Úvodní strana

Zavítejte do Jizerek s dětmi a poznejte je hravou formou!

Vyhlídka Hejnické madony nad Lázněmi Libverda, autor: Matyáš Gál

Objevujete rádi svět a přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit na čerstvý vzduch? Přinášíme vám několik tipů na výlety, které zabaví i poučí každého člena rodiny. Umíte si představit, jak vypadá život v úlu? Znáte místní pověsti? Chcete pomoct rytíři Rolandovi najít zbroj, která mu jednoho večera zmizela přímo u liberecké radnice? Pak neváhejte a vyjdete se do Jizerek!


Libverdské vyhlídky - překrásný výhled na Jizerky i Frýdlantsko se vám naskytne z pěti vyhlídek nad Libverdou, které vám představí místní pověsti.

Lesní naučná stezka - stezka vedoucí přírodní rezervací na Křížovém vrchu ve Frýdlantu vám představí přírodní bohatství oblasti.

Včelí naučná stezka - od stavby těla včely, přes hmyzí hotel, až ke včelím výrobkům vede cesta představující nejen svět včel, ale i dalšího potřebného hmyzu.

Hravé putování ještědským lesem - se životem lesa seznámí hravé návštěvníky prožitková stezka, kterou lze absolvovat i s kočárkem.

Procházka lesem s veverkou Bertou - nechte se unést stopou veverky Berty a poznejte život zvířat v lese, stezka pro děti je součástí putování Rádlem s názvem Eldorádlo - cesta hojnosti.

Modré putování za zázračnou vodou - vydejte se po stopách děvčete z Bedřichova, které se vydalo osvobodit duši loupeživého rytíře Dornsta.

Zelené putování za tajemstvím stromů - objevte příběh neobyčejné jedle, která stávala v Bedřichově naproti bývalé sklárně, stezka se skládá ze dvou částí, první z nich je Mravenčí stezka představující zvířata Jizerských hor.

Červené putování za zázrakem ohně - objevte zázrak ohně a dokončete trilogii pověstí z Bedřichova. Ten, kdo dokončí jedno ze tří putování (modré, zelené či červené), obdrží odměnu v podobě omalovánky zaměřené na daný živel a překvapení, které ho připomíná.

Smrčkova stezka - naučná stezka vede z vrcholu Tanvaldského Špičáku, cestou nezapomeňte vyplnit hrací kartu. Hrací kartu si vyzvednete na Tanvaldském Špičáku 1, kde vás také čeká odměna.

Orientační stezka na vrcholu Tanvaldského Špičáku - najděte podle mapy všechna stanoviště a otiskněte razítka do hrací karty, odměna na vás čeká v půjčovně na Tanvaldském Špičáku 1.

Včelí naučná stezka hraběte Jana Harracha - seznamte se se včelařením a významem hmyzích opylovačů na Zemi, poznejte život včel i včelařů.

Skryté příběhy – Město vzpoury – venkovní hry, které představují zajímavá místa po celé republice, vás v Liberci vrátí do doby Albrechta z Valdštejna.

Pátrání libereckého rytíře Rolanda – zahrajte si na detektiva a zkuste najít cestou historickým centrem Liberce zbroj rytíře Rolanda.

Náhled pro tisk
Vytvořeno 27.4.2021 12:44:13 | přečteno 513x | zakova.jana
load