Úvodní strana

Projeďte se jizerským létem

Ondrej Holas (2)

Kolo, koloběžka, brusle a třeba také motorka. Prozkoumejte Jizerky jízdou na vašem nejoblíbenějším “stroji”! Jizerky jsou protkané sítí cyklotras, některé úseky můžete zdolat i na koloběžkách. A milovníci dvoustopých vozidel si užijí klikaté cesty, výhledy, zatáčky a krásnou okolní přírodu. Nechte se inspirovat tipy na výlety na kolech. Připravili jsme pro vás brožuru cyklovýlety. Obsahuje tipy na výlety po všech oblastech regionu, každý výlet je opatřen mapkou, výškovým profilem, popisem trasy i tipy na zajímavosti v okolí. Trasy mají různé obtížnosti a můžete si tak vybrat podle svého. Brožury jsou volně k dispozici v informačních centrech v celé oblasti nebo ke stažení.

Zážitky na kolech

Nezapomenutelné zážitky si odvezete ze Singltreku pod Smrkem, který je rájem pro horská kola. Jízdu po více než 60 kilometrech si užijí zkušení bajkeři, ale také rodiny s malými dětmi. Vybrat si můžete ze čtyř stupňů obtížnosti. Zelená trasa je určená menším dětem s rodiči a méně technicky zdatným cyklistům. Modrá trasa nabízí zábavnou jízdu pro středně pokročilé cyklisty, užijete si zde houpání a zatáčky. Červená trasa je určená zkušenějším cyklistům, kteří si se svým terénním kolem dokáží už trošku pohrát, nabízí plynulou a dynamickou jízdu, která zlepší vaše jízdní dovednosti. Černá trasa je pro zdatné a zkušené cyklisty. Úzké stezky, jistá kontrola nad kolem, maximální koncentrace při jízdě, nenadálé překážky a skoky - to vše si užijete na fyzicky nejnáročnější trase. Hlavní nástupní místo na Singltrek pod Smrkem je v Novém Městě pod Smrkem u přírodního koupaliště. Dalším nástupním místem v Novém Městě pod Smrkem je Centrum U Kyselky, poslední nástupní místo je v obci Lázně Libverda v Bikecentru Libverda.

Spoustu zábavy nabízejí i bike parky a pumptracky v Jizerkách. Bikepark Ještěd nabízí čtyři tratě různých obtížností a vede okolo lanovky Skalka, jednosměrné terénní stezky s různě klopenými zatáčkami a nerovnostmi v lesích si můžete projet v Bikeparku Tanvaldský Špičák. Na další bikeparky narazíte nedaleko Špičáku. Bikeparky ve Velkých Hamrech, Zásadě a v Držkově jsou situované hned vedle fotbalových hřišť. Do Bikeparku Držkov jsou zvány i nejmenší děti, pro které je připravena dráha pro odrážedla. Adrenalinovou freeridovou trať v korytě zchátralé bobové dráhy si můžete projet v Bikeparku Bobovka. Skvělé zážitky si odvezete z jizerských pumptracků ve Vratislavicích nad Nisou, Harrachově nebo Pumptracku Milíře v Rádle.

Vzhůru na koloběžky

Když přijde chuť na nějaké nové dobrodružství, je čas poohlédnout se po koloběžkách! V Jizerkách si jízdu můžete užít naplno, koloběžky jsou oblíbené u dětí i dospělých. Poznejte okolí trochu jinak a vydejte se na výlet na koloběžkách.

Zajímavým zážitkem jsou jízdy na koloběžce s průvodcem, které nabízejí zkušení instruktoři z Jizerek. Vyrazit však můžete úplně sami a pokud koloběžku nevlastníte, můžete si ji zapůjčit v řadě půjčoven. Královna koloběžek v Hejnicích nabízí několik druhů koloběžek, které jsou vhodné jak pro jízdu na upravených silnicích, tak do terénu, nebo třeba na singltrek. K jízdě na koloběžce láká také okolí Ještědu. Koloběžky vám zde zapůjčí v půjčovnách Ještěd Rental nebo Koloběžky Ještěd. Řadu dalších půjčoven koloběžek najdete i na Jablonecku nebo Tanvaldsku. Od půjčovny Ski Bike Sport Jablonec můžete vyrazit kolem přehrady Mšeno. V Hraběticích narazíte na půjčovnu B Sport Severák a v Bedřichově na Ski centrum Adler. Zapůjčit koloběžky je možné i v Albrechticích nebo v Tanvaldu v ulici Popelnická.

Nasaďte si brusle

Máte-li v oblibě jízdu na kolečkových bruslích, určitě si je do Jizerek nezapomeňte vzít s sebou! Navštivte místa, která jsou pro jízdu na bruslích jako stvořená.

Liberecko

Areál Vesec

Sport Park Liberec  s in-line dráhou

Cyklotrasa Odra-Nisa - zejména úsek trasy kolem stadionu FC Slovan Liberec

Jablonecko

Areál volnočasových aktivit v ul. Čelakovského

Přehrada Mšeno - trasa od pivovaru Volt po restauraci Rybářská Bašta a přes hráz mezi I. a II. přehradou do ulice Průběžná

Jablonec nad Nisou - ulice Nová Pasířská

Tanvaldsko

Ovál sportovního hřiště Albrechtice v Jizerských horách

Ovál sportovního areálu Tanvald - Výšina

Ovál sportovního hřiště Velké Hamry

Frýdlantsko

Komunikace Smědava - Souš - komunikace sjízdná se zvýšenou opatrností (souběžný provoz motorových vozidel)

Cyklostezka Bažina ve Višňové - okruh vhodný i pro ty nejmenší sportovce najdete mezi vesnicemi Višňová a Minkovice, trasa vede zcela mimo silniční provoz a je bezpečná i pro nejmenší, brusle, kola, koloběžky i odrážedla s sebou!

Srdce motorkáře v Jizerkách zajásá

Pokud si potrpíte na větší pohodlí a máte v oblibě zdolávat desítky kilometrů na svých dvoustopých vozidlech, jistě oceníte tipy na motovýlety. Pohodová jízda s výhledem do přírody po nejrůznějších klikatých cestách a plná zatáček - který z motorkářů by odolal.

Nechte se inspirovat tipy na výlety, které vás zavedou nejenom do Jizerek, ale celého Libereckého kraje a do sousedního Saska. Projeďte region křížem krážem a vychutnejte si svištění jizerského větru kolem hlavy!


Náhled pro tisk
Vytvořeno 13.7.2021 11:28:08 | přečteno 273x | denisa.merenusova
load