Úvodní strana

Prožijte zimu plnou možností na Liberecku!

zima2

Objevte krásu zasněženého Liberecka, které vás okouzlí svou svátečně vánoční atmosférou! Jakmile se na Liberec snesou sněhové vločky, celé město i okolí se zachumlá do zimní peřiny a vy zažijete krásnou jizerskou atmosféru. Liberecko je hravé, zábavné, ale v zimě také zadumané a nepochybně sem patří lyže i brusle. Vítejte na Liberecku, které nabízí řadu možností, jak si užít zimu!


Vychutnejte si předvánoční čas na Liberecku

Na vánoční atmosféru vás příjemně naladí akce konané na Liberecku. 3. prosince 2021 se vydejte do obce Mníšek u Liberce. Ve zdejším barokním kostele sv. Mikuláše vystoupí od 18:00 hod. dětský soubor Severáček. O dva dny později, 5. prosince 2021, v Mníšku u Liberce narazíte dokonce na sv. Mikuláše a Krampus čerty. Kdo z vás má pro strach uděláno a byl celý rok hodný, může vyrazit právě sem, akce začíná v 15:45 hod.!
Aktuální informace k akcím vám poskytne Obec Mníšek u Liberce.
Obecní úřad Mníšek u Liberce - +420 482 725 080

Vzhledem k epidemiologické situaci vás prosíme, abyste sledovali aktuální vládní nařízení. Akce mohou být na základě vývoje epidemilogické situace zrušeny, nebo může být změněn jejich program. Děkujeme, že dodržujete všechna vládní nařízení.


Užijte si zimu na Liberecku naplno

Nadšence sjezdového lyžování čekají nezapomenutelné zážitky ve Skiareálu Ještěd. Skiareál nabízí sjezdové tratě všech druhů obtížností od černé po modrou. Největším magnetem je sjezdovka Nová Skalka o délce přes 1,5 km a šířce 45 m, která bude během letošní sezóny nově nasvícená pro večerní lyžování. Malé lyžaře nadchne Dětská aréna Maxiland, která je největší v České republice. Součástí střediska je profesionální lyžařská škola, půjčovna lyží i snowboardů, obchod sportovních doplňků i vlastní informační centrum a samoobslužná restaurace. Skiareál Ještěd je nejdostupnější lyžařské středisko v Čechách s  centrálním parkovištěm o kapacitě více než 500 míst. Užijte si lyžařské radovánky ať jste začátečníci, experti, děti nebo dospělí!

Když uhodí na Liberecku mrazy a začnou zamrzat hladiny vodních toků, obraťte svou pozornost k přehradám. Za příznivých podmínek je možné na Liberecku bruslit na přehradách. Kromě vodní nádrže Harcov můžete k bruslení využít i vodní nádrž Fojtka, která se nachází u Obce Mníšek u Liberce. Ještě než si dosyta začnete užívat bruslení, hraní hokeje nebo zkoušení krasobruslařských skoků, myslete především na svou bezpečnost! Na brusle se pouštějte jen do míst bezpečných, která mají dostatečnou tloušťku ledu - tedy alespoň 10 cm. Informujte se vždy o možnostech bruslení na zamrzlých přehradách předem!
Městské informační centrum Liberec - +420 485 101 709, info@visitliberec.eu
Obecní úřad Mníšek u Liberce - +420 482 725 080

Pro ty z vás, kteří upřednostňují pěší turistiku, máme tip na výlet ke skalní vyhlídce Dračí vrch. Za příznivého počasí můžete i v zimě vyrazit obdivovat krásy Liberecka ze skalní vyhlídky tyčící se nad obcí Fojtka nedaleko Liberce. Z vyhlídky je téměř kruhový výhled do okolí. Pod Dračím vrchem vede naučná stezka Fojtecké tisy, vede přírodní památkou Pod Dračím vrchem, je fyzicky nenáročná a vhodná i pro rodiny s dětmi. Na Dračí vrch dojdete z Fojtky po zelené TZ, případně z Liberce po modré TZ a u rozcestníku Dračí vrch odbočka přejdete na zelenou TZ.

Pokud na Liberecku zavládne nevlídné počasí, nebo nejste zrovna příznivci zimních sportů, vydejte se do iQLANDIE v Liberci! Liberecké science centrum ukazuje již sedmým rokem ve svých 11 expozicích s více jak 400 interaktivními exponáty a iQPLANETÁRIEM návštěvníkům, že věda může být i zábava.  Kromě science centra provozuje iQLANDIA naproti přes ulici také iQPARK, který je vhodný pro mladší děti, nebo moderní dílnu iQFABLAB. Užijte si zábavu s celou rodinou a nechte se uchvátit světem vědy!


Tip pro nejmenší návštěvníky a celou rodinu

Zimní zábavu pro celou rodinu najdete ve všesportovním areálu Obří sud Javorník. Toto místo je celoročně vyhledávané rodinami s dětmi a v zimě si zde užijete modrou stezdovou trať o délce 900 m, čtyřsedadlovou lanovou dráhu i dětskou minisjezdovku s provázkovým vlekem. Sjezdová trať je technicky zasněžována a umožňuje i noční lyžování.. Nechybí ani lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení a občerstvení. Celoročně pak areál provozuje oblíbenou bobovou dráhu. Den plný zábavy tu čeká na celou rodinu, neváhejte!

Když počasí nepřeje, zajděte s dětmi do Funparku Babylon. Jedná se o letošní novinku Centra Babylon, která zve děti do hravého světa, kde si procvičí a rozvinou pohybové dovednosti, koordinaci, ale i představivost a tvořivost pomocí mnoha atrakcí. Mezi nejoblíbenější patří Ninja aréna, vodopád, jízda městem, skluzavky, baby herna nebo střílecí hrad. Svůj oblíbený herní prvek tu zkrátka najde každý. Objevte svět dětí a nechte své ratolesti prožít spoustu zábavy.


Vydejte se za netradičním zážitkem

Neopakovatelný a pro Liberecko zcela netradiční zážitek můžete zažít v EKOParku Liberec. Vyzkoušejte koupel v horké finské kádi! Dopřejte si odpočinek nebo trochu romantiky pod širým jizerským nebem a vyzkoušejte venkovní lázeň, i když venku mrzne a sněží. Koupel v teplé lázni uvolní vaše svaly, napětí, pomůže vám zbavit se únavy a má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Užijte si tuto netradiční proceduru v zimě a dopřejte uvolnění svému tělu!

Blahodárné účinky pro tělo i duši má nepochybně otužování, kterépatří mezi jednu z nejpřirozenějších i časově nejefektivnějších forem posilování imunity. Tato aktivita vám pomůže s alergiemi, vysokým krevním tlakem a bolestmi. Do otužování se nepouštějte po hlavě, chce to pravidelný přístup, ohled na svůj věk i zdravotní stav a především zodpovědnost! Pokud jste nadšenci otužování a máte již nějaké zkušenosti, vydejte se v lednu na přehradu Fojtka u Liberce a užijte si akci Ledový muž.
Obecní úřad Mníšek u Liberce - +420 482 725 080

Náhled pro tisk
Vytvořeno 6.12.2021 11:56:38 | přečteno 95x | zakova.jana
load