Úvodní strana

Za osvěžením až k moři

Přehrada Mšeno  M  GÁL (8)

Nejvyhledávanější aktivitou v horkých letních dnech je koupání. Je oblíbené jak u dětí, tak i dospělých. Vyberte si z našich tipů a osvěžte v horkých jizerských dnech! Výběr je velice pestrý.


Jablonecké moře

Zdá se to být téměř nemožné, ale v Jizerkách můžete narazit dokonce na moře! V Jablonci nad Nisou se nachází největší městská nádrž v celé střední Evropě. Přehradě Mšeno místní přezdívají Jablonecké moře. Navštivte v letních dnech toto jedinečné místo, které nabízí sportovní vyžití všeho druhu.

Zajděte si na přehradu zaplavat, nebo využijte širokou nabídku vodních sportů - od kanoistiky přes windsurfing až po paddleboarding. Pokud jste držitelem rybářské legitimace, můžete si dokonce zakoupit povolenku k rybaření na přehradě.

U přehrady si můžete odpočinout na travnatých nebo kamínkových plážích. V některých místech je vstup do vody mírný, jinde však až velmi prudký. K dispozici jsou toalety i venkovní sprchy. V blízkosti přehrady jsou kurty na plážový volejbal, prolézačky, veřejné ohniště, běžecké trasy, venkovní fitness i betonová hřiště na fotbal, tenis či basketbal. Občerstvit se můžete v řadě stánků i restaurací.

Relaxovat, ale i posilovat, tu můžete při paddleboardingu. Jedná se o vodní sport, při kterém stojíte na prkně a pomocí dlouhého pádla se pohybujete na hladině. Vybavení je možné zapůjčit. Zajímavou atrakcí přehrady je barník. Kulaté plavidlo, na které se vejde až 8 osob nabízí nevštědní zážitky. Kromě plavby po hladině můžete tuto lodičku využít také ke grilování. Rezervaci je však nutné provést předem (pro sezonu 2023 nebyl zatím provoz barníku zahájen). Oblíbeným sportem na přehradě je kanoistika, pokud vlastníte své plavidlo, můžete ho na přehradě vyzkoušet. Skvělé zážitky si můžete odnést také z plavby na dračích lodích. K posádce pádlující za zvuku bubnů se můžete připojit i vy!

Přehrady vhodné ke koupání

Vedle přehrady Mšeno a Harcov můžete ke koupání využít i další přehrady Jizerských hor.

Mezi obcemi Mníšek u Liberce a Fojtka se nachází přehrada Fojtka. Jedná se o jednu z nejčistších vodních nádrží Liberecka. Během letních měsíců slouží ke koupání, můžete se zde rekreovat i užívat vodní sporty. V blízkosti přehrady je volejbalové hřiště a na přehradě je také možné rybařit. K dispozici je tu dokonce neoficiální nudapláž.

Nedaleko přehrady Fojtka se nachází Mlýnická přehrada. Její návštěva nadchne všechny rybáře, neboť je určená především k rybolovu.

Letní osvěžení najdete také na Bedřichovské přehradě. Počítejte tu opravdu s chladnější vodou, protože se jedná o nejvýše položenou přehradu v Jizerkách, která je napájená horskou řekou Černá Nisa. K přehradě se dostanete pouze pěšky nebo na kole.

Koupaliště

Dáváte-li přednost koupání na koupalištích, přinášíme seznam koupališť v Jizerkách.

Jablonecko

Koupaliště Dolina v Bedřichově - zděné koupaliště s přítokem vody z lesa, koupání na vlastní nebezpečí, vstup volný; poblíž dětský koutek, restaurace a lanový park.

Koupaliště Rychnov u Jablonce nad Nisou  - přírodní koupaliště se silným přítokem vody z lesa, koupání na vlastní nebezpečí; v okolí koupaliště lavičky, koše, skákadlo, v letních měsících přistavená mobilní toaleta; zákal koupání psů.


Koupaliště Rádlo - hasičská nádrž, koupání na vlastní nebezpečí, kvalita vody v letních měsících rychle klesá; upravené okolí koupaliště s dětským koutkem, lavičkami; WC v přilehlém fotbalovém areálu.

Koupaliště Lučany - přítok vody z lesa, vstup zpoplatněn; upravené okolí koupaliště s občerstvením.

Liberecko

Lesní koupaliště v Libereci - vstup zdarma, přítok vody z horských potoků; upravené okolí koupaliště s lavičkami a prostornou travnatou plochou, stánek s občerstvením otevřen dle počasí.

Koupaliště Vápenka  v Liberci - rodinné retro koupaliště o hloubce 3 metry; k dipozici místnost první pomoci, plavčík, sprchy, převlékárny, WC; v okolí koupaliště travnaté odpočinkové plochy, dětské hřiště, brouzdaliště, občerstvení; vstup zpoplatněn.

Koupaliště Sluníčko ve Vratislavicích nad Nisou - v areálu koupaliště plavecký bazén, neplavecký bazén, klouzačka pro děti a sociální zařízení; v okolí koupaliště dětský koutek, restaurace, stánek se zmrzlinou, beach volejbalové hřiště, půjčovna slunečníků a lehátek; vstup zpoplatněn.

Tanvaldsko

Koupaliště Tanvald - koupaliště v přírodním prostředí; k dispozici travnaté plochy k relaxaci, sociální zařízení, stánek s občerstvením a sportovní plochy; zákaz vstupu se psy; koupání na vlastní nebezpečí; vstup zpoplatněn.

Frýdlantsko

Koupaliště Raspenava - koupaliště je součástí Rekreačního a sportovního areálu Smědá; k dispozici sociální zařízení, hřiště na beachvolejbal, házenkářské hřiště, fotbalové hřiště, stánek s rychlým občerstvením; vstup zpoplatněn (hosté ubytovaní v areálu mají vstup zdarma).

Koupaliště Hejnice - koupaliště s travnatými a písečnými plážemi v areálu autokempu Hejnice; k dispozici kabiny, převlékárny, sprchy, WC; v areálu stánek s občerstvením, restaurace a dětský koutek; vstup zpoplatněn

Koupaliště Nové Město pod Smrkem - přírodní koupaliště s písčitým dnem a travnatými plážemi v areálu kempu Nové Město pod Smrkem;  k dispozici sociální zázemí, hřiště na plážový volejbal, tenisové kurty; v areálu rychlé občerstvení; vstup zdarma

Aquaparky a bazény

Spoustu letní zábavy si užijete také v bazénech či aquaparku, a to za jakéhokoli počasí!

Bazén Jablonec nad Nisou (v termínu 26. 6. - 17. 7. 2023 plánovaná odstávka)

Aquapark Babylon Liberec

Bazén Liberec

Plavecký bazén v Městských lázních Nové Město pod Smrkem


Náhled pro tisk
Vytvořeno 13.7.2021 11:59:03 | přečteno 2374x | denisa.merenusova
load