Úvodní strana

To nejlepší z Velikonoc a jara v Jizerkách

Velikonoce 2022, autor: JK

Také máte spojené Velikonoce s návštěvou tradičních velikonočních trhů? Máme pro vás tipy, kam o Velikonocích vyrazit a jak si tyto svátky kulturně užít. Po odmlce v minulých letech se můžete těšit na svátky prožité tradičně, s trhy, pomlázkou a velikonočními kraslicemi. Svátky jara jsou ale také nejvýznamnějším křesťanským svátkem, připomeňte si, proč tomu je a zajděte na procházku na některou z křížových cest. V těchto procházkách najdete klid, zamyšlení, ale také krásnou jarní jizerskou přírodu.

Velikonoční tipy

Velikonoce v Křišťálovém údolí

9. a 10. dubna 2022 se konají dny otevřených dveří ve sklárnách, sklářských ateliérech a muzeích. Přijďte se podívat na velikonoční ozdoby i tradiční šperky, bižuterii a skleněné výrobky. Těšit se můžete na velikonoční programy, tvořivé dílničky a soutěže o krásné ceny. Seznam zapojených subjektů do akce najdete ZDE.

Liberecké Velikonoce 2022

Tradiční Liberecké Velikonoce začínají v pátek 8. dubna 2022. Program tradiční akce je velmi bohatý. Až do 17. dubna se na náměstí Dr. E. Beneše koná Velikonoční trh. Od 4. do 20. dubna 2022 bude v prostorách historické budovy radnice probíhat již 21. ročník tradiční výstavy a ukázky tvořivosti dětí z libereckých mateřských škol "Velikonoce očima dětí". Ujít si nenechte ani Velikonoční koncert Severáčku v kostele sv. Antonína Velikého, který proběhne 13. dubna 2022. Vyberte si z velikonočního programu to své a užijte si Velikonoce v Liberci! Program ke stažení ikona souboruZDE.

Velikonoční slavnosti v Jablonci nad Nisou

Od středy 13. do pátku 15. dubna 2022 se na Mírovém náměstí a na Pěší zóně Podhradského ul. uskuteční Velikonoční slavnosti. Program ve folklórním duchu plný hudby, tance a divadla bude probíhat mezi 9. a 18. hodinou. Připravený je stylový stánkový prodej, občerstvení i velikonoční dílničky. Kompletní program slavností najdete ZDE. Během slavností je možné vystoupat na radniční věž, prohlídky začínají v 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16 hodin.

Kulturní program slavností se koná za finanční podpory Statutárního města Jablonec nad Nisou.

Do Frýdlantu na Velikonoční jarmark s dílničkami

Na náměstí T. G. Masaryka se bude 9. dubna 2022 konat ikona souboruVelikonoční jarmark. Tradiční stánkový prodej doplní kulturní program. Na nádvoří radnice čekají velké i malé návštěvníky dílničky, které připraví Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant. A pro děti jsou dokonce připravená stanoviště s úkoly, které se pojí k pohádce o zajíčkovi. Úkoly budou končit na nádvoří, kde si děti ozdobí velikonoční vajíčko. Frýdlantský jarmark začíná ve 13:00 hod.

Velikonoce v Riedelově vile

Ve středu 13. dubna 2022 na vás v Riedelově vile čekají tvůrčí dílničky, pohádka "O drakovi, který kvetl" a setkání s olympioničkami a skokankami na lyžích, sestrami Indráčkovými. 

Velikonoce na Krásné

V sobotu 9. dubna 2022 je v Kittelově domě v Krásné (Pěnčín) připraven ikona souborubohatý kulturní program. Čeká vás výstava, povídání o Velikonocích, divadlo o nejslavnějším Zmrtvýchvstání a ukázka židovské velikonoční tradice - Pesachové večeře (pro omezenou kapacitu je nutná rezervace předem v Kittelově muzeu).


Místa, která musíte na jaře v Jizerkách navštívit

Zoo Liberec

Užijte si trochu jarní roztomilosti a zavítejte do zoologické zahrady v Liberci. Na jaře se to tu doslova hemží mláďaty. 17. dubna 2022 se zde bude také konat charitativní velikonoční běh pro zoo.

Botanická zahrada Liberec

Každé roční období má své kouzlo v Botanické zahradě Liberec, ale jaro prostě musíte prožít! Celé Jizerky na jaře rozkvétají a botanická zahrada spolu s nimi. Nechte se očarovat omamnou vůní jarní květeny hor i krásou exotických oblastí v jeden den. 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 28.3.2022 22:07:54 | přečteno 255x | zakova.jana
load