Úvodní strana

Letní Jizerky - Užijte si rozverné léto v Jizerkách!

Ořešník léto, autor: Tomáš Exner

Hory i podhůří zalité sluncem a řada rozmanitých možností, jak strávit den, takové je léto v Jizerkách. Aktivně, pohodově, typicky letně, zasněně nebo hravě s dětmi? Ranní paprsky vás doslova vytáhnou z postele a vy začnete plánovat. Na terase s jedinečným výhledem si dáte ranní kávu a vydatnou snídani a zjistíte, že tady je rozhodně co objevovat. Kde jen začít. Čím zláká rozverné léto v Jizerkách vás? Nechte se inspirovat a unášejte se na vlně pohody.


Prožijte jizerské čeření

Ve zdánlivě tiché krajině Jizerek je slyšet skrytý neklid. Zaposlouchejte se do řeči přírody a všude okolo sebe ucítíte životadárný a mocný živel, vodu. Jizerky jsou protkané hustou sítí potůčků i říček. Cestou z hor nabírají na síle a mezi kameny, kde voda strmě padá dolů, je slyšet bouřlivé čeření. Objevte krásy vody, bez které by se naše životy neobešly. Prožijte jizerské čeření na vlastní kůži! Nechte se inspirovat tipy do přírody a poznejte každou jizerskou kapku.Objevte léto ve hvězdách

Na západ slunce si v letních měsících musíte počkat o něco déle. O to úchvatnější podívaná vás pak čeká. Jizerskou oblohu zaplní hvězdy a není jich odtud vidět zrovna málo. Bezmračná noc přináší pohled na neuvěřitelné dva tisíce hvězd se stříbrným pásem Mléčné dráhy. V roce 2009 byla v Jizerkách vyhlášena mezinárodní “rezervace tmy”, Jizerská oblast tmavé oblohy. Jedním z nejkrásnějších letních úkazů je sledování Perseid neboli Slz svatého Vavřince. Nejvíce padajících hvězd uvidíte v noci ze 12. na 13. srpna 2023 mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní. Nechte se unést krásou jizerské noci!


Za osvěžením až k moři

K létu neodmyslitelně patří koupání. Příležitostí k vodním radovánkám je v Jizerkách mnoho. Přírodní koupaliště, bazény - kryté i venkovní a dokonce i moře! Nenechte se mýlit, k moři není nutné opouštět hranice naší republiky. Vydejte se do Jablonce nad Nisou a objevte krásy jabloneckého moře, vodní nádrže Mšeno. Užít si tu můžete koupání i sportování všeho druhu. A nejenom tato vodní nádrž v Jizerkách zve k letním radovánkám. Inspirujte se tipy, které vás v letních měsících jistě osvěží!


Léto patří dětem

Léto v Jizerkách je hravé, váže se k prázdninám a patří dětem! Objevujte krásy Jizerek s celou rodinou na naučných stezkách, užijte si legraci na dětských hřištích, nechte se zlákat speciálními programy pro děti, zajděte se vykoupat nebo třeba projet na kolech a koloběžkách, prožijte s dětmi netradiční zážitky. Užijte si rozverné léto s celou rodinou!


Komentované Procházky jabloneckou historií

V letošním roce si pro vás Jizerky připravily komentované prohlídky Jablonce nad Nisou. Vydejte se na procházku v doprovodu historika a pracovníka Severočeského muzea, Lubora Laciny. Jablonec nad Nisou vám představí ve třech různých tématech, provede vás historií města od středověku, seznámí vás s dobou, kdy město navštívil císař František Josef I. a podívá se s vámi zpět do minulosti Jablonce za socialismu. Více o prohlídkách ZDE.

 

Když vás zastihne nevlídné počasí

Ne každý letní den je zalitý sluncem. K Jizerkám patří i deštivé počasí. Nevěste hlavu, když vás zastihne nevlídné počasí. Jizerky i v těchto dnech nabízejí množství aktivit. Vyberte si z naší nabídky, co vám přijde k chuti a zpříjemněte si tak chvíle, které zrovna nepřejí venkovním aktivitám.


Projeďte se jizerským létem

Projet Jizerky na kolech je jednou z nejvyhledávanějších aktivit léta. Nezapomenutelné zážitky na kolech si odvezete ze singltreku, bikeparků i pumptracků. Ale co když chcete ještě víc? V Jizerkách si můžete užít i jízdu na koloběžkách nebo bruslích! Pokud si potrpíte na větší pohodlí a  zdoláváte desítky kilometrů na svých motorových vozidlech, jistě oceníte tipy na motovýlety. V Jizerkách vás čeká řada klikatých cest a zatáček, kdo z motorkářů by odolal. Projeďte se jizerským létem tak, jak se vám to líbí nejvíce!


Tipy na letní akce
K létu patří koncerty i zábava. Vyčistit hlavu od starostí si můžete mnoha různými způsoby. Pohodově, kulturně i aktivně si můžete užít léto v Jizerkách. Přehled akcí najdete v ikona souborukalendáři akcí. Užijte si léto naplno!


Zakousněte se do léta a užijte si ho plnými doušky

Jaká by to byla návštěva Jizerek bez něčeho dobrého na zub? Dopřejte si klidnou snídani v některé z kaváren. Na oběd zajděte do restaurace, která nabízí vaši oblíbenou kuchyni. A nebo experimentujte a ochutnejte naopak něco nového! Odpoledne láká k rozjímavému posezení se zákuskem. Nebo je libo zajít na zmrzlinu? A večer? Vyrazte do baru nebo ochutnejte místní pivo z jizerských pivovarů! Dopřejte kus jizerského léta svým chuťovým pohárkům a poznejte místní gastronomii.


Kde složit hlavu

Návštěva Jizerek není jednodenní záležitostí. Kde ale složit hlavu? Důležité jsou především vaše potřeby a očekávání. V Jizerkách najdete řadu ubytovacích zařízení nabízejících nejrůznější doplňkové služby. Chcete si užít léto pod stanem? Doporučujeme využít k přenocování některý z kempů. Táboření ve stanech není totiž na chráněných územích povoleno. Vsázíte-li na rodinnou atmosféru ubytování, vyberte si z nabídek penzionů nebo ubytování v soukromí. Chcete si dopřát více luxusu? K dispozici je řada hotelů různých kategorií. Projděte si přehled ubytování a jistě najdete to své vysněné!


Milí návštěvníci, velice si vážíme toho, že při svých toulkách Jizerkami dodržujete Desatero pravidel, jak se chovat v přírodě


#VisitJizerky

Náhled pro tisk
Vytvořeno 12.7.2021 14:42:37 | přečteno 4917x | denisa.merenusova
load