Úvodní strana

Lyžování v Jizerkách

Skiaréna Jizerky, autor: Skiaréna Jizerky

Dáváte před běžkami přednost lyžím nebo snowboardu? V Jizerkách budete rozhodně nadšeni. Jizerskohorské sjezdovky nabízejí jedinečné výhledy do okolí a vy si tak kromě sportovního zážitku odnesete v paměti i jedinečný výhled na krásy zdejší přírody i panoramata měst a obcí. 

Skiaréna Jizerky - ski areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov


Skiaréna Jizerky je propojení tří ski areálů jednotným bezdotykovým odbavovacím systémem lyžaře, tedy společným skipasem a skibusem.

Skibus jezdí 3x denně na trase Jablonec n/N -Janov n/N – Bedřichov – Severák – Tanvaldský Špičák a zpět. Skibus je určen nejen pro sjezdaře, ale mohou ho využít i běžkaři například při návratu z výletu. Skibus je zdarma pro cestující s kartou hosta Jizerky CARD a je již v provozu.

Skipasy zakoupené na Tanvaldském Špičáku platí i na Severáku a Bedřichově bez výjimky. Skipas zakoupený na Severáku platí i na Bedřichově a naopak. V ceně tří- a vícedenního skipasu zakoupeného na Severáku či Bedřichově je jeden den lyžování na Tanvaldském Špičáku.

Online prodej skipasů ZDE.

Ski areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov nabízí v rámci Jizerských hor celkem 17km sjezdovek, 20 lyžařských vleků, 2 lanové dráhy a 3 pohyblivé koberce.


Tanvaldský Špičák

Největší lyžařský areál v Jizerkých horách se 2 4-sedačkovými lanovými dráhami a dalšími 5 vleky typu poma - Zalomený,  Pod lesem, 2x Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. V letošní sezóně je tento třicetimetrový pojízdný pás rozšířen o další padesátimetrový pojízdný pás a pro větší pohodlí malých lyžařů vzniklo nově také dětské hřiště. Samozřejmostí ski areálu je také večerní lyžování.
Ski areál Tanvaldský Špičák si pro letošní sezónu připravil novinky, kromě rozšíření pojízdného pásu a vzniku dětského hřiště, byl rozšířen i zasněžovací systém na, který bude nyní efektivnější a zajistí rychlejší a ekonomičtější výrobu sněhu. 


Severák

Ski areál se nachází v Hraběticích v Jizerkách a disponuje 10 lyžařskými vleky a jedním pojezdovým kobercem. V areálu naleznete i zajímavou raritu v podobě vleku a sjezdovky vedoucí přes most přes silnici. Lyžařské vleky a pojezdový koberec nabízejí výborné podmínky pro výuku malých i dospělých lyžařů. Večerní lyžování probíhá na pomě Arnika 1. Zalyžujete si tu na 4.300m širokých sjezdových tratích nízké a střední obtížnosti.
Naproti parkovišti se nachází pobočka půjčovny, servisu a lyžařské školy. Uzavřené dětské hřiště Dětský svět Severák je vybaveno pojízdným kobercem a kolotočem. Na této pobočce se nabízí i možnost hlídání dětí v herně, která je umístěna v patře nad půjčovnou.


Bedřichov

Ve skiareálu se nachází 6 lyžařských vleků, 2 jsou kovové, zbylé jsou typu poma. Pro večerní lyžování se využívá poma na Malinovce. Přímo v centru ski areálu na Malinovce je též umístěn dětský vlek s odděleným prostorem pro výuku. Ski areál Bedřichov nabízí lyžování na celkem 4.500 metrech sjezdovek, jsou to široké tratě střední a nízké obtížnosti.


Přehled dalších ski areálů a vleků v Jizerkách

Ještěd - Hory za rohem - ski  areál v provozu, užít si tu můžete jak denní, tak i večerní lyžování. V areálu najdete půjčovnu, samozřejmostí je lyžařská škola.

