Úvodní strana

Objevte zimní krásy Tanvaldska!

Foto Zbraněk (7)

Zasněžená kouzelná zimní krajina se ukrývá na Tanvaldsku. Přestože je během bohaté sněhové nadílky tato část Jizerek doslova zavátá sněhem, poznat tento kout se rozhodně vyplatí! Třpytivě bílé kopce nadchnou každého milovníka zimy. Poznejte mrazivé, zasněžené, ale někdy i zadumané Tanvaldsko v celé své kráse!


Zima na Tanvaldsku pro všechny

Využijte bezpochybné výhody Tanvaldu a objevte na téměř jednom místě sportovní vyžití všeho druhu. Na tanvaldské Výšině se nahází sportoviště pro všestranné zimní sportování pro širokou veřejnost. Jsou zde upravované tratě pro běžecké lyžování, u ZŠ Sportovní se nachází kluziště a na sídlišti sjezdovka. Užijte si pestrou zimní zábavu!

Pokud se chcete něco dozvědět o historii lyžování a skoků na lyžích navštivte SKI muzeum Harrachov. V muzeu se nachází exponáty českých, slovenských, ukrajinských, norských, francouzských či japonských lyží. Návštěvníci se zde seznámí nejen s úspěchy skokanských legend, ale také se způsobem původní výroby lyží. Součástí expozice jsou i 130 let staré prvorepublikové vosky nebo lyže, které sjížděly svahy u francouzského města Chamonix při prvních zimních olympijských hrách v roce 1924. Pravidelná otevírací doba je od středy do pátku od 14 do 17 hodin a o víkendech od 10 do 17 hodin.


Tip pro nejmenší návštěvníky a celou rodinu

Parádní zimní řádění s dětmi si můžete užít v Kempu Tanvaldský Špičák. Můžete zde sáňkovat, stavět sněhuláky a i hrát koulovanou. Program si sestavte jak je libo, areál je k dispozici celé rodině! Ideální místo pro zimní koulovačky, bobování, lyžování i stavění sněhuláků je také v Albrechticích ve Ski areálu Světlý vrch. Pro děti je tu i malý vlek nad “Stodolou”, kde je spousta místa na zimní zábavu všeho druhu!

Za návštěvu rozhodně stojí také Areál u Čápa v Příchovicích. Mají tu osvětlené běžecké kolečko, které je zážitkovou trasou vedoucí částečně Lesoparkem Na Sluneční. Můžete tu stavět sněhuláky  a užít si zimní koulovačku. Jakmile vám dojdou síly, navštivte Restauraci U Čápa a posilněte se na další zimní radovánky!

Hledáte program na celý den? Máme pro vás skvělý tip! Zaparkujte na parkovišti u Kempu Tanvaldský Špičák, v kempu nazujte běžky a zdolejte běžecké tratě dlouhé přibližně 2,2 km. Poté si běžky sundejte, vezměte sáňky a vydejte se na Vyhlídku Špička. Odtud vás čeká nejenom krásný výhled na Tanvald a jedinečná podívaná na originální stavbu vyhlídky, ale také krásný sjezd na sáňkách zpět do kempu. Na oběd si zajděte třeba do Hotelu Bon a odpoledne nazujte sjezdovky nebo brusle - obojí si můžete užít i za večerního osvětlení do 19:00 hodin. Prožijte den plný zimních radovánek a kouzelné zimní přírody Tanvaldska!


Za netradičním zážitkem do vody

Pokud patříte mezi otužilce, nenechte si ujít možnost koupání v chladných zimních vodách říček Bílé a Černé Desné. Pro oba toky jsou typické vodopády, zejména pro Černou Desnou. Bílá Desná je proslavená především díky turisticky vyhledávanému cíli - Protržené přehradě. Pokud máte odvahu, poznejte tyto říčky opravdu netradičně a užijte si mrazivě osvěžující koupání v malebném prostředí Jizerek!

Náhled pro tisk
Vytvořeno 6.12.2021 11:57:41 | přečteno 323x | zakova.jana
load