Úvodní strana

Májové Jizerky

Jaro v Jizerkách, autor: JK

Máme před sebou druhý prodloužený víkend a rozkvetlý jizerský květen. Připravili jsme pro vás přehled, na co se můžete těšit v Jizerkách a tipy na výlety, kam v těchto krásných jarních dnech vyrazit. Nechte se okouzlit květnovými Jizerkami, které jsou plné radosti a lásky!

Májové procházky plné lásky


Dodržujete tradici polibku pod rozkvetlou třešní na prvního máje? Romantiku v Jizerkách můžete prožít nejenom v první květnový den, ale po celý měsíc. Máme pro vás pár tipů na procházky po Jizerkách, kde rozhodně neminete nějakou rozkvetlou třešeň, nebo jiný krásně kvetoucí strom a tak si můžete prvomájový zvyk ještě znovu zopakovat.

Tipy na výlety najdete ZDE.


Tipy na druhý prodloužený víkend


Historickou tramvají až k Technickému muzeu Liberec, 8. 5. 2023

Projeďte se v pondělí 8. 5. s Boverou linkou č. 1 třeba až k Technickému muzeu, kde si pro vás ve 13 a v 15 hodin připravili komentované prohlídky. Při předložení jízdenky "tam a zpět" na recepci Technického muzea vás čeká 50% sleva na vstup.

S dětmi do Muzea výroby hraček DETOA, 6. - 7. 5. 2023

Zavítejte s dětmi za dřevěnými hračkami z Jizerek. Muzeum je otevřené v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin. Během státních svátků je muzeum zavřené.

Anifilm, 2. - 7. 5. 2023

Liberec ovládne v těchto dnech mezinárodní festival animovaných filmů. Do akce je zapojena řada libereckých míst, jako například Kino Varšava, Naivní divadlo, Severočeské muzeum, Malé divadlo, Zámek, Palác Liebieg, Divadlo F. X. Šaldy, Oblastní galerie Liberec, náměstí Dr. E. Beneše a mnoho dalších. Podrobný program najdete ZDE.

Farmářské trhy v Lázních Libverda, 6. 5. 2023

Třetí sezóna farmářských trhů se koná v lázeňském parku. Přijďte si užít trh s nabídkou zeleniny, ovoce, kytek, medu, hub, drobných rukodělných a řemeslných výrobků pro všechny. Akce se koná každou první sobotu v měsíci od dubna do září v čase od 9 do 15 hodin.

Víkend Starwars v liberecké iQLANDII, 6. – 7. 5. 2023

Přijďte první květnový víkend v kostýmu ze ságy Starwars a užijte si expozici zdarma (k jednomu platícímu dospělému do iQLANDIE jedno dítě v kostýmu zdarma). Návštěva iQLANDIE je vhodná pro děti od 8 let.

Muzeum Jizerských hor, 7. 5. 2023

Po zimní pauze se opět otevírají dveře muzea Jizerských hor na Jizerce. 

Hrad a zámek Frýdlant, 6. - 8. 5. 2023

Navštivte během prodlouženého víkendu Státní hrad a zámek Frýdlant, i když svátek vychází na pondělí, hradní brána bude otevřená a stejně jako o víkendu, i ve sváteční den na vás čekají celkem čtyři prohlídkové okruhy. Vystoupat tu můžete třeba i na hradní věž a pohlédnout na jarně rozkvetlé Frýdlantsko s panoramatem Jizerských hor!

O svátku do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, 8. 5. 2023

U příležitosti státních svátků máte možnost navštívit jablonecké muzeum mimořádně také v pondělí 8. května 2023 od 10 do 17 hodin.


Co dalšího se děje v květnu v Jizerkách?


Seznam akcí, které se v Jizerkách konají v květnu, najdete v našem kalendáři akcí ZDE. A výběr je opravdu pestrý!


Květnové výlety s dětmi do přírody


Objevujte krásy zdejší přírody s celou rodinou. Děti se v Jizerkách zabaví na řadě různých naučných stezek.

Vybírat z naučných stezek můžete ZDE.


Ubytování v Jizerkách jako zážitek


Máme pro vás řadu možností, ať už hledáte něco netradičního, místo, kde Jizerky doslova prožijete, nebo si rádi dopřejete trochu luxusu.

Antonie Hotel – ubytování ve standardu ****superior nabízí hotel ve Frýdlantu s překrásným výhledem na dominantu města, hrad a zámek, s pozadím Jizerských hor.

Montanie Resort – luxusní horské ubytování v pokojích a apartmánech s naprosto výjimečnou polohou u přehradní nádrže Souš.

Wellness Hotel Babylon – hotel v centru Liberce je součástí největšího mimopražského zábavního a relaxačního komplexu, Centra Babylon.

Hotel a restaurace Petřín – stylové ubytování s úchvatným výhledem na Jablonec nad Nisou Jizerské hory kolem něj nabízí tato jedinečná památka města Jablonce.

Hotel Rehavital – objevte víc než jen ubytování, hotel Rehavital je poznáním našeho regionu všemi pěti smysly.

Spa Resort Libverda – v malebném lázeňském městečku Lázně Libverda si můžete užít nejenom pravou léčebnou lázeňskou péči, ale i relaxační pobyty v jedinečné přírodě Jizerek, která lázně obklopuje.

Jizerské domky – vychutnejte si samotu, buďte v kontaktu s přírodou a prožijte chvíle klidu v novém typu ubytování spojujícím glamping a tiny house.

Kemp Tanvaldský Špičák – milovníci kempování zajásají v tanvaldském kempu, pokud cestujete svým vlastním karavanem, jste na správném místě.

Apartmány Rezek – příjemné ubytování v blízkosti jizerského pivovaru Rezek nabízí netradiční zážitky od prohlídky pivovaru, degustací, po koupací sud.


Náhled pro tisk
Vytvořeno 28.4.2023 10:13:54 | přečteno 509x | zakova.jana
load