Úvodní strana

Jarní prázdniny v Jizerských horách

Foto Zbraněk (1)

Jizerky jsou pro jarní prázdniny výbornou volbou! Najdete tu vyžití pro celou rodinu, ať už je hromada sněhu a krásné počasí, nebo bláto a prší.

Jizerky na sněhu

Lyžování, jasně, bez toho si jarní prázdniny většina z nás nedokáže představit. V Jizerských horách najdete vleky určené pro úplné začátečníky i pro zdatné lyžaře. Stačí si jen vybrat.

Jizerské hory, to je i přes 200 kilometrů upravovaných stop pro běžecké lyžování. Kam se vypravit s dětmi, aby to pro celou rodinu nebylo za trest, vám poradíme tady.

Co když ale nelyžujete? Tak pojďte sáňkovat! Přírodní sáňkařská dráha pod Černou studnicí nabízí 4kilometrové svezení a můžete si tu půjčit turistické nebo luxusní sportovní saně.

Skvělou aktivní zábavou pro celou rodinu je i bruslení. Když dostatečně mrzne, je svezení na jablonecké přehradě nepřekonatelný zážitek. Jestli ale bruslení na přírodním ledu není nic pro vás, nemusíte být smutní - veřejné bruslení nabízí i Svijanská aréna v Liberci, zimní stadion v Jablonci nad Nisou nebo zimní stadion ve Frýdlantu.

K venkovním aktivitám vám přihodíme ještě pár tipů na krátké zimní výlety:

Rozhledna Petřín - ikonické místo prošlo rekonstrukcí a dnes tu najdete příjemnou restauraci i venkovní bar. Jeden a půl kilometru z centra Jablonce zvládnou i malí výletníci. Děti ocení malý svah u restaurace, kde je možné bobovat. Dospělé uchvátí výhledy, při západu slunce to tady prostě nemá chybu.

Rozhledna Nad Prosečí - vynikající kuchyně, krásné výhledy a vyšlápnout si sem můžete jak z Liberce nebo z Vratislavic nad Nisou, tak z Jablonce nad Nisou.

Rozhledna Heřmanice - mezi lidmi se jí říká Okurka, a bude to ideální výlet s těmi nejmenšími cestovateli. Když už do Heřmanic pojedete, nezapomeňte se zastavit v jejich Pekle.

Rozhledna Járy Cimrmana - tady je to ráj! Krásné výhledy, dobrá kuchyně, lyžařský areál, ale najde se tu místo i pro boby a do Lesoparku je to coby sněhovou koulí dohodil. Program na celý den zaručen.

Jizerky v teple

Mě už zebou nožičky. Už tam budeme? Já mám hlad… nebojte taky máme děti, a proto víme, že se vám budou hodit i tipy na místa, kde je teplo, občerstvení a hlavně! spousta zábavy na jednom místě.

Pro starší děti bude nejlepší volbou iQLANDIA s iQPLANETÁRIEM. Na jarní prázdniny tu mají připravené i různé tematické workshopy. Den v Centru Babylon nebo v DinoParku je také sázka na jistotu. Muzeum skla a bižuterie i Severočeské muzeum mají pro děti připravené hrací karty, nebojte se proto děti vzít i sem. Příjemné odpoledne můžete strávit i v Muzeu výroby korálků nebo při exkurzi výrobnou hraček DETOA

Něco navíc

Pokud Vaše děti baví vyrábění, můžete s nimi zavítat do "tvořivého ateliéru" Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.
Tvořit se v něm bude vždy od 10 do 17 hodin a vstup je zdarma.
15. února je na programu výroba záložky do knihy, 17. února se děti naučí vyrábět krasohled a 19. února si odnesou svůj vlastní lampion.
Vstup je zdarma. Více informací: milena.zacharova@msbjablonec.cz
Náhled pro tisk
Vytvořeno 26.1.2022 15:50:47 | přečteno 2427x | Bc. Pavlína Sacherová
load