Úvodní strana

Komentované prohlídky Visit Jizerky

Nová radnice Jablonec, M  Gál (1) MEZIVÁLEČNÝ JABLONEC

Také v letošním roce si pro vás Visit Jizerky připravily komentované prohlídky, které vás zavedou do Jablonce nad Nisou.

Procházky jabloneckou historií

Vydejte se do minulosti Jablonce nad Nisou s historikem a pracovníkem Severočeského muzea Luborem Lacinou.  Od května do září, vždy první a poslední pondělí v měsíci, vám přestaví během 9 procházek město v jeho proměnách.

Vybrat si můžete ze tří tematických okruhů.


Jak rostlo naše město

Termíny prohlídek: 29. 5., 3. 7., 28. 8. 2023 od 16 hodin

Procházka centrem Jablonce nad Nisou a povídání o tom, jak se postupně vyvíjel ve vesnici, městečko, město i centrum obchodu a cestovního ruchu. Výlet časem od středověku do 20. století a hledání stop dávno zašlých dob.

Trasa: Dům Scheybalových – křižovatka U Zeleného stromu, Dům Scheybalových – kostel sv. Anny – Soukenná – Dolní nám., Mírové nám. –Horní nám., Podhorská ul.   horní část – Muzeum skla a bižuterie

Vstupenky:  Procházky jabloneckou historií: Jak rostlo naše město (evstupenka.cz)


Jablonec za císaře pána

Termíny prohlídek: 5. 6., 31. 7., 4. 9. 2023 od 16 hodin

Vydáme se opět centrem města, ale tentokrát po stopách císaře Františka Josefa I., který město navštívil v roce 1906. Připomínka míst, kde se mocnář zastavil, i dalších významných objektů, které vznikly v době habsburské monarchie a které jsou základem dnešního města.

Trasa: Dům Scheybalových – býv. lázně – Tyršovy sady – Sokolovna – kostel sv. Anny – Komenského ul. – Mírové nám. – Horní nám. – Nám. Dr. Farského – Podhorská

Vstupenky:  Procházky jabloneckou historií: Jablonec za císaře pána (evstupenka.cz)


Jablonec za socialismu

Termíny prohlídek: 26. 6., 7. 8., 25. 9. 2023 od 16 hodin

Vzpomínku, jak město vypadalo před rokem 1989, jaké byly názvy ulic, kam se chodilo nakupovat, kde sídlily tehdejší organizace nebo jak probíhaly oslavy socialistických svátků, nabídne třetí procházka centrem Jablonce, opět v doprovodu historika Lubora Laciny.

Vstupenky:  Procházky jabloneckou historií: Jablonec za socialismu (evstupenka.cz)


Praktické informace k prohlídkám

Sraz účastníků vždy u Domu Scheybalových (infocentrum), Kostelní 1/6, Jablonec nad Nisou

Délka prohlídky cca 90 min.

Vstupné 100 Kč, snížené 70 Kč.

Vstupenky v on-line předprodeji na portálu E-vstupenka, nebo na prodejních místech E-vstupenky od 28. 4. 2023 od 12 hodin.

Organizátorem prohlídek je Turistický region Jizerské hory - Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko ve spolupráci s Kulturou Jablonec, p. o.
Informace o prohlídkách na tel. čísle:  +420 774 667 677.

Poznámka k prodeji vstupenek: Prodej vstupenek probíhá přes portál E-vstupenka a na prodejních místech E-vstupenky vždy do 12 hodin dne, kdy daná prohlídka probíhá. Po 12. hodině již není možné na prohlídku konanou v tento den vstupenky zakoupit. 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 17.4.2023 10:34:47 | přečteno 460x | zakova.jana
load