Úvodní strana

Komentované prohlídky Za slavnou minulostí Liberce a Jablonce nad Nisou

Plakát na šířku

Poznejte liberecké baroko a klasicismus a jabloneckou secesi při procházkách, které vám představí fascinující rozmach dvou největších jizerských měst. Svou architekturou vás uchvátí také meziválečné období, ke kterému v Jablonci nad Nisou patří dobové architektonické soutěže a pro Liberec je to doba, která z města vytvořila metropoli severních Čech.

Komentované prohlídky vás zavedou do míst, která si zamilujete!


Prohlídkové okruhy

Dolní centrum Liberce

Prohlídka v Liberci je zaměřena na část města, která prošla v průběhu své existence dramatickou proměnou, jedná se o dolní centrum. Návštěvníci se podívají na nejstarší libereckou průmyslovou zónu s pozůstatky barokní a klasicistní zástavby, seznámí se se zajímavou a unikátní historií motorismu, nejmladším kapucínským konventem a nebývalým meziválečným kvasem, který z Liberce učinil metropoli severních Čech. A chybět nebudou ani významné poválečné stavby! 

Termíny konání prohlídek: 27. 6, 18. 7., 29. 8. a 19. 9. 2022.


Secesní Jablonec nad Nisou

Prohlídka secesním Jabloncem nad Nisou je věnována bohatství jabloneckých fasád a historii meziválečného motorismu. Návštěvníci se podívají na někdejší “Ost Garagen”. Putování za architekturou završí prohlídka stylově nejšistší secesní sakrální stavby ve střední Evropě, starokatolického kostela Povýšení sv. Kříže, jehož autorem byl místní rodák Josef Zasche. 

Termíny konání prohlídek: 20. 6. a 15. 8. 2022. 


Meziválečný Jablonec nad Nisou

Prohlídka meziválnečným Jabloncem nad Nisou zavede návštěvníky k nejvýznamnějším veřejným budovám meziválnečného období v čele s novou radnicí a kostelem Nejsvětějšího srdce Ježíšova. Návštěvníci nahlédnou i pod pokličku dobových architektonických soutěží a budou moci sledovat fascinující rozmach města ovlivněný nejmodernějšími dobovými architektonickými směry, které z někdejší uhlířské osady učinily světové centrum bižuterního průmyslu. 

Termíny konání prohlídek: 11. 7. a 12. 9. 2022.Praktické informace k prohlídkám

Všechny komentované prohlídky začínají v 16 hodin a končí v 17:30 hodin

Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit na portálu www.evstupenka.cz nebo osobně na prodejních místech E-vstupenky. Vstupenky lze zakoupit nejpozději do 12 hodin v den konání dané prohlídky.

Vstupné činí 100 Kč základní a 70 Kč snížené. 

Sraz s průvodcem je v Liberci u paláce Dunaj na Soukenném náměstí a v Jablonci nad Nisou u Turistických informací v radnici na Mírovém náměstí.Odkazy k zakoupení vstupenek on-line

Secesní Jablonec nad Nisouwww.evstupenka.cz/akce/33657-dolni-centrum-liberce

Meziválečný Jablonec nad Nisouwww.evstupenka.cz/akce/33656-mezivalecny-jablonec-nad-nisou

Dolní centrum Libercewww.evstupenka.cz/akce/33657-dolni-centrum-liberceOrganizátorem prohlídek je Turistický region Jizerské hory – Liberecko, Jablonecko, Frýdlantsko a Tanvaldsko.

Náhled pro tisk
Vytvořeno 31.5.2022 13:53:07 | přečteno 928x | zakova.jana
load