Úvodní strana

Užijte si velkolepou zimu na Jablonecku!

Bajda Jan (6)

Vydejte se na Jablonecko, které je neodmyslitelně spojené se zimou, Jizerskou magistrálou, sportem ale i tradičním řemeslem. Zima na Jablonecko bývá opravdu dlouhá, zavátá sněhem, chladná, ale také jedinečná, pohádková až ladovská. Pro místní i turisty je nepochybně výživná, zatímco někteří si přičítají ujeté kilometry v bílé stopě na své konto, jiní odvažují ve stovkách kilogramech odházený sníh z přístupových a příjezdových cest. Zima k Jablonecku prostě patří a nabízí řadu aktivit a nezapomenutelných zážitků. Vítejte v oblasti, která se třpytí nejenom sněhem, ale také tradiční sklářskou a bižuterní výrobou!


Zima na Jablonecku plnými doušky

K Jablonecku neodmyslitelně patří běžky! A v této kategorii není většího lyžařského svátku než ČEZ Jizerské 50! V letošní sezóně se závod koná v termínu 9. - 12. 2. 2023. Kdo z běžkařů by si nechal tuto událost ujít.
www.jiz50.cz

Vydejte se v zimním období do Restaurace a na rozhlednu Petřín. Až na vrch Petřín můžete dojít vnitřním turistickým okruhem. Čekají vás parádní výhledy na Jablonec a Jizerské hory a pokud se budete chtít zahřát, restaurace Petřín je tu pro vás. V brzké době se chystá také otevření rozhledny.


Tip pro nejmenší návštěvníky a celou rodinu

Vydejte se Mravenčí stezkou na rozhlednu Královka. Strmý kopec snadno zdolají i malé děti díky jednotlivým zastavením, která tvoří dřevěná zvířátka umístěná po celé délce stezky (1,5 km). V cíli vás čeká rozhledna a něco dobrého na zub. Po návratu do Bedřichova můžete zajít na stadion v Bedřichově, kde strávíte příjemné odpoledne s celou rodinou. Nachází se tu sáňkařský svah i stadion s kolečkem pro učení lyžování. V areálu nechybí ani občerstvení. Užijte si se svými dětmi odpoledne plné zábavy!
www.jizerskaops.cz

Parádní sáňkovačku si můžete užít také pod chatou Bramberk. Svah se tu nachází pod chatou směrem po červené a zelené TZ na Jindřichov a Lučany. Se sáňkami se můžete vydat také ke skiareálu Severák. Tato místa sice nejsou oficiálními sáňkařskými areály, nemusíte se však bát, že by se tu vaše děti nemohly vyřádit.

Za příznivých sněhových podmínek si zimní radovánky můžete užít u přehrady Mšeno v Jablonci nad Nisou. Kromě stavění sněhuláků a koulované si tu můžete i zabruslit nebo zahrát hokej. Dbejte však na své bezpečí i bezpečí vašich dětí. Bezpečná tloušťka ledu je minimálně 10 centimetrů, aktuální informace o stavu poskytuje Povodí Labe na světelné tabuli u přehrady.
www.jablonec.com

Za bruslením můžete vyrazit na jablonecký zimní stadion. O víkendech je možné bruslit vždy od 15 do 16:30 h, provoz o vánočních svátcích najdete zde.

Pokud máte chuť na výlet, vydejte se na jablonecké rozhledny. Celoroční provoz mají Rozhledna a chata Nad Prosečí a Rozhledna Slovanka.


Za netradičním zimním zážitkem na jablonecké moře, sportem i relaxem

Že se vám v zimních měsících stýská po moři? To není vůbec problém, zveme vás na Jablonecké moře! Vodní nádrži Mšeno, nacházející se v Jablonci nad Nisou, je místními přezdíváno Jablonecké moře. Najdete tu pláže, sportovní vyžití i občerstvení a rozhodně není řeč jen o letních měsících. V zimě se z přehrady stává ráj pro otužilce. Jablonecké moře má ideální podmínky pro zimní plavání a otužování. Teploty vody se tu v zimních měsících pohybují okolo 1,5 stupně. Máte odvahu vyrazit k našemu moři v zimě a místo bruslí obléknout plavky?

Pokud nejste zrovna otužilci, nemusíte se ani tak vzdávat radosti z plavání. Navštivte Plavecký bazén. Nabízí dráhy pro kondiční plavání (25 m), parní komory, saunu a masáže, atrakce – dětský bazén, tobogány, relaxační bazén a divokou řeku, občerstvení v baru.

Příznivci lezení si přijdou na své v MAKAK lezecké aréně,  v Libereckém kraji nabízí rozmanité lezecké trasy všech náročností pro začátečníky i profesionální lezce, dětské trasy s jištěním, služby trenéra, občerstvení.  Lze ji využít pro oslavy a teambuildingové akce, pořádá pravidelné kurzy a kroužky. Otevřeno denně od 8.30 do 20 h.

Lámete si hlavu nad tím, jak zakončit mrazivý zimní výlet? Prohřejte své tělo ve wellness hotelu Rehavital. Váš zážitek umocní široká nabídka regionálních výrobků z Jizerských hor.


Když vás zastihne nevlídné počasí

Také v zimě se můžete setkat s nevlídným počasím, které vám nedovolí si užít krás zimy. Nezoufejte, i v takových chvílích tu pro vás máme několik tipů. Zastavte se v Domě Jany a J. V. Scheybalových. Nachází se tu Turistické informační centrum, je otevřené od pondělí do pátku od 9 do 12:30 hodin a od 13 do 17 hodin, v sobotu pak od 10 do 13 hodin. Určitě zde získáte celou řadu tipů, kam vyrazit a jak si Jizerky užít naplno. Navíc si tu můžete zakoupit spoustu krásných suvenýrů, regionální výrobky i literaturu. V této krásné stavbě se nachází ale také Městská galerie MY. Novinky z galerie můžete sledovat na jejím facebooku @Městská galerie MY. V podkroví domu najdete dále výstavní síň, kde od 1. 12. probíhá výstava Jablonec město sportu.

Práce mladých, kreativních studentů a pedagogů Katedry designu můžete obdivovat v Galerii NUniverzitní Galerie N prezentuje činnost Technické univerzity. Mimo jiné představuje práce také dalších odborný vysokých škol z České republiky nebo zahraničí. Otevřeno je od pondělí do pátku od 13 do 17 hodin. Aktuální program naleznete na Facebooku zde.

Vydejte se poznat Fausta Jizerských hor do Kittelova muzea . Interaktivní expozice muzea je zaměřena nejen na život a léčení pověstného doktora Kittela, ale i na historii Kittelovska a lidového léčitelství. Mezi největší lákadla expozice patří replika tzv. "Smržovského grimoáru", čarodějné knihy připisované právě Kittelovi. 

Náhled pro tisk
Vytvořeno 24.11.2022 21:58:51 | přečteno 154x | zakova.jana
load