Úvodní strana

Májové cestování Jizerkami plné lásky

Jizerky, autor: TRJH

Svátek zamilovaných se opět hlásí. Jak si ho se svou nejdražší polovičkou užijete vy? Vydejte se do přírody a cestou se nezapomeňte políbit pod rozkvetlou třešní. Nebo se třeba nechte zlákat kulturou a zajděte na něco dobrého k snědku. A nejenom na svátek zamilovaných, ale i v průběhu celého jara můžete objevovat romantiku Jizerek!

Kde je to správné místo pro polibek pod rozkvetlou třešní? Přece u nás v Jizerkách! A když se nedaří najít zrovna třešeň? To vůbec nevadí, své romantické kouzlo mají všechny kvetoucí stromy i místa, kam jarní květ přivál snad jen svěží horský vítr. Připravili jsme pro vás tipy na romantické procházky napříč Jizerkami. A i když ne na každé z nich narazíte na rozkvetlou třešeň, polibek si vaše polovička jistě zaslouží i tak!

Za polibkem šel bych světa kraj – taková je naše májová adaptace Vrchlického. Za polibkem na kraj světa v Jizerkách vyrazte do frýdlantského výběžku, který mnozí návštěvníci považují za konec světa.

S přibývající nadmořskou výškou je stále těžší narazit na rozkvetlé třešně, zejména mimo soukromé zahrady. To ale není překážka pro májovou procházku romantickou krajinou Jizerských hor a městem Liberec. Májový polibek pod rozkvetlou sakurou, nebo jiným stromem potěší jistě stejně a má také své kouzlo.

Horské části regionu sice nejsou ovocnářskými oblastmi, ale při troše štěstí narazíte na rozkvetlou třešeň i na Jablonecku a Tanvaldsku. Zatímco v posledních letech jsou na začátku května třešně v podhůří většinou již odkvetlé, v horách je podnebí chladnější a stromy zde vykvétají později. Máte tu mnohdy daleko větší pravděpodobnost polibku pod kvetoucí třešní. Letošní rok nám ale přinesl poměrně chladný duben a tak se nechme překvapit, zda nás stromy potěší svou záplavou květů.

Náhled pro tisk
Vytvořeno 27.4.2021 12:17:24 | přečteno 873x | zakova.jana
load