Úvodní strana

Pro malé objevitele

NS Eldorádlo - S veverkou Bertou, autor: Radim Hlaváč

Máte doma zvídavého školáka? Prožijte společně zábavu i poučení a nahlédněte pod pokličku čarovné přírody Jizerských hor.

Naučné stezky pro děti

Vydejte se společně do přírody na některou z naučných stezek. Užijete si tu spoustu zábavy a odnesete si mnoho zajímavých informací!

Lesní naučná stezka - stezka vedoucí přírodní rezervací na Křížovém vrchu ve Frýdlantu vám představí přírodní bohatství oblasti.

Včelí naučná stezka - od stavby těla včely, přes hmyzí hotel, až ke včelím výrobkům vede cesta představující nejen svět včel, ale i dalšího potřebného hmyzu.

Hravé putování ještědským lesem - se životem lesa seznámí hravé návštěvníky prožitková stezka, kterou lze absolvovat i s kočárkem.

Procházka lesem s veverkou Bertou - nechte se unést stopou veverky Berty a poznejte život zvířat v lese, stezka pro děti je součástí putování Rádlem s názvem Eldorádlo - cesta hojnosti.

Modré putování za zázračnou vodou - vydejte se po stopách děvčete z Bedřichova, které se vydalo osvobodit duši loupeživého rytíře Dornsta.

Zelené putování za tajemstvím stromů - objevte příběh neobyčejné jedle, která stávala v Bedřichově naproti bývalé sklárně, stezka se skládá ze dvou částí, první z nich je Mravenčí stezka představující zvířata Jizerských hor.

Červené putování za zázrakem ohně - objevte zázrak ohně a dokončete trilogii pověstí z Bedřichova. Ten, kdo dokončí jedno ze tří putování (modré, zelené či červené), obdrží odměnu v podobě omalovánky zaměřené na daný živel a překvapení, které ho připomíná.

Smrčkova stezka - naučná stezka vede z vrcholu Tanvaldského Špičáku, cestou nezapomeňte vyplnit hrací kartu. Hrací kartu si vyzvednete na Tanvaldském Špičáku 1, kde vás také čeká odměna.

Orientační stezka na vrcholu Tanvaldského Špičáku - najděte podle mapy všechna stanoviště a otiskněte razítka do hrací karty, odměna na vás čeká v půjčovně na Tanvaldském Špičáku 1.

Včelí naučná stezka hraběte Jana Harracha - seznamte se se včelařením a významem hmyzích opylovačů na Zemi, poznejte život včel i včelařů.

Desatero, jak se chovat v přírodě a omalovánky

Seznamte malé objevitele s tím, jak se chovat v přírodě, aby byla její krása zachována i do budoucna. 

Desatero, jak se chovat v přírodě

Pro děti jsme připravili tematické omalovánky. Nacvičit pravidla chování tak můžete s dětmi ještě před tím, než se vydáte na výlet do přírody. 
Jak omalovánky zakoupit?Příroda pro malé objevitele

veverka obecná, autor: Radim Hlaváč

veverka obecná

 
Včelí stezka Harrachov, autor: Jaroslav Bien

Včelí stezka Harrachov

 
Včelí stezka Harrachov, autor: Jaroslav Bien

Včelí stezka Harrachov

 
NS Oldřichovské bučiny, autor: Jaroslav Bien

NS Oldřichovské bučiny

 
mravenec lesní, autor: Radim Hlaváč

mravenec lesní

 
NS Oldřichovské bučiny, autor: Jaroslav Bien

NS Oldřichovské bučiny

 
NS Eldorádlo - S veverkou Bertou, autor: Radim Hlaváč

NS Eldorádlo - S veverkou Bertou

 
výr velký, autor: Radim Hlaváč

výr velký

 
NS Eldorádlo - S veverkou Bertou, autor: Radim Hlaváč

NS Eldorádlo - S veverkou Bertou

 
Hravá stezka na Ještědu, autor: Matyáš Gál

Hravá stezka na Ještědu

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 27.1.2023 22:58:58 | přečteno 83x | zakova.jana
load