Úvodní strana

Zveme vás do Jizerek - Jablonecko

Vyhled z jablonecke radnice

Jablonec nad Nisou je město, které vyniká architekturou přelomu 19. a 20. století. Setkáte se zde se stopami secese, funkcionalismu a novorenesance. Architektonickým skvostem je radnice, přijďte si ji užít dosyta, vystoupejte na její věž a pohlédněte na město z ptačí perspektivy! V letních měsících se nechte zlákat plánovanými výstavami, výtvarné umění vás jistě okouzlí. A když přijde chuť na sportovní vyžití, přijměte pozvání na stadion v Bedřichově, zábavu si zde užijí i děti!


Výstupy na radniční věž

Nová radnice v Jablonci nad Nisou byla postavena v letech 1931-1932 a její dominantou je hranolová věž s hodinami. Skvostná funkcionalistická stavba se pyšní zrekonstruovanými místnostmi podle původních plánů architekta Karla Wintera.

Město Jablonec nad Nisou budete mít jako na dlani, pokud vystoupáte na radniční věž. Je vysoká 51 metrů a součástí výstupu na věž je také prohlídka funkcionalistické zasedací místnosti. Za příznivého počasí spatříte Jizerské hory, Ještědský hřbet, Císařský kámen nebo Černostudniční hřeben.

Výstupy na radniční věž probíhají s průvodcem a začínají v Turistických informacích v přízemí radnice.

Otevírací doba: červenec a srpen všední dny v 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16 hodin, září pouze na objednávku

www.jablonec.com

Stadion v Bedřichově

Oblíbené nástupní místo Jizerské magistrály, ale také výchozí bod pro výlety na kole a pěšky, to je stadion v Bedřichově. Velkým lákadlem tohoto sportoviště je hřiště, které odkazuje na Jizerskou 50. Je vybudováno jen několik metrů od místa, kde závod startuje. Prolézačku ve tvaru veliké pětky a nuly si nenechá ujít žádný malý návštěvník. Těšit se můžete také na stánek s občerstvením, který potěší svou moderní nabídkou.

Součástí areálu jsou tenisové kurty, lanový park, biketrail a chodníček pro bosé nohy. V blízkosti stadionu se nachází zděná hasičská nádrž, která v letních měsících slouží jako koupaliště s přítokem vody z lesa. Koupání na koupališti Dolina je na vlastní nebezpečí. Přijďte se sportovně vyžít na stadion do Bedřichova, v horkých dnech se osvěžte na koupališti, nebo zajděte na točenou zmrzlinu!

www.bedrichov.cz 
www.jizerskaops.cz/turisticke-info

Sklářství 

Zajímáte se o sklářství? Máme pro vás několik tipů pro letošní sezonu.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou otevírá 23. června 2022 svou novou expozici vánočních ozdob Svět zázraků - World of Wonders (W.o.W.). 

Křišťálový ráj - Od 1. června 2022 je v bývalém domu nábytku přestěohvána prodejna Palace Plus. Kromě širokého výběru skla a bižuterie nabízí také tvořivé dílničky pro děti. 

11. ročník tradiční prodejní výstavy skla a bižuterie Křehká krása proběhne 4. - 7. srpna 2022.

Exkurzi do výroby a tvořivé dílničky si můžete užít v Muzeu korálků v Janově, které disponuje také podnikovou prodejnou. 

Kam v létě za výtvarným uměním? 

Výstava v kostele sv. Anny - Malíř skryté krásy - František Jiroudek, info zde

Výstava Jablonec proti proudu času - 35 let v životě města objektivem Petra Krajíčka, info zde

Městská galerie MY - 

Od 21. června do 27. srpna probíhá v Městské galerii MY výstava Hany Hančové s názvem "Přitažlivosti". Jedná se o výstavu výtvarnice, která žije v Železném Brodě a jako výtvarný pedagog působí na uměleckoprůmyslové škole v Jablonci nad Nisou. V září je plánovaná výstava "Už třicet let..." - Ohlédnutí za třicetiletou existencí jablonecké galerie. Otevírací doba galerie: úterý od 13 do 17 hodin, středa až sobota od 10 do 12:30 hodin a od 13 do 17 hodin. Více info na kulturajablonec.cz nebo jablonec.com.


Nisa factory (součást budovy GB Beads) - výstava Big Bead do 19.9., info zde

Kam v létě za hudbou? 

Jablonecké tóny - hudební festival, jehož cílem je oživit centrum města. Většina akcí je zdarma a koná se na Mírovém náměstí nebo na Letní scéně Eurocentra. Info zde

Jablonecké hudební úterky - koncerty varhanní a jiné komorní hudby v jabloneckých kostelích. Info zde

Pivovar Volt - pravidelné večery s živou a elektronickou hudbou celé prázdniny pá+so, info zde

Populární šansoniérka Zlatka Bartošková v zahradě Ex klubu 18. srpna, info zde.

VOLTÁŽ 2022
Akce proběhne 3. září na zahradě Pivovaru Volt od 11 hodin. Pivní festival na břehu "jabloneckého moře" představí to nejlepší z českých mini-pivovarů (40 druhů piv)i hudby (Gaia Mesiah, The.Switch, Přehmat, Resumé, Hit the Dirt, Nirvana Tribute). Je připraven program pro děti, streetfood...
www.facebook.com/pivovarvolt 

Divadelní léto 

21. srpna v 15 h - Zvěřinec pana Ezopa, pohádka pro nejmenší, info zde
30. srpna v 19 h - Ivo Kahánek, klavírní recitál, info zde

Sportovní akce

4X Relevations - 15. - 16. července 2022
Závod světové série ve fourcrossu horských kol na sjezdovce na Dobré Vodě, info zde

JABLONECKÁ NEDĚLE - 4. září 2022
Mnoho sportů na jednom místě v jeden den – skvělá příležitost pro rodiče s dětmi seznámit se s možnostmi trávení volného času a činností
regionálních sportovních a volnočasových organizací a klubů. Akce proběhne v okolí Městské haly a plaveckého bazénu od 14 do 18 hodin.
www.jabloneckanedele.cz

Letní poutě

Anenská sklářská slavnost na Jizerce 23. července
Mariánská sklářská pouť Kristiánov 3. září
Svatováclavská pouť Rychnov u Jablonce nad Nisou - na sv. Václava v září

Zveme vás do Jizerek - Jablonecko

jablonecká radnice, autor: Lukáš Wisla

jablonecká radnice

 
Jablonec nad Nisou, autor: Lukáš Wisla

Jablonec nad Nisou

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 13.7.2021 13:43:06 | přečteno 155x | denisa.merenusova
load