Úvodní strana

Pečlivě se připravte na výlet do Jizerskohorských bučin!

Jizerskohorské bučiny

Vhodná obuv a oblečení, pití a svačina, nabitý mobilní telefon, uložené tísňové volání 112 a Desatero, jak se chovat v přírodě!


Vybavte se pevnou turistickou obuví, vhodným oblečením, ale nezapomeňte také na pitný režim a malou svačinu. Počasí v Jizerkách se dokáže ve chvilce změnit a naplánovat si letní procházku v žabkách je v tomto případě určitě nezodpovědné. Jakmile se bučiny zahalí do nehlídného počasí a napadne sníh, cesty se stanou neprostupnými a riskovat se rozhodně nevyplatí. Myslete na své zdraví a vyvarujte se případným problémům, které by vás mohly potkat. 

A když už by vás měla nějaká nepříjemnost potkat, buďte o krok napřed, mějte s sebou dostatečně nabitý mobilní telefon pro případ, že byste si museli zavolat pomoc. Uložte si kontakt na horskou záchrannou službu nebo si třeba stáhněte aplikaci Záchranka. Tyto kontakty se vám určitě hodí vždy!

Návštěva národní přírodní rezervace jde ruku v ruce s dodržováním zásad chování v přírodě. Podívejte se na Desatero, jak se chovat v přírodě a připomeňte si pravidla, která by měl každý dodržovat nejen při návštěvě rezervace, ale přírody obecně.


Náhled pro tisk
Vytvořeno 21.9.2021 14:26:20 | přečteno 331x | zakova.jana
load