Úvodní strana

Zábava pro celou rodinu

iQLANDIA, autor: iQLANDIA

Hledáte pořádnou nálož zábavy pro celou rodinu? Pak nesmíte vynechat návštěvu zábavních center v Jizerkách.

iQLANDIA Liberec

Největší vědecko-zábavní centrum s planetáriem najdete v Liberci. 

Na období jarních prázdnin (3. 2. 2023 - 26. 3. 2023) si pro vás iQLANDIA připravila workshopy - v iQPARKU, který najdete v budově Centra Babylon je to workshop s názvemBarvohraní a přímo v budově iQLANDIE je to workshop s názvem Pod tlakem. Workshopy jsou zdarma v rámci vstupného do iQPARKU nebo iQLANDIE.

V letošním roce slaví expozice MatematikUm i iQLANDII už 13. narozeniny a při té příležitosti sem přibyl nový exponát, který ukazuje, co se děje mezi loukou a nově postavenou budovou. Kromě této expozice najdete v iQLANDII také expozice Člověk, Smysly, Živly, Kosmo, GEO, Vodní svět, GEOlab, Věda v domě, Překonané vynálezy, Relaxační prostory a třeba i TULaborku. 

Nejmenší děti najdou zábavu v poučném centru iQPARK nacházejícím se v Centru Babylon. Na děti tu čekají laboratoře, Vodní svět a klamy, Svět kolem nás, Malá ordinace, Schopnosti a dovednosti a Už vím proč.

Místo, kde se dozvíte o aktuálním dění na noční obloze a užijete si parádní filmovou projekci ve 4K rozlišení, je iQPLANETÁRIUM.


Mercuria Laser Game Liberec

Užijte si pořádnou porci zábavu v centru Liberce v Mercuria Laser Game! Adrenalin tady teče proudem, ostražitost je na místě! Hra v aréně s unikátní hudební kulisou je nezapomenutelným zážitkem! 

Zarezervovat si termín na hry v aréně Liberec můžete ZDE.


Centrum Babylon

Brány do světa nekonečné zábavy najdete v Centru Babylon v Liberci. Za každého počasí si tu užijete báječné zážitky.

Pro nejmenší návštěvníky je tu FunparkVezměte děti do hravého světa, kde si procvičí a rozvinou pohybové dovednosti, koordinaci, mrštnost, ale i představivost a tvořivost pomocí mnoha atrakcí, které jim zábavní park nabízí. 

Zastesklo se vám po létu? Pak si naplánujte návštěvu Aquaparku, který nabízí skvělou vodní zábavu i relaxaci po celý rok. Třikrát denně si tu dokonce užijete Laser Show.

Mají vaše děti rády poutě? Vezměte je to Lunaparku, kde si na ploše 3 000 m2 nejen děti mohou zadovádět na spoustě atrakcí. 


Dinopark Liberec

Celoročně otevřený krytý zábavní park najdete ve třech patrech nákupního centra Plaza Liberec. Unikátní pohled na vývoj planety Země od Velkého třesku přes období vlády dinosaurů až do dnešních dnů. Pravěký druhohorní prales s bouřkou a opravdovým deštěm, stezka pro odvážné děti DinoTrek, Dětské paleontologické hřiště a DinoLaser, co prověří váš postřeh a hbitost. Užijte si parádní zábavu v libereckém Dinoparku.


Muzea v Jizerkách

Zajímají vaše děti dopravní prostředky, mají rády interaktivní zábavu s poučením, chtějí se dozvědět něco o místě, kde se nacházejí? Vezměte je do muzeí, protože i zde si to děti užijí!

Severočeské muzeum v Liberci - prohlédněte si muzeum s průvodcem a specialistou na nejmenší návštěvníky - kocourem Pacourkem. Pacourek zná všechny exponáty osobně, navíc mu v noci vyprávějí různé podivné příběhy a díky Pacourkovi se s těmito příběhy seznámí i vaše děti.

Technické muzeum v Liberci - vydejte se s dětmi do světa automobilů, motocyklů, kol a třeba také tramvají. Za příznivého počasí si můžete v prvním pavilonu půjčit odrážedla a miniautíčka, ve venkovních prostorách najdete dopravní hřiště i herní prvky.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou - seznamte své děti s tradičním řemeslem v Jizerských horách, se sklářstvím a bižuterií. V muzeu najdete expozici vánočních ozdob, jedná se o největší veřejnou sbírku ozdob na světě. V období jarních prázdnin (6. 2. - 19. 3. 2023) si pro vás muzeum připravilo každou středu od 10 do 16 hodin tvůrčí ateliér pro děti.

Muzeum Špitálek ve Frýdlantu - s historií města Frýdlantu se můžete s celou rodinou seznámit interaktivní formou v městském muzeu Špitálek. V únoru je otevřeno ve středu a v pátek od 10 do 12 a od 12:30 do 16 hodin, v březnu je navíc otevřeno i v sobotu od 10 do 14 hodin.
 
Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově - denně mimo pondělí můžete zavítat do muzea ozubnicové dráhy se nachází v budově bývalé železniční stanice Kořenov. Pokud se vašim dětem líbí železniční vozidla, nevynechte návštěvu Výtopny Kořenov, která je otevřená vždy v pátek, v sobotu a v neděli od 10:15 do 16:15 hodin.

Muzeum místní historie v Josefově Dole - s historií Josefova dolu i všech obcí, které k němu spadají, se můžete seznámit v muzeu situovaném v budově bývalé školy. Část expozice je věnovaná průmyslu na horním toku řeky Kamenice, která představuje především sklářství, ale i nábytek našich předků. Třetí část patří osobnostem, mezi kterými vyniká Gustav Leutelt. Otevřeno je od úterý do pátku od 9:30 do 13:30 a v sobotu od 9 do 13 hodin. 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 5.2.2023 10:39:34 | přečteno 3113x | zakova.jana
load