Úvodní strana

Letní Jizerky - Užijte si rozverné léto v Jizerkách!

IMG 9979

Hory i podhůří zalité sluncem a řada rozmanitých možností, jak strávit den, takové je léto v Jizerkách. Aktivně, pohodově, typicky letně, zasněně nebo hravě s dětmi? Ranní paprsky vás doslova vytáhnou z postele a vy začnete plánovat. Na terase s jedinečným výhledem si dáte ranní kávu a vydatnou snídani a zjistíte, že tady je rozhodně co objevovat. Kde jen začít. Čím zláká rozverné léto v Jizerkách vás? Nechte se inspirovat a unášejte se na vlně pohody.


Prožijte jizerské čeření

Ve zdánlivě tiché krajině Jizerek je slyšet skrytý neklid. Zaposlouchejte se do řeči přírody a všude okolo sebe ucítíte životadárný a mocný živel, vodu. Jizerky jsou protkané hustou sítí potůčků i říček. Cestou z hor nabírají na síle a mezi kameny, kde voda strmě padá doů, je slyšet bouřlivé čeření. Objevte krásy vody, bez které by se naše životy neobešly. Prožijte jizerské čeření na vlastní kůži! Nechte se inspirovat tipy do přírody a poznejte každou jizerskou kapku.Objevte léto ve hvězdách

Na západ slunce si v letních měsících musíte počkat o něco déle. O to úchvatnější podívaná vás pak čeká. Jizerskou oblohu zaplní hvězdy a není jich odtud vidět zrovna málo. Bezmračná noc přináší pohled na neuvěřitelné dva tisíce hvězd se stříbrným pásem Mléčné dráhy. V roce 2009 byla v Jizerkách vyhlášena mezinárodní “rezervace tmy”,Jizerská oblast tmavé oblohy. Jedním z nejkrásnějších letních úkazů je sledování Perseid neboli Slz svatého Vavřince. Nejvíce padajících hvězd uvidíte v noci ze 12. na 13. srpna 2021 kolem 22. hodiny. Nechte se unést krásou jizerské noci! Nezastihnete-li v Jizerkách padající Perseidy, můžete zkusit štěstí ještě 1. září 2021 nad ránem, kdy se na obloze objeví meteorický roj Aurigidy.


Za osvěžením až k moři

K létu neodmyslitelně patří koupání. Příležitostí k vodním radovánkám je v Jizerkách mnoho. Přírodní koupaliště, bazény - kryté i venkovní a dokonce i moře! Nenechte se mýlit, k moři není nutné opouštět hranice naší republiky. Vydejte se do Jablonce nad Nisou a objevte krásy jabloneckého moře, vodní nádrže Mšeno. Užít si tu můžete koupání i sportování všeho druhu. A nejenom tato vodní nádrž v Jizerkách zve k letním radovánkám. Inspirujte se tipy, které vás v letních měsících jistě osvěží!


Léto patří dětem

Léto v Jizerkách je hravé, váže se k prázdninám a patří dětem! Objevujte krásy Jizerek s celou rodinou na naučných stezkách, užijte si legraci na dětských hřištích, nechte se zlákat speciálními programy pro děti, zajděte se vykoupat nebo třeba projet na kolech a koloběžkách, prožijte s dětmi netradiční zážitky. Užijte si rozverné léto s celou rodinou!


Když vás zastihne nevlídné počasí

Ne každý letní den je zalitý sluncem. K Jizerkám patří i deštivé počasí. Nevěste hlavu, když vás zastihne nevlídné počasí. Jizerky i v těchto dnech nabízejí množství aktivit. Vyberte si z naší nabídky, co vám přijde k chuti a zpříjemněte si tak chvíle, které zrovna nepřejí venkovním aktivitám.


Projeďte se jizerským létem

Projet Jizerky na kolech je jednou z nejvyhledávanějších aktivit léta. Nezapomenutelné zážitky na kolech si odvezete ze singltreku, bikeparků i pumptracků. Ale co když chcete ještě víc? V Jizerkách si můžete užít i jízdu na koloběžkách nebo bruslích! Pokud si potrpíte na větší pohodlí a  zdoláváte desítky kilometrů na svých motorových vozidlech, jistě oceníte tipy na motovýlety. V Jizerkách vás čeká řada klikatých cest a zatáček, kdo z motorkářů by odolal. Projeďte se jizerským létem tak, jak se vám to líbí nejvíce!


Tipy na letní akce
Po dlouhé odmlce se konečně začal plnit kalendář akcí! Je čas vybrat si tu svou oblíbenou. K létu patří koncerty i zábava. Vyčistit hlavu od starostí si můžete mnoha různými způsoby. A že vám v  záplavě slunečních paprsků chybí sníh? Snadná pomoc! Zúčastněte se Jizerské 50 run a poznejte legendární místa Jizerské 50 bez sněhu. Pohodově, kulturně i aktivně si můžete užít léto v Jizerkách. Přehled akcí najdete v kalendáři akcí, nebo se nechte inspirovat naším výběrem. Užijte si léto naplno!


Zakousněte se do léta a užijte si ho plnými doušky

Jaká by to byla návštěva Jizerek bez něčeho dobrého na zub? Dopřejte si klidnou snídani v některé z kaváren. Na oběd zajděte do restaurace, která nabízí vaši oblíbenou kuchyni. A nebo experimentujte a ochutnejte naopak něco nového! Odpoledne láká k rozjímavému posezení se zákuskem. Nebo je libo zajít na zmrzlinu? A večer? Vyrazte do baru nebo ochutnejte místní pivo z jizerských pivovarů! Dopřejte kus jizerského léta svým chuťovým pohárkům a poznejte místní gastronomii.


Kde složit hlavu

Návštěva Jizerek není jednodenní záležitostí. Kde ale složit hlavu? Důležité jsou především vaše potřeby a očekávání. V Jizerkách najdete řadu ubytovacích zařízení nabízejících nejrůznější doplňkové služby. Chcete si užít léto pod stanem? Doporučujeme využít k přenocování některý z kempů. Táboření ve stanech není totiž na chráněných územích povoleno. Vsázíte-li na rodinnou atmosféru ubytování, vyberte si z nabídek penzionů nebo ubytování v soukromí. Chcete si dopřát více luxusu? K dispozici je řada hotelů různých kategorií. Projděte si přehled ubytování a jistě najdete to své vysněné!


Zveme vás do Jizerek

Tipy na to nejlepší z léta v Jizerkách vám přinášejí oblasti Liberecko, Jablonecko, Tanvaldsko a Frýdlantsko. Této nabídce nejde odolat, užijte si léto v každém koutu Jizerek!

Milí návštěvníci, velice si vážíme toho, že při svých toulkách Jizerkami respektujete pravidla chování v přírodě.


Prožijte jizerské čeření

#VisitJizerkyNáhled pro tisk
Vytvořeno 12.7.2021 14:42:37 | přečteno 858x | denisa.merenusova