Úvodní strana

Objevte zimní krásy Tanvaldska!

Foto Zbraněk (7)

Zasněžená kouzelná zimní krajina se ukrývá na Tanvaldsku. Přestože je během bohaté sněhové nadílky tato část Jizerek doslova zavátá sněhem, poznat tento kout se rozhodně vyplatí! Třpytivě bílé kopce nadchnou každého milovníka zimy. Poznejte mrazivé, zasněžené, ale někdy i zadumané Tanvaldsko v celé své kráse!Prožijte adventní a vánoční atmosféru Tanvaldska

Nalaďte se na pohodovou atmosféru Vánoc a zavítejte do Desné. V sobotu 11. prosince a od 17:00 hodin si zde užít Vánoční muzicírování, o které se postará Sbor dobrovolných muzikantů.

Netradiční předvánoční zážitek je připraven ve Výtopně Kořenov. Akce s názvem Vánoční svařák ve Výtopně Kořenov je tradičním posezením přímo mezi historickými vozidly. Prožít takovou nevšední chvíli můžete 4. prosince 2021.

17. prosince 2021 nesmíte vynechat tradiční akci v Tanvaldu, Vánoční svařák. Bohatý kulturní program a občerstvení vám zpříjemní čekání na Vánoce!

Vánoční atmosféru se stánkovým prodejem si užijete ve Smržovce na náměstí T. G. Masaryka 19. prosince 2021. Celá akce nese název Vánoční pohoda a to je přesně to, co ve Smržovce v tento den prožijete!

Aktuální informace k akcím vám poskytne infocentrum.
Infocentrum Tanvald - +420 483 369 670, +420 483 369 671, infocentrum@tanvald.cz
Informační centrum Jizerky pro Vás+420 725 805 266, ic@jizerkyprovas.cz
Kulturní a informační středisko Riedlova vila Desná+420 775 685 489, infocentrum@mesto-desna.cz
Městská knihovna a infocentrum Smržovka+420 483 382 286, mki@smrzovka.cz

Vzhledem k epidemiologické situaci vás prosíme, abyste sledovali aktuální vládní nařízení. Akce mohou být na základě vývoje epidemilogické situace zrušeny, nebo může být změněn jejich program. Děkujeme, že dodržujete všechna vládní nařízení.


Zima na Tanvaldsku pro všechny

Využijte bezpochybné výhody Tanvaldu a objevte na téměř jednom místě sportovní vyžití všeho druhu. Na tanvaldské Výšině se nahází sportoviště pro všestranné zimní sportování pro širokou veřejnost. Jsou zde upravované tratě pro běžecké lyžování, u ZŠ Sportovní se nachází kluziště a na sídlišti sjezdovka. Užijte si pestrou zimní zábavu!

Patříte k obdivovatelům skoků na lyžích? Pak má pro vás Tanvaldsko dobrou zprávu! V Desné se v lednu uskuteční Mistrovství České republiky a Republikový kvalifikační závod žactva ve skocích na lyžích. 

Pokud pro vás lyžovačka není to pravé ořechové, nebo si naopak chcete dopřát trochu relaxu po náročném lyžařském dni, vydejte se do Hotelu Bon. Hotel se nachází v úchvatném prostředí nedaleko lyžařského areálu Tanvaldský Špičák. Denně od 11:00 hod. do 22:0 hod. je otevřená restaurace. Součástí hotelu je bowling (otevřeno denně od 14:00 hod. do 22:00 hod.) a v neposlední řadě také wellness s vířivkami a saunami. Prožijte pohodu a hýčkání v mrazivých zimních dnech.
www.hotel-bon.cz 


Tip pro nejmenší návštěvníky a celou rodinu

Parádní zimní řádění s dětmi si můžete užít v Kempu Tanvaldský Špičák. Můžete zde sáňkovat, stavět sněhuláky a i hrát koulovanou. Program si sestavte jak je libo, areál je k dispozici celé rodině! Ideální místo pro zimní koulovačky, bobování, lyžování i stavění sněhuláků je také v Albrechticích ve Ski areálu Světlý vrch. Pro děti je tu i malý vlek nad “Stodolou”, kde je spousta místa na zimní zábavu všeho druhu!

Za návštěvu rozhodně stojí také Areál u Čápa v Příchovicích. Mají tu osvětlené běžecké kolečko, které je zážitkovou trasou vedoucí částečně Lesoparkem Na Sluneční. Můžete tu stavět sněhuláky  a užít si zimní koulovačku. Jakmile vám dojdou síly, navštivte Restauraci U Čápa a posilněte se na další zimní radovánky!

Hledáte program na celý den? Máme pro vás skvělý tip! Zaparkujte na parkovišti u Kempu Tanvaldský Špičák, v kempu nazujte běžky a zdolejte běžecké tratě dlouhé přibližně 2,2 km. Poté si běžky sundejte, vezměte sáňky a vydejte se na Vyhlídku Špička. Odtud vás čeká nejenom krásný výhled na Tanvald a jedinečná podívaná na originální stavbu vyhlídky, ale také krásný sjezd na sáňkách zpět do kempu. Na oběd si zajděte třeba do Hotelu Bon a odpoledne nazujte sjezdovky nebo brusle - obojí si můžete užít i za večerního osvětlení do 19:00 hodin. Prožijte den plný zimních radovánek a kouzelné zimní přírody Tanvaldska!


Za netradičním zážitkem do vody

Pokud patříte mezi otužilce, nenechte si ujít možnost koupání v chladných zimních vodách říček Bílé a Černé Desné. Pro oba toky jsou typické vodopády, zejména pro Černou Desnou. Bílá Desná je proslavená především díky turisticky vyhledávanému cíli - Protržené přehradě. Pokud máte odvahu, poznejte tyto říčky opravdu netradičně a užijte si mrazivě osvěžující koupání v malebném prostředí Jizerek!

Náhled pro tisk
Vytvořeno 6.12.2021 11:57:41 | přečteno 114x | zakova.jana
load