Úvodní strana

Zveme vás do Jizerek - Liberecko

tucnak humboldtův

Třemi významnými nej se pyšní tři atraktivní místa v Liberci, která lákají k návštěvě nejenom v létě, ale po celý rok. Srdečně vás zveme k návštěvě jednoho z největších muzeí v České republice, do nejstarší zoo v České republice a na prohlídku nejstarší botanické zahrady v České republice!


Severočeské muzeum v Liberci

Muzeum bylo založeno v roce 1873 jako uměleckoprůmyslové muzeum a stalo se tak jedním z nejstarších muzeí tohoto typu. Nashromáždilo bohaté sbírky pocházející z evropských zemí, ale také z Blízkého a Dálného východu.

Současná expozice se věnuje tématům Krása + užitek, Doteky severu (prezentující přírodu Jizerek a Frýdlantska) a  Liberecké fragmenty (představující historii Liberce). V expozici najdete i Fotografickou galerii prezentující umělecké a historické fotografie. Nenechte si ujít prohlídku této jedinečné budovy s obrovským pokladem, který ukrývá za svými zdmi!

K návštěvě muzea jsou zváni návštěvníci jakéhokoli věku. Pro děti je připravena řada aktivit, jež je seznámí s věcmi, které z běžného života neznají. Pro větší dětské skupiny nabízí muzeum vzdělávací programy. V muzeu můžete průběžně vidět také výstavy. Každou středu od 18 hodin probíhá komentovaná prohlídka. Na prohlídku je nutné rezervovat místo předem.

Otevírací doba - denně kromě pondělí, od 10 do 19 hodin

www.muzeumlb.cz

Zoo Liberec

Zoologická zahrada v Liberci je nejstarší zoologickou zahradou u nás, byla založena v roce 1904. Na ploše o velikosti 14 ha můžete vidět více než 170 druhů zvířat ze všech kontinentů. V zoo se nachází šest pavilonů. V pavilonu tropů narazíte na překrásného, modře zbarveného, aru hyacintového, obdivovat však můžete i další tropické druhy, jako jsou krajty, pásovec, varani, zoborožci nebo různé druhy žab. Pavilonu šelem jednoznačně vévodí král zvířat - lev berberský, ale uvidíte tu i tygra indického, kterého najdete v logu Bílých Tygrů Liberec. Již v 80. letech vznikl pavilon žiraf, jeho unikátnost spočívá ve sledování žiraf z vyvýšeného ochozu. V pavilonu slonů se setkáte nejenom se slonem indickým, ale také s tapírem. Spoustu zábavy zažijte v pavilonu opů, uvidíte tu šimpanze, tamaríny, kočkodany, gibony i makaky. V roce 2015 byl postaven pavilon ZooExpo, konají se zde pravidelné přednášky pro veřejnost a v zimním období si zde můžete prohlédnout akvaponii. Přijďte objevit řadu exotických zvířat a užijte si krásný letní den v nejstarší zoo!

Ve všedních dnech nabízí zoo i komentované prohlídky a průvodcovské služby. Na prohlídku je nutné se předem přihlásit. V průběhu dne si můžete užít také komentované krmení slonů, lachtanů, tučňáků i surikat. Tyto aktivity však mohou být z důvodu vládních nařízení zrušeny, sledujte proto aktuality na stránkách zoo.

Otevírací doba - denně, od 8 do 19 hodin

www.zooliberec.cz

Botanická zahrada Liberec

Botanická zahrada Liberec je nestarší v České republice a představuje pestrý soubor exotických rostlin. Skleníkový areál, který má tvar rostlinných buněk, projektoval Ing. arch. Pavel Vaněček. Skládá se z deseti pavilonů o ploše 3500 metrů čtverečních. V pavilonech se prezentuje 14 různých botanických témat.

V letních měsících se stává atrakcí na prvním místě obří leknínovitá rostlina viktorie královská. Víte, že se jedná o největší leknín světa, jehož pevné listy unesou dokonce i dvacetikilogramové dítě? Pestrými barvami i tvary zaujmou nejvýše ceněné rostliny světa - orchideje. Ve venkovních prostorách spatříte rostliny, kterým vyhovuje zdejší horské klima. Na začátku června vykvétají pěnišníky i azalky, v letních měsících vás okouzlí vůně ušlechtilých růží.

Botanická zahrada Liberec je rájem pro všechny milovníky květin. Najdete tu masožravky, kaktusy, sukulenty, citrusy, kapradiny, ale také akvária! Návštěva tohoto místa je nezapomenutelná za každého počasí. Když vás v Jizerkách zastihne déšť, máte jedinečnou šanci, ocitnout se na chvíli třeba až v Austrálii!

Otevírací doba - denně, od 8 do 18 hodin
www.botaniliberec.cz

Zveme vás do Jizerek - Liberecko

Botanická zahrada Liberec Zdroj Statutární město Liberec

Botanická zahrada Liberec Zdroj Statutární město Liberec

 
Severočeské muzeum

Severočeské muzeum

 
ZOO Liberec mládě nahura

ZOO Liberec mládě nahura

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 13.7.2021 12:10:46 | přečteno 174x | denisa.merenusova
load