Úvodní strana

Užijte si velkolepou zimu na Jablonecku!

Bajda Jan (6)

Vydejte se na Jablonecko, které je neodmyslitelně spojené se zimou, Jizerskou magistrálou, sportem ale i tradičním řemeslem. Zima na Jablonecko bývá opravdu dlouhá, zavátá sněhem, chladná, ale také jedinečná, pohádková až ladovská. Pro místní i turisty je nepochybně výživná, zatímco někteří si přičítají ujeté kilometry v bílé stopě na své konto, jiní odvažují ve stovkách kilogramech odházený sníh z přístupových a příjezdových cest. Zima k Jablonecku prostě patří a nabízí řadu aktivit a nezapomenutelných zážitků. Vítejte v oblasti, která se třpytí nejenom sněhem, ale také tradiční sklářskou a bižuterní výrobou!


Prožijte adventní a vánoční atmosféru Jablonecka

Vánoční atmosféru na Jablonecku zahájí Rozsvícení vánočního stromu na Mírovém náměstí, které proběhne 27.11. v 17 h v Jablonci nad Nisou. Advent bude zahájen také v Domě Scheybalových a v kostele sv. Anny mezi 15 17 hodin. Otevřen bude celý dům Scheybolových, Turistické informační centrum vás zve k předvánočnímu nákupu, Městská galerie MY v 1. patře zahajuje výstavu betlémů Vojtěcha Kubašty, v 16 hodin vystoupí folklórní soubor Nisanka. V podkroví domu probíhá výstava Jablonec proti proudu času. V kostele sv. Anny bude v 15:30 hodin zapálena první adventní svíce za doprovodu adventních a vánočních písní v podání Rychnovského Tria, návštěvníci si mohou prohlédnout křížovou cestu od J. Führicha, chrastavského rodáka, akademického malíře, grafika a ilustrátora.

V rámci rozsvícení stromu v Jablonci nad Nisou bude otevřena největší prodejna skla a bižuterie v Jungmannově ulici, Křišťálvoý ráj. Advent v Křišťálovém ráji je tu pro vás od 15 do 19 hodin. Pokud zavítáte do Křišťálového ráje mezi 9. a 12. 12., můžete si tu užít tvořivý víkend s celou rodinou. Akce nese název České Vánoce v Křišťálovém ráji.

Bohaté kulturní dědictví v Jablonci nad Nisou připomene pilotní akce Česko-německé Vánoce všemi smysly, 2. – 4.12. Program zahrnuje pestrou škálu aktivit pro všechny věkové skupiny napříč celým městem. 

Kouzelnou předvánoční atmosféru navodí Vánoční slavnosti, které se konají 14. – 17. 12. na Mírovém náměstí. Jedná se o tradiční vánoční trhy s nabídkou řemeslných výrobků, regionálních pochutin a bohatým kulturním programem

V předvánočním čase si rozhodně nenechte ujít návštěvu Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Najdete tu novou expozici W.O.W., je to největší sbírka skleněných vánočních ozdob na světě čítající přes 15 tisíc ks. Stálá expozice je příběhem cesty vánočních ozdob do zaslíbené země za mořem, nejdůležitějším odběratelem tohoto křehkého zboží totiž byly Spojené státy Americké. Proto jsou nainstalovány do tvaru pestrých mořských vln, nechybí ani zaoceánský parník či efektní mrakodrapy. Muzeum skla a bižuterie je otevřené denně mimo pondělí, vždy od 10 do 17 hodin.


Zima na Jablonecku plnými doušky

K Jablonecku neodmyslitelně patří běžky! A v této kategorii není většího lyžařského svátku než ČEZ Jizerské 50! V letošní sezóně se závod koná v termínu 9. - 12. 2. 2023. Kdo z běžkařů by si nechal tuto událost ujít.
www.jiz50.cz

Vydejte se v zimním období do Restaurace a na rozhledna Petřín. Až na vrch Petřín můžete dojít vnitřním turistickým okruhem. Čekají vás parádní výhledy na Jablonec a Jizerské hory a pokud se budete chtít zahřát, restaurace Petřín je tu pro vás. V brzké době se chystá také otevření rozhledny.


Tip pro nejmenší návštěvníky a celou rodinu

Vydejte seMravenčí stezkou na rozhlednu Královka. Strmý kopec snadno zdolají i malé děti díky jednotlivým zastavením, která tvoří dřevěná zvířátka umístěná po celé délce stezky (1,5 km). V cíli vás čeká rozhledna a něco dobrého na zub. Po návratu do Bedřichova můžete zajít na stadion v Bedřichově, kde strávíte příjemné odpoledne s celou rodinou. Nachází se tu sáňkařský svah i stadion s kolečkem pro učení lyžování. V areálu nechybí ani občerstvení. Užijte si se svými dětmi odpoledne plné zábavy!
www.jizerskaops.cz

Parádní sáňkovačku si můžete užít také pod chatou Bramberk. Svah se tu nachází pod chatou směrem po červené a zelené TZ na Jindřichov a Lučany. Se sáňkami se můžete vydat také ke skiareálu Severák. Tato místa sice nejsou oficiálními sáňkařskými areály, nemusíte se však bát, že by se tu vaše děti nemohly vyřádit.

Za příznivých sněhových podmínek si zimní radovánky můžete užít u přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou. Kromě stavění sněhuláků a koulované si tu můžete i zabruslit nebo zahrát hokej. Dbejte však na své bezpečí i bezpečí vašich dětí. Bezpečná tloušťka ledu je minimálně 10 centimetrů, aktuální informace o stavu poskytuje Povodí Labe na světelné tabuli u přehrady.
www.jablonec.com


Za netradičním zimním zážitkem na jablonecké moře a relaxem do Rehavitalu

Že se vám v zimních měsících stýská po moři? To není vůbec problém, zveme vás na Jablonecké moře! Vodní nádrži Mšeno, nacházející se v Jablonci nad Nisou, je místními přezdíváno Jablonecké moře. Najdete tu pláže, sportovní vyžití i občerstvení a rozhodně není řeč jen o letních měsících. V zimě se z přehrady stává ráj pro otužilce. Jablonecké moře má ideální podmínky pro zimní plavání a otužování. Teploty vody se tu v zimních měsících pohybují okolo 1,5 stupně. Máte odvahu vyrazit k našemu moři v zimě a místo bruslí obléknout plavky?

Lámete si hlavu nad tím, jak zakončit mrazivý zimní výlet? Prohřejte své tělo ve wellness hotelu Rehavital. Váš zážitek umocní široká nabídka regionálních výrobků z Jizerských hor.

Náhled pro tisk
Vytvořeno 24.11.2022 21:58:51 | přečteno 27x | zakova.jana
load