Úvodní strana

Sáňkování a bruslení

Foto Zbraněk (5)

Sáňky i brusle patří k jizerské zimě. Kdo by se nechtěl na chvilku vrátit do dětských let a projet se na sáňkách nebo bobu. Ti z vás, kteří jsou příznivci bruslení, jistě ocení možnost venkovního bruslení na jizerských přehradách. Protože i v zimě dokáže být počasí nevyzpytatelné, doporučujeme vám se vždy před plánovaným výletem informovat o aktuálních podmínkách v informačních centrech.


Sáňkování a bobování

Za příznivých sněhových podmínek je mezi Ferdinandovem a Hejnicemi připravená sáňkařská dráha dlouhá zhruba 1,2 km. K dispozici je také malý vlek, který vás dopraví až na vrchol. Cena vleku je pouze symbolická a vlek je volně přístupný. Nenechte si ujít krásný zimní zážitek v kouzelném prostředí u hranice Jizerskohorských bučin, přírodní památky UNESCO.
Stav sáňkařské dráhy si můžete ověřit také na Městském úřadu Hejnice.
Městský úřad Hejnice - +420 482 322 211

Sáňkovat a bobovat můžete také v Albrechticích ve Ski areálu Světlý vrch. Rodiny s dětmi ocení i malý vlek nad “Stodolou”, kde je spousta místa na zimní zábavu všeho druhu!

Jízdu na sáňkách plnou zážitků si můžete užít od Vyhlídky Špička do Kempu Tanvaldský Špičák. Z vyhlídky je krásný výhled na Tanvald a obdivovat tu můžete originální stavbu vyhlídky, která byla ispirována tvarem skořepiny bobu. Vyhlídka Špička totiž stojí v místech, kde dříve začínala tanvaldská bobová dráha a právě estetika tohoto sportu ovlivnila tvar vyhlídky. Výrazným prvkem stavby je břicho vyhlídkové plošiny, které je potažené zrcadlovou fólií, v níž se odrážejí všechny krásy jizerské zimy. 

Sáňkování i další zimní radovánky si můžete užít v Kempu Tanvaldský Špičák. Můžete zde bobovat, stavět sněhuláky a i hrát koulovanou.

Unikátní přírodní sáňkařskou dráhu najdete ve Smržovce. Téměř čtyřkilometrová trasa vede z Černé Studnice, po obecních a lesních cestách, až k lyžařskému vleku Filip ve Smržovce. Trasa má úseky rychlé i klidné, někde je třeba i sesednout. Ve skiareálu Filip nebo na Černé Studnici si můžete zapůjčit saně. Parkovat je možné ve skiareálu Filip a na začátek dráhy dojít pěšky, nebo využít možnost odvozu i se saněmi.

Sáňkařský svah najdete také na stadionu v Bedřichově. Kromě svahu se tu nachází i stadion s kolečkem pro učení lyžování. V areálu nechybí ani občerstvení.


Bruslení

Ještě než nasadíte brusle, myslete vždy na svou vlastní bezpečnost! Ověřte si, že v mítě, kde chcete bruslit, je dostatečná tloušťka ledu. Pamatujte, že bezpečná tloušťka ledu je minimálně 10 centimetrů. Navštěvujte ta místa, kde je tloušťka ledu měřena a zamrzlá vodní plocha upravována pro bruslení! Pro případ potřeby mějte ve svých telefonech uložený tísňový kontakt 112, nebo kontakt přímo na hasiče 150.

Vodní nádrž Mšeno v Jablonci nad Nisou je ideálním místem k bruslení, hraní hokeje, ale třeba také k otužování. Aktuální informace o stavu poskytuje Povodí Labe na světelné tabuli u přehrady.
www.jablonec.com

Vodní nádrž Fojtka se nachází u Mníšku u Liberce a v zimních měsících je za příznivých podmínek její hladina upravována pro bruslení i hraní hokeje. Aktuální stav a možnost bruslení si můžete ověřit na facebooku Přehrada Fojtka nebo na OÚ Mníšek u Liberce.
Obecní úřad Mníšek u Liberce - +420 482 725 080

Náhled pro tisk
Vytvořeno 6.12.2021 11:55:42 | přečteno 1864x | zakova.jana
load