Clarion Grandhotel Zlatý Lev ****

Hotel se nachází v klidné lokalitě a přesto v centru Liberce.

Historie:

Clarion Grandhotel Zlatý Lev slouží svým hostům již od roku 1906, kdy jej u příležitosti česko-německé výstavy slavnostně uvedl do provozu rakousko-uherský císař František Josef I. Hotel je umístěn v parkové zóně města Liberce, v jeho historické části v sousedství libereckého zámku.

Impulsem pro výstavbu hotelu se stala plánovaná Výstava českých Němců v roce 1906. Investorem byl hoteliér Raimund Haschke a autorem projektu místní stavitel Anton Worf. Hotel postavený v letech 1904-1905 má v kontextu liberecké architektury mimořádné postavení, neboť se jedná o slohově nejčistší libereckou stavbu ve stylu florální secese. Vysokou úroveň mělo i technické a hygienické vybavení hotelu, kdy bylo např. v jednotlivých pokojích užito centrální vysávání. Ve své době byl hotel považován za jeden z nejlepších a nejluxusnějších v celé monarchii. V roce 1929 pak interiér hotelu doplnila elegantní kavárna od věhlasného drážďanského ateliéru Lossow & Kühne.

Ubytování:

Hotel se nachází v klidné lokalitě a přesto v centru Liberce.

Hotel disponuje celkovou kapacitou 117 pokojů. K dispozici jsou jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje Superior, jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje Deluxe, Junior Suite, Prezidentské Apartmá v art-nouveