Úvodní strana

Originální dárky z Jizerek

Káva Jizerky, autor: TRJH

Turistický region Jizerské hory má v prodeji trička s originálním designem Jizerek v různých velikostech, v dámském i pánském střihu. kávu Jizerky, kterou přispějete na dobrou věc a pro děti omalovánky Desatero, jak se chovat v přírodě.

Vychutnejte si kávu Jizerky a přispějte na ochranu přírody Jizerských hor!

Ve spolupráci s libereckou pražírnou Nordbeans, Jizersko-ještědským horským spolkem a Jizerskou magistrálou vznikl nový produkt, jehož nákupem bude podpořena ochrana přírody Jizerských hor.

Při koupi kávy v hodnotě 240 Kč přispějete 40 Kč na ochranu přírody Jizerských hor – úpravu rašelinišť, značení rezervací, kosení biologicky cenných luk a další záslužné aktivity. Odměnou za příspěvek vám bude lahodná brazilská káva, ve které se snoubí čokoládové a oříškové chutě s jemnými tóny peckového ovoce. 

Kávu je možné zakoupit v DOK, Sweet City, některých informačních centrech a také přímo u nás. 

Káva se na všech místech prodává za jednotnou cenu 240 Kč a vždy 40 Kč z této částky podpoříte ochranu přírody Jizerských hor.

Pokud máte zájem zakoupit si kávu Jizerky, můžete nás kontaktovat na e-mailu: info@jizerky.cz, nebo přes sociální sítě VisitJizerky.

Káva Jizerky


Pořiďte sobě, nebo svým známým elegantní tričko z Jizerek, které vám vždy připomene náš jedinečný region!


Trička zdobí motiv "J" a "šištičky". Písmeno "J" tvoří strom a není to jen tak nějaký strom. Je to strom vyrůstající na skále v drsných podmínkách hor, spojuje v sobě žulové skály a nekonečné lesy Jizerek, svým zakončením odkazuje na turistické ukazatele. Písmeno tvarem odkazuje také na deštník a je odkazem na typické počasí v Jizerkách. V neposlední řadě na první pohled připomíná písmeno smrk odkazující na typickou dřevinu i nejvyšší horu české části Jizerek. Koruna stromu nepřipomíná je větve, ale představuje také stopu typickou pro bruslení na běžkách, protože běžky jsou se zimními Jizerkami neodmyslitelně spjaté.

Dalším grafickým prvkem na tričku je šiška, která vychází ze stromu. Možná vám šiška připomíná ještě něco dalšího, možná opět odkazuje na bruslení na běžkách, možná vám připomíná otisk boty v blátě, nebo ve sněhu. To vše k Jizerkám patří a trička vám v elegantní a jednoduché formě připomenou vše, co je pro Jizerky typické.


V prodeji jsou jak dámská, tak i pánská trička. Pánská velikostí S, M, L, XL, XXL a dámská velikostí M, L, XL, XXL. Cena trička je 299 Kč.

Pokud máte zájem zakoupit si tričko Jizerek, můžete nás kontaktovat na e-mailu: info@jizerky.cz, nebo přes sociální sítě VisitJizerky.


Pánské tričkoPánské tričko
Trička JizerkyTrička Jizerky

Velikosti dámských triček:
Velikosti dámských triček Jizerky

Velikosti pánských triček:
Velikosti pánských triček Jizerky


Omalovánky "Desatero, jak se chovat v přírodě" - zábava i poučení pro malé objevitele Jizerek!


Naučte své děti pravidla chování v přírodě hravou formou. Zkuste podle obrázků s dětmi poznat, o jaké pravidlo se jedná a poté si jej přečtěte. Omalovánky jsou zasazeny do přírody Jizerských hor. Originální ilustrace jsou z dílny výtvarnice A. Koláčkové. 

Omalovánky Desatero

Cena omalovánek je 20 Kč. 

Pokud máte zájem zakoupit omalovánky, můžete nás kontaktovat na e-mailu: info@jizerky.cz, nebo přes sociální sítě VisitJizerky.
Náhled pro tisk
Vytvořeno 23.1.2023 22:02:39 | přečteno 2554x | zakova.jana
load