Úvodní strana

Lyžování v Jizerkách

Skiaréna Jizerky, autor: Skiaréna Jizerky

Dáváte před běžkami přednost lyžím nebo snowboardu? V Jizerkách budete rozhodně nadšeni. Jizerskohorské sjezdovky nabízejí jedinečné výhledy do okolí a vy si tak kromě sportovního zážitku odnesete v paměti i jedinečný výhled na krásy zdejší přírody i panoramata měst a obcí. 

Skiaréna Jizerky - ski areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov


Skiaréna Jizerky je propojení tří ski areálů jednotným bezdotykovým odbavovacím systémem lyžaře, tedy společným skipasem a skibusem.

Skibus jezdí 3x denně na trase Jablonec n/N -Janov n/N – Bedřichov – Severák – Tanvaldský Špičák a zpět. Skibus je určen nejen pro sjezdaře, ale mohou ho využít i běžkaři například při návratu z výletu. Skibus je zdarma pro cestující s kartou hosta Jizerky CARD a je již v provozu.

Skipasy zakoupené na Tanvaldském Špičáku platí i na Severáku a Bedřichově bez výjimky. Skipas zakoupený na Severáku platí i na Bedřichově a naopak. V ceně tří- a vícedenního skipasu zakoupeného na Severáku či Bedřichově je jeden den lyžování na Tanvaldském Špičáku.

Online prodej skipasů ZDE.

Ski areály Tanvaldský Špičák, Severák a Bedřichov nabízí v rámci Jizerských hor celkem 17km sjezdovek, 20 lyžařských vleků, 2 lanové dráhy a 3 pohyblivé koberce.


Tanvaldský Špičák

Největší lyžařský areál v Jizerkých horách se 2 4-sedačkovými lanovými dráhami a dalšími 5 vleky typu poma - Zalomený,  Pod lesem, 2x Přibližovák a Dětský. Pro nejmenší lyžaře a jejich výuku v areálu naleznete pojízdný koberec SUNKID. V letošní sezóně je tento třicetimetrový pojízdný pás rozšířen o další padesátimetrový pojízdný pás a pro větší pohodlí malých lyžařů vzniklo nově také dětské hřiště. Samozřejmostí ski areálu je také večerní lyžování.
Ski areál Tanvaldský Špičák si pro letošní sezónu připravil novinky, kromě rozšíření pojízdného pásu a vzniku dětského hřiště, byl rozšířen i zasněžovací systém na, který bude nyní efektivnější a zajistí rychlejší a ekonomičtější výrobu sněhu. 


Severák

Ski areál se nachází v Hraběticích v Jizerkách a disponuje 10 lyžařskými vleky a jedním pojezdovým kobercem. V areálu naleznete i zajímavou raritu v podobě vleku a sjezdovky vedoucí přes most přes silnici. Lyžařské vleky a pojezdový koberec nabízejí výborné podmínky pro výuku malých i dospělých lyžařů. Večerní lyžování probíhá na pomě Arnika 1. Zalyžujete si tu na 4.300m širokých sjezdových tratích nízké a střední obtížnosti.
Naproti parkovišti se nachází pobočka půjčovny, servisu a lyžařské školy. Uzavřené dětské hřiště Dětský svět Severák je vybaveno pojízdným kobercem a kolotočem. Na této pobočce se nabízí i možnost hlídání dětí v herně, která je umístěna v patře nad půjčovnou.


Bedřichov

Ve skiareálu se nachází 6 lyžařských vleků, 2 jsou kovové, zbylé jsou typu poma. Pro večerní lyžování se využívá poma na Malinovce. Přímo v centru ski areálu na Malinovce je též umístěn dětský vlek s odděleným prostorem pro výuku. Ski areál Bedřichov nabízí lyžování na celkem 4.500 metrech sjezdovek, jsou to široké tratě střední a nízké obtížnosti.


Přehled dalších ski areálů a vleků v Jizerkách

Ještěd - Hory za rohem - ski  areál v provozu, užít si tu můžete jak denní, tak i večerní lyžování. V areálu najdete půjčovnu, samozřejmostí je lyžařská škola.

Obří sud Javorník - provoz dočasně přerušen. Za příznivých podmínek v provozu bobová dráha.

Lyžařský areál U Vodárny Bedřichov - areál v provozu. V areálu se nacházejí 3 vleky, půjčovna lyžařského vybavení a lyžařská škola. Možnost snowtubingu (+420 774 885 749).

Dětský lyžařský vlek Dráček Alšovice - mimo provoz. Vlek je vhodný pro malé děti, začínající lyžaře a snowboardisty.

Bedřichov U Doliny, skiareál SKP - 2x POMA EPV 300, lanový vlek, skikolotoč. Svah je vhodný pro začátečníky i pokročilejší lyžaře. Lyžařská škola.

Skiareál U Pily - areál v provozu denně od 9 do 16 hodin, večerní lyžování ve středu a v sobotu od 16:30 d 20 hodin. Lyžařská škola.

Skiareál Dobrá Voda - zatím bez informací k zahájení provozu.

