i veřejná kluziště a vůbec nevadí, že nemáte brusle s sebou. Každý zimní stadion má svou půjčovnu.


Přehled dalších míst, kde si můžete zasportovat, najdete tady.


Potrapte mozkové závity

Svět fascinujících experimentů a chytré zábavy najdete v iQlandii. Supermoderní vědecko-zábavní centrum, planetárium a chytré dílny hledejte v Liberci.
V Jizerských horách máme i hodně pestrou nabídku únikových místností. Stačí si vybrat téma a náročnost. Chcete vědět víc?


Odpočiňte si

Saunování je skvělý způsob, jak tělu dopřát odpočinek a posílit jeho imunitu. Jestli nemáte wellness ve svém ubytování,  podívejte se do odkazu. Zajímavých míst, kde na vás čekají prvotřídní služby, tam najdete opravdu hodně.
Skvěle se odpočívá i u dobrého filmu. Co třeba zajít do kina? V Jizerkách máme moderní multiplexy i artová malá kina.

Vychutnejte si skvělou kávu

Nejlepší místo, kam se schovat, když je venku nevlídno nebo když si chcete odpočinout, je kavárna. V Jizerských horách najdete kavárny snad všech druhů. Od těch s výběrovou kávou v designovém prostředí nebo maličké s příběhem, až po ty klasické franchisové. Chcete zjistit víc?


Nechte se vtáhnout

V Jizerských horách najdete řadu zajímavých míst, kde na vás dýchne sklářská historie, moderní umění nebo technické zajímavosti. Nechte se vtáhnout do expozic místních muzeí nebo galerií, uvidíte, že nebudete litovat. Chcete zjistit víc?Chtějte něco navíc


Užít si Jizerky můžete i díky netradičním zážitkům, které jen tak nikde nenabízejí. Začněte u toho nejtradičnějšího, co Jizerky dělá Jizerkami – u skla a bižuterie. U jablonecké přehrady sídlí společnost Palace Plus. Je to největší prodejní centrum bižuterie ve střední Evropě, a kromě prodeje se tu specializují také na tvořivé workshopy. Pokud se v termínu vaší návštěvy žádný speciální workshop nekoná, nemusíte být smutní, protože vlastní doplněk si v jejich tvořivé dílně můžete vyrobit i sami v rámci běžné otevírací doby.

Jablonec nad Nisou je výrobou bižuterie vyhlášený. Mimo známé Muzeum skla a bižuterie, zde sídlí také Muzeum výroby korálků - G&B Beads. Během exkurze vám představí historii a současnost výroby skleněných perlí. Budete překvapeni kolik rukou, strojů a času je zapotřebí, aby ze skleněné tyče vznikl mačkaný nebo broušený korálek.

Korálky a bižuterie jsou spíš holčičí záležitost, takže teď ještě něco ryze klučičího. V Liberci v parkovacím domě nákupního centra Fórum najdete největší krytou motokárovou trať na severu Čech. Mají tu otevřeno 7 dní v týdnu včetně svátků.

Ve Vratislavicích nad Nisou mají nejrealističtější simulátor dopravního letadla DC-9 na světě. Můžete si vyzkoušet start z jakéhokoli letiště, simulaci technických potíží letounu nebo si vyzkoušet IFR let – tedy let, při kterém jste řízeni letovým provozem.

Svět fandí malým minipivovarům a my taky. Jestli chcete poznat místo, kde pivo dostává ten správný náboj a ještě se skvěle najíst, naplánujte si exkurzi jabloneckého pivovaru VoltPři prohlídce Zámeckého pivovaru ve Frýdlantu vám vysvětlí rozdíl mezi řemeslnou výrobou piva dříve a nyní. Prohlídku si můžete objednat s degustací piv z ležáckých tanků. Zásadský pivovar REZEK nabízí po předchozí domluvě prohlídku pivovaru i s ochutnávkou piva v různých stádiích jeho výroby. Specializují se na světlou 110 a 120, polotmavou 120 a v průběhu roku dělají i různé pivní speciály. Za ochutnávku určitě stojí i Světoběžník JC Cimrmanův 120 světlý ležák, který vaří v Příchovicích U Čápa. Ležák zlatavé barvy a plné chuti s hustou bílou pěnou byl inspirován rozsáhlou tvorbou a životem Járy Cimrmana.


Pokud jste dočetli až sem, jistě nám dáte za pravdu, že i když v Jizerských horách není zrovna krásné počasí, nudit se tu opravdu nebudete. Těšíme se na vás!Náhled pro tisk
Vytvořeno 16.10.2020 22:11:03 | přečteno 330x | Bc. Pavlína Sacherová
load