Úvodní strana

Podzimní Jizerky

Most na Velkém Štolpichu, autor: Tomáš Exner

Inspirativní, dechberoucí i tajemný dokáže být podzim v Jizerkách. Ať už vás tu potká jakékoli počasí, k podzimním rozmarům Jizerek to prostě patří. Slunečné ráno vystřídá propršené odpoledne, další ráno se region ponoří do husté mlhy - a každý moment je nezapomenutelný a odnesete si z něj jiný zážitek. Pokud se na cestu dobře vybavíte, nebudete litovat ani jedné minuty, kterou v přírodě strávíte. A pokud pro vás opravdu déšť není, užijte si Jizerky trochu jinak a zaměřte se na kulturu či relaxaci, podzim je ideálním obdobím k poznávání i odpočinku! 


Objevte jedinečné místo Jizerek!

Vydejte se na výlet do první přírodní památky UNESCO v Čechách - do Jizerskohorských bučin!
Na podzim je tato část hor neodolatelná, inspirující, prostě úžasná. Než se sem vydáte, podívejte se na naše tipy a praktické rady. Nic vás pak nepřekvapí při objevování jednoho z nejméně dotčených míst hor.


Užijte si pohodu a klid!

Hledáte trochu klidu a pohody? Pak jsou pro vás podzimní Jizerky to pravé. 

Léčivé kouzlo Jizerských hor - Poznejte skrytou sílu Jizerek a ochutnejte přírodní léčivé prameny. 

Přehled jednoduchých horských tras - Vydáváte se rádi na méně náročné výlety a chcete se rozhlédnout po kraji? Pak se vydejte k jizerskohorským rozhlednám a užijte si podzimní atmosféru Jizerek z ptačí perspektivy. 

Za kulturou do Jizerek - Hledáte poznání, zajímá vás místní historie a řemesla? Zavítejte do míst, která vás nadchnou!

Najděte specifickou atmosféru Jizerek!

Zajímavou inspirací pro vás může být objevování netradičních zážitků a specifické atmosféry Jizerek. K podzimu v našem regionu patří jizerské frišno. Nevíte, co to je? Jizerské frišno vyjadřuje atmosféru a počasí, kdy horami prostupuje chlad, mlhy a ve vzduchu cítíte brzký příchod zimy. Je to jedinečná atmosféra, kterou si musíte prožít na vlastní kůži. Vydejte se do míst, která jsou ideální k poznání jizerského frišna! Podívejte se na vlastní oči, že jizerské frišno za to opravdu stojí - mrkněte na video a budete mít jasno!


Vydejte se do Jizerek s celou rodinou!

Čekají nás podzimní prázdniny i spousta krásných podzimních víkendů. Naplánujte si program v Jizerkách pomocí našeho praktického přehledu míst, kam s rodinou můžete vyrazit. 

Náhled pro tisk
Vytvořeno 24.8.2020 14:09:50 | přečteno 3479x | Bc. Pavlína Sacherová
load