Úvodní strana

Zveme vás do Jizerek - Jablonecko

Vyhled z jablonecke radnice

Jablonec nad Nisou je město, které vyniká architekturou přelomu 19. a 20. století. Setkáte se zde se stopami secese, funkcionalismu a novorenesance. Architektonickým skvostem je radnice, přijďte si ji užít dosyta, vystoupejte na její věž a pohlédněte na město z ptačí perspektivy! V letních měsících se nechte zlákat plánovanými výstavami, výtvarné umění vás jistě okouzlí. A když přijde chuť na sportovní vyžití, přijměte pozvání na stadion v Bedřichově, který si letos připravil několik novinek!


Výstupy na radniční věž

Nová radnice v Jablonci nad Nisou byla postavena v letech 1931-1932 a její dominantou je hranolová věž s hodinami. Skvostná funkcionalistická stavba se pyšní zrekonstruovanými místnostmi podle původních plánů architekta Karla Wintera.

Město Jablonec nad Nisou budete mít jako na dlani, pokud vystoupáte na radniční věž. Je vysoká 51 metrů a součástí výstupu na věž je také prohlídka funkcionalistické zasedací místnosti. Za příznivého počasí spatříte Jizerské hory, Ještědský hřbet, Císařský kámen nebo Černostudniční hřeben.

Výstupy na radniční věž probíhají s průvodcem a začínají v Turistických informacích v přízemí radnice.

Otevírací doba: červenec a srpen všední dny v 10, 11, 12, 13, 14, 15 a 16 hodin, září pouze na objednávku

www.jablonec.com

Výstavy v Městské galerii MY

Od června do poloviny září probíhá v Městské galerii MY výstava ke 150. výročí narození dvou významných jabloneckých architektů Josefa Zascheho a Roberta Hemmricha. V rámci tohoto významného jubilea proběhne i řada dalších akcí, například výstava v ulicích města v termínu od 24. června do 30. září, koncerty k poctě obou architektů nebo odhalení pamětní desky Roberta Hemmricha 10. září. Připomeňte si dva významné stavitele, kteří vtiskli Jablonci nad Nisou svůj osobitý charakter!

Na podzim vás zve Dům J. a J. V. Scheybalových na výstavu jizerskohorského malíře W. F. Jägera. Výstava se koná při příležitosti 160. výročí narození tohoto umělce. V létě proběhne výstava v galerii Kláštera Hejnice, na podzim se přesune do jablonecké Městské Galerie MY. Jäger se narodil a žil na Frýdlantsku, studoval na vídeňské Akademii a svá díla vystavoval v Drážďanech, Mnichově i Praze. Přijďte obdivovat malby tohoto německočeského krajináře!

Otevírací doba: úterý od 13 do 17 hodin, středa až sobota od 10 do 12:30 hodin a od 13 do 17 hodin
www.jablonec.com

Stadion v Bedřichově

Oblíbené nástupní místo Jizerské magistrály, ale také výchozí bod pro výlety na kole a pěšky, to je stadion v Bedřichově. Letošní novinkou tohoto sportoviště je hřiště, které odkazuje na Jizerskou 50. Je vybudováno jen několik metrů od místa, kde závod startuje. Prolézačka ve tvaru veliké pětky a nuly je lákadlem pro každého malého návštěvníka. Těšit se můžete také na nový stánek s občerstvením, který potěší svou moderní nabídkou.

Součástí areálu jsou tenisové kurty, lanový park, biketrail a chodníček pro bosé nohy. V blízkosti stadionu se nachází zděná hasičská nádrž, která v letních měsících slouží jako koupaliště s přítokem vody z lesa. Koupání na koupališti Dolina je na vlastní nebezpečí. Přijďte se sportovně vyžít na stadion do Bedřichova, v horkých dnech se osvěžte na koupališti, nebo zajděte na točenou zmrzlinu!

www.bedrichov.cz

Zveme vás do Jizerek - Jablonecko

jablonecká radnice, autor: Lukáš Wisla

jablonecká radnice

 
Jablonec nad Nisou, autor: Lukáš Wisla

Jablonec nad Nisou

 
Jablonecko Výstava architektů

Jablonecko Výstava architektů

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 13.7.2021 13:43:06 | přečteno 32x | denisa.merenusova