Skiareál Filip - omezený provoz.

Skiareál Josefův Důl Bukovka - v areálu 2 lyžařské vleky, na svahu stánek s občerstvením, možnost lyžařské školy.

Skiareál Josefův Důl Lucifer - v provozu všechny 4 vleky od 9 do 16 hodin, půjčovna lyžařského vybavení, lyžařská škola.

Skiareál Selský Dvůr - zatím bez informací k zahájení provozu.

Skiareál Světlý vrch - v provozu, denní lyžování 8:30-16:30 hodin, večerní 16:30 - 21:00 hodin.

Skiareál Detoa -  v provozu denně od 9 do 16 hodin, v pátek a sobotu v prodloužené otevírací době od 9 do 19 hodin.

Ski Plavy - zatím mimo provoz.

Ski areál Rejdice - v provozu lanová dráha od 9 do 16:30 hodin, večerní lyžování od 18 do 20 hodin, zdarma skibus pro skupiny. K dispozici návštěvníkům areálu je bufet i WC. V provozu je také lyžařská škola a půjčovna.

Skiareál U Čápa Příchovice - v provozu kotva od 8:30 do 16:30, možnost večerního lyžování od 18:30 do 20:30, upravené je i běžkařské kolečko. Skiservis a půjčovna, lyžařská škola.

Ski Lift Bavorák Kořenov - zatím bez informací k zahájení provozu.

Vlek Jizerský kopec - zatím bez informací k zahájení provozu.

Lyžařské středisko Desná – Černá Říčka - areál plně v provozu 8:30 - 16:30 hodin, večerní lyžování ve středu, v pátek a v sobotu 17 - 20 hodin, nově bude osvětlená i modrá sjezdovka č. 3. V provozu je také půjčovna, servis i bufet a lyžařská škola.

Skiareál Mýtiny - zatím bez informací k zahájení provozu.

Lyžařský vlek Lesní chata - zatím bez informací k zahájení provozu.

Lyžařský vlek Mariánská hora - svah dočasně mimo provoz, občerstvením je denně v provozu.

Lyžařský vlek Pod Štěpánkou - zatím bez informací k zahájení provozu.

Lyžařský vlek Pohoda v Nové Vsi nad Nisou - zatím bez informací k zahájení provozu.

Skiareál Harrachov Amálka - skiareál v provozu od 8 do 17 hodin, večerní lyžování od 18:30 do 21 hodin. V areálu půjčovna lyžařského vybavení a lyžařská škola.

Skiareál Harrachov Čertova Hora - areál v provozu od 8 do 16 hodin, večerní lyžování na lyžařském vleku Doplik od 16 do 20 hodin. 

Skiareál Zlatá Olešnice - areál mimo provoz.

Skiareál Tanvald Výšina – Pionýrka - zatím mimo provoz.

Zásada Ski centrum - v provozu velký i malý vlek a obě sjezdovky. Lyžařská škola, půjčovna lyží i snowboardu.

Skiareál Paseky nad Jizerou - areál v provozu od 8 do 16 hodin. V areálu jsou k dispozici lyžařské školy a půjčovny vybavení a možnost občerstvení.


Upozorňujeme, že informace k provozu jednotlivých areálů jsou orientační. Doporučujeme vždy ověřit aktuální informace přímo u provozovatele.


Hledáte pro své ratolesti lyžařské školy?

Skiaréna Jizerky - lyžařská škola Tanvaldský Špičák 2 tel.: 732 751 119, Severák tel.: 605 907 935, Bedřichov tel.: 604 581 037

Ještěd - Hory za rohem - Kubíkova lyžařská škola rezervace

Obří sud Javorník - lyžařská škola Staněk Sport tel.: 604 586 474

Lyžařský areál U Vodárny Bedřichov - lyžařská a snowboardová škola ivan@activeguide.cz, tel.: 774 885 749

Dětský lyžařský vlek Dráček Alšovice - lyžařská škola rezervace

Bedřichov U Doliny - lyžařská škola tel.: 606 277 522

Skiareál U Pily - lyžařská škola tel.: 775 330 320

Skiareál Josefův Důl Bukovka - lyžařská škola tel.: 602 271 831

Skiareál Josefův Důl Lucifer - lyžařská škola helena.strofova@seznam.cz, tel.: 603 487 060

Skiareál Rejdice - lyžařskou školu provozuje firma Mariňáci, tel.: 727 963 201

Skiareál U Čápa Příchovice - lyžařská škola tel.:720 692 343 

Lyžařské středisko Desná - Černá Říčka -  LVL SKISCHOOL Černá Říčka martin.lauer@atlas.cz, tel.: 792 640 332

Skiareál Harrachov Amálka - JPK Ski School

Skiareál Zlatá Olešnice - lyžařská škola tel.:773 176 613

Zásada Ski Centrum - lyžařská škola tel.: 728 543 828

Skiareál Paseky nad Jizerou - lyžařské školy

Náhled pro tisk
Vytvořeno 30.11.2022 10:19:56 | přečteno 1863x | zakova.jana
load