Obří sud Javorník - areál zatím mimo provoz.

Lyžařský areál U Vodárny Bedřichov - v provozu.

Dětský lyžařský vlek Dráček Alšovice - zatím mimo provoz.

Bedřichov U Doliny, skiareál SKP - zatím bez informací k zahájení provozu.

Skiareál U Pily - mimo provoz.

Skiareál Dobrá Voda - zatím bez informací k zahájení provozu.

Skiareál Filip - provoz bude zahájen 28. 1. 2023, vlek v provozu od 8:30 do 20 hodin.

Skiareál Josefův Důl Bukovka - zatím bez informací k zahájení provozu.

Skiareál Josefův Důl Lucifer - v provozu všechny 4 vleky od 9 do 16 hodin.

Skiareál Selský Dvůr - zatím bez informací k zahájení provozu.

Skiareál Světlý vrch - v provozu, denní lyžování 8:30-16:30 hodin, večerní 16:30 - 21:00 hodin.

Skiareál Detoa -  v provozu vlek u silnice (POMA), v pátek a sobotu v prodloužené otevírací době od 9 do 19 hodin.

Ski Plavy - zatím mimo provoz.

Ski areál Rejdice - v provozu lanová dráha od 9 do 16:30 hodin, zdarma skibus pro skupiny. K dispozici návštěvníkům areálu je bufet i WC. V provozu je také lyžařská škola a půjčovna.

Skiareál U Čápa Příchovice - v provozu kotva č. 1 od 8:30 do 16:30, možnost večerního lyžování, upravené je i běžkařské kolečko.

Ski Lift Bavorák Kořenov - zatím bez informací k zahájení provozu.

Vlek Jizerský kopec - zatím bez informací k zahájení provozu.

Lyžařské středisko Desná – Černá Říčka - areál v provozu. V provozu je modrá sjezdovka č.3. a červená Hlavní sjezdovka č.1 V provozu je také půjčovna, servis i bufet.

Skiareál Mýtiny - zatím bez informací k zahájení provozu.

Lyžařský vlek Lesní chata - zatím bez informací k zahájení provozu.

Lyžařský vlek Mariánská hora - svah s občerstvením je denně v provozu.

Lyžařský vlek Pod Štěpánkou - zatím bez informací k zahájení provozu.

Lyžařský vlek Pohoda v Nové Vsi nad Nisou - zatím bez informací k zahájení provozu.

Skiareál Harrachov Amálka - zatím bez informací k zahájení provozu.

Skiareál Harrachov Čertova Hora - Lyžuje se na Červené II v Centru. Lanová dráha Delta v provozu od 8 do 16 hodin. Lyžařský vlek Doplik od v provozu od 8 do 16 hodin. Večerní lyžování na lyžařském vleku Doplik od16 do 20 hodin. Lanová dráha Alfa mimo provoz.

Skiareál Zlatá Olešnice - zatím mimo provoz.

Skiareál Tanvald Výšina – Pionýrka - zatím mimo provoz.

Zásada Ski centrum -  zahájení sezony během následujících dnů.

Skiareál Paseky nad Jizerou - v provozu od 26. 1. 2023 lanovka Paseky (Leitner) s přilehlou 1 250 m dlouhou modro-červenou sjezdovkou Víťova. V denním provozu je také lanovka Pizár (Garaventa) s červenou 800 m dlouhou sjezdovkou Jindrovka I. V areálu jsou k dispozici lyžařské školy a půjčovny vybavení a možnost občerstvení.


Upozorňujeme, že informace k zahájení lyžařské sezony a provozu jednotlivých areálů jsou orientační. Doporučujeme vždy ověřit aktuální informace přímo u provozovatele.

Náhled pro tisk
Vytvořeno 30.11.2022 10:19:56 | přečteno 476x | zakova.jana
load