Úvodní strana

Zimní Jizerky

Zima v Jizerkách, autor: Tomáš Exner

Z nebe padá první sněhová vločka, je čas nasadit čepici, šálu a rukavice a užít si zimní Jizerky naplno. Projet se dlouhou stopou Jizerské magistrály, nasadit sjezdovky, prosvištět hory na sáňkách, nebo si skočit odpíchnutý Toeloop na zamrzlé přehradě? Kdo by odolal zimním lákadlům Jizerek! Bije-li vaše srdce spíše pro pohodu a atmosféru, objevte jizerské hygge. Zima v horách nabízí řadu tradičních kulturních i sportovních akcí. Najděte si to své a užijte si zimu se vším všudy!


Vydejte se do Jizerek v zimě a užijte si roční období, ke kterému neodmyslitelně patří Vánoce, Silvestr, Jizerská 50, ale také mnoho dalších lákadel. Vyberte si ubytování podle svého gusta a hurá do Jizerek! Plánujete-li vyrazit na lyže, využijte sezónních turistických linek, které pohodlně přepraví vás i vaše vybavení. Pokud vás na výletě přecejen dožene zima, je čas zahřát se poctivou polévkou nebo zajít na horký nápoj. Naplánujte si spolu s našimi tipy každý detail vaší dovolené nebo výletu do Jizerek!


Užijte si Jizerky aktivně!

K jizerské zimě neodmyslitelně patří bílá stopa! Dvě a půl stovek upravených kilometrů Jizerské magistrály, běžecké tratě kolem rozhledny Štěpánka i stopy na Frýdlantsku - vklouznout do bílé stopy v Jizerkách je pro každého lyžaře téměř povinností.
Svištění zimního větru si dosyta užijete v jizerských skiareálech. A nejenom lyže, ale také sáňky patří do jizerských kopců. Když uhodí největší mrazy, je čas nabrousit nože - samozřejmě ty na bruslích a objevit krásu Jizerek ze zamrzlé hladiny vodních nádrží!
A kterou ze sportovních akcí rozhodně nesmíte opomenout? Jednoznačně Jizerskou 50, legendární závod a svátek všech nadšenců bílé stopy. Jedinečnou atmosféru Jizerek si můžete vychutnat také na Bedřichovském Night Light Marathonu. Jen si to představte, ticho noci a hvězdné nebe nad hlavou!


Prožijte sváteční Jizerky!

Říká se, že jedny z nejkrásnějších svátků roku jsou Vánoce. Užívat si krásy těchto jedinečných svátků můžete v Jizerkách po celý rok. Kdo by odolal třpytivé kráse skla a bižuterie v každé době, kdy do Jizerek zavítá.


Nechte se okouzlit třpytem Jizerek!

Sklo a bižuterie k Jizerkám neodmyslitelně patří. Které roční období se sklu a třpytu bižuterních výrobků podobá nejvíce? Přece zima! Lesk bílé sněhové pokrývky, zvonění rampouchů ve větru, křehkost, krása, to vše člověk dokázal přenést do světa skla a bižuterie. Nechte se okouzlit třpytivou krásou Jizerek v tak křehkém zimním období.
Jablonec nad Nisou, město skla a bižuterie - kde jinde začít své putování, než právě zde. Nechte se unést krásou tradičních řemesel, pořiďte si originální kousek na památku, nebo vyberte dárek pro své nejmilejší nejenom v období Vánoc!


Jarní prázdniny v Jizerkách

Naplánujte si jarní prázdniny v Jizerkách, připravili jsme pro vás řadu tipů, jak si je dokonale užít.


Objevte jizerské hygge!

Hygge je dánské slovo, které v sobě ukrývá recept na šťastný a pohodový život severských národů. Za štěstím a pohodou rozhodně nemusíte putovat tak daleko. Objevte v hektickém světě plném povinností klid, rovnováhu a radost. Věnujte se sami sobě, své rodině, zpomalte, na chvilku vypněte a objevte jizerské hygge!


Poznejte subregiony Jizerek!

Vydejte se poznávat všechny části regionu. Nechte se inspirovat pozvánkami plnými zábavy, sportu, relaxace, ale i nevšedních zážitků! Najděte tipy, jak si užít zimu s dětmi v každém koutu Jizerek. Nechte se zlákat pozvánkou, kterou pro vás připravili ti nejpovolanější - pracovníci infocenter a zástupci obcí.

Jizerky v zimě

Zimní Jizerky, autor: Ondřej Holas

Zimní Jizerky

 
Běžecká stopa, autor: Ondřej Holas

Běžecká stopa

 
Skleněné vánoční ozdoby, autor: Křehká Krása

Skleněné vánoční ozdoby

 
Zima na Smrku, autor: Tomáš Exner

Zima na Smrku

 
Zima na Smrku, autor: Tomáš Exner

Zima na Smrku

 
Protržená přehrada, autor: Matyáš Gál

Protržená přehrada

 
Zimní Jizerky, autor: Ondřej Holas

Zimní Jizerky

 
Zimní Jizerky, autor: Tomáš Exner

Zimní Jizerky

 
Černá Nisa, autor: Matyáš Gál

Černá Nisa

 
Na Jizerce, autor: Martin Ducháček

Na Jizerce

 
Bižuterie, autor: Křehká Krása

Bižuterie

 
Na Jizerce na běžkách, autor: Matyáš Gál

Na Jizerce na běžkách

 
Zimní cesta na Jizerku z Polubného, autor: Matyáš Gál

Zimní cesta na Jizerku z Polubného

 
Zimní Jablonec nad Nisou, autor: Petr Zbranek

Zimní Jablonec nad Nisou

 
Zimní Jizerky, autor: Marek Šaroch

Zimní Jizerky

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 6.12.2021 11:52:44 | přečteno 3023x | zakova.jana
load