Úvodní strana

Liberecko

jaro Strossova vila 2 Jirouš

Čtvero ročních období na Liberecku.

Pověstný^Liberec

O Liberci koluje spousta pověstí, které možná někoho z vás odrazují od návštěvy – prý u nás pořád prší, všude je to do kopce, nemáme rádi Jablonec a každý tu umí lyžovat. Často ale také slýcháme, že Liberci chybí k dokonalosti jen moře a že jsme královstvím rododendronů. Co je báje a co pravda? Přijeďte a zjistěte to na vlastní kůži. Kdy? Třeba hned! Liberec má totiž v každém ročním období co nabídnout.

Jarní^Liberec má své nepopiratelné kouzlo. Dopoledne můžete lyžovat na Ještědu nebo běžkovat okolo Bedřichova. Odpoledne si můžete vychutnat procházku v centru města, kde už po sněhu není ani památky. Městské informační centrum pro vás připravilo sadu map s doporučenými trasami po jednotlivých městských čtvrtích. Některé jsou známé, jiné čekají na své objevení a jaro je k tomu ideální. Liberci se právem přezdívá království rododendronů, a pokud je chcete vidět v plné síle, musíte přijet na jaře. Oázou pěnišníků, jak se jim česky říká, jsou botanická i zoologická zahrada, pokud se k nim z centra vydáte pěšky, uvidíte sami, že Liberec je těmito keři doslova posetý. 

Letní^Liberec, to je 104 dní plných zábavy, poznání a dobrodružství. Hudební a gastronomické festivaly, open air koncerty a divadla před libereckou radnicí. Desítky kilometrů kvalitních silnic pro vyjížďky na motorce, zajímavé trasy pro pěší i cyklo – to vše je možné najít ve městě pod Ještědem a jeho okolí. Třešničkou v pomyslném letním libereckém koktejlu je západ slunce na Ještědu. Famózní, romantická podívaná, kterou umocňuje silueta horského hotelu, bere dech i místním obyvatelům. Ale nebudete vám lhát – občas tu v létě prší. Jenže Liberec je zábavný i za deště! Centrum Babylon a iQlandia poskytnou přístřeší rodinám s dětmi. Poučná zábava dětem neuškodí a rodiče ji jistě ocení. Ostatní se mohou za deštivého počasí schovat do některé z místních vyhlášených kaváren. Výběrová káva, domácí dezerty i obložené bagety vám jistě spraví náladu.

Podzimní^Liberec, když nás nenavštíví babí léto, je většinou opravdu sychravý. Mlha a déšť sice odrazují od venkovních aktivit, zato ale přímo vybízí k návštěvě některé z místních galerií nebo muzeí. Oblastní galerie – Lázně zaujme svou budovou. V honosném sídle bývalých městských lázní se můžete ponořit do pestré nabídky výtvarného umění, která je doplněna i o dočasné moderní expozice. Severočeské muzeum prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a nabízí také řadu zajímavých expozic. Technické muzeum anebo Rodný dům Ferdinanda Porscheho zasepotěší všechny milovníky motorů. Návštěva Liberce by se určitě neměla obejít bez prohlídky liberecké radnice, jejíž vzhled ohromuje nejen turisty, ale také filmaře. Po chodbách se tu procházel Geoffrey Rush, Ron Howard nebo Cara Delevigne. Na náměstí se natáčel 4. díl pavoučí série Spider-Man: Far From Home. Interiéry radnice jsou přístupné v rámci komentovaných prohlídek, ale nebojte se. Nudit se určitě nebudete.

Zimní^Liberec je rájem pro opravdové sportovní nadšence. Desítky kilometrů běžeckých tratí, které jsou dostupné MHD. Sjezdové tratě, na které dohlíží majestátní Ještěd a na které se dostanete pohodlně tramvají – to je deviza Liberce, kterému se také říká český Innsbruck. Po sportovním výkonu na vás čeká odměna v podobě saun, vířivek nebo masáží, které mají ve městě opravdu velké zastoupení a těší se vysoké kvalitě. Neméně kvalitní je i místní kulturní nabídka. Divadlo F. X. Šaldy každoročně připravuje nastudování činoherních, baletních, ale také operních kousků, které se pyšní skvělými hereckými výkony i krásnou a nápaditou výpravou. Stejně tak Naivní divadlo, které prostřednictvím loutek baví dětské diváky po celém světě. Dům kultury, Lidové sady a Home Credit Arena hostí české i zahraniční interprety, koncertní nabídka je díky nim pestrá. Špičkové výkony, na které je radost pohledět, podávají i místní sportovní kluby – FC Slovan Liberec, HC Bílí Tygři Liberec nebo VK Dukla Liberec.  

Těšíme se na vás! Visit^Liberec


Liberecko

Rodný dům Ferdinanda Porscheho, autor: J. Jirouš

Rodný dům Ferdinanda Porscheho

 
Divadlo F. X. Šaldy, autor: Jakub Kabeš

Divadlo F. X. Šaldy

 
Botanická zahrada, autor: Statutární město Liberec

Botanická zahrada

 
Motorky, autor: J. Somerauer

Motorky

 
Vila, autor: Milan Drahoňovský

Vila

 
Ještěd, autor: Jakub Fišer

Ještěd

 
Liberecká radnice, autor: Jaroslav Bien

Liberecká radnice

 
Liberecké divadlo a radnice, autor: Matyáš Gál

Liberecké divadlo a radnice

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 30.7.2020 16:06:53 | přečteno 5867x | denisa.merenusova
load