Úvodní strana

Jizerská romantika

OsadaJizerka

Neznáme nic krásnějšího než procházku barevnou krajinou ruku v ruce s milovanou osobou. Utečte spolu na pár dní a užijte si v Jizerkách čas jen sami pro sebe. Abychom vám usnadnili práci s plánováním, připravili jsme tipy, ze kterých si snadno poskládáte svůj vlastní program na romantický víkend, ale klidně i na celý týden.


Nechte se hýčkat!

Aby o vás bylo skvěle postaráno, připravili jsme přehled hotelů a penzionů, které kromě kvalitních služeb nabízí i wellness.

Frýdlantsko

Hotel Antonie
Spa Resort Libverda

Jablonecko

Lázně Jablonec
Hotel Rehavital
Hotel Na Baště
Penzion Ayky
Hotel Premiér

Liberecko
Apartmány Terasy Café
Fénix Wellness Hotel
Pytloun Wellness Travel Hotel
Clarion Grandhotel Zlatý Lev
Wellness Hotel Babylon

Tanvaldsko
Hotel Montanie
Hotel V Nebi, Josefův Důl
Běžte se projít

Procházky podzimní přírodou patří k těm nejkrásnějším chvílím, které v Jizerských horách můžete zažít. Poradíme kam se vydat, abyste si vychutnali všechny barvy podzimu a objevili ta nejromantičtější místa.
Vychutnejte si skvělou kávu

Nejlepší místo, kam se schovat, když je venku nevlídno nebo když si chcete odpočinout, je kavárna. V Jizerských horách najdete kavárny snad všech druhů. Od těch s výběrovou kávou v designovém prostředí nebo maličké s příběhem, až po ty klasické franchisové. Chcete zjistit víc?
Poznejte chutě Jizerských hor

O tom, že láska prochází žaludkem, asi nebudeme vést žádné spory. Gastronomii v Jizerských horách opravdu rozumíme, proto u nás najdete velmi pestrý výběr podniků, které si oblíbili i Lukáš Hejlík nebo Pavel Maurer. Chcete zjistit víc?
Nechte se vtáhnout

V Jizerských horách najdete řadu zajímavých míst, kde na vás dýchne sklářská historie, moderní umění nebo technické zajímavosti. Nechte se vtáhnout do expozic místních muzeí nebo galerií, uvidíte, že nebudete litovat. Chcete zjistit víc?
Chtějte něco navíc!

Aby byl váš pobyt v Jizerkách opravdu nezapomenutelný, připravili jsme ještě pár tipů na opravdu originální doplnění programu. 

Opravdu výjimečným zážitkem bude vyjížďka na koních podzimní přírodou. Nevadí, že jste oba začátečníci. Víme, kde se o vás skvěle postarají. Jestli byste se v sedle necítili dobře, můžete se posadit do bryčky nebo do kočáru.

Koně v Jizerkách
Zámecký Dvůr v Černousích
Svět fandí malým minipivovarům a my taky. Jestli chcete poznat místo, kde pivo dostává ten správný náboj a ještě se skvěle najíst, naplánujte si exkurzi jabloneckého pivovaru Volt. Při prohlídce Zámeckého pivovaru ve Frýdlantu vám vysvětlí rozdíl mezi řemeslnou výrobou piva dříve a nyní. Prohlídku si můžete objednat s degustací jejich piv z ležáckých tanků.  Zásadský pivovar REZEK nabízí po předchozí domluvě prohlídku pivovaru i s ochutnávkou piva v různých stádiích jeho výroby. Specializují se na světlou 110 a 120, polotmavou 120 a v průběhu roku dělají i různé pivní speciály. Za ochutnávku určitě stojí i Světoběžník JC Cimrmanův 120 světlý ležák, který vaří v Příchovicích U Čápa. Ležák zlatavé barvy a plné chuti s hustou bílou pěnou byl inspirován rozsáhlou tvorbou a životem Járy Cimrmana.
Opravdu neopakovatelným zážitkem pro vás jistě bude návštěva Skandinávského přírodního wellness v EKOParku v Liberci. Relaxace ve finské kádi pod širým nebem potěší, i když venku není zrovna nejhezčí a nejteplejší počasí.
Originální a romantický pobyt v korunách stromů si můžete užít v Treehouse Ještěd nebo vyzkoušet netradiční ubytování díky Kopuli u Ještědu. V obou případech na vás čeká samota v horské přírodě s jedinečným výhledem do krajiny.
Náhled pro tisk
Vytvořeno 16.10.2020 21:26:29 | přečteno 102x | Bc. Pavlína Sacherová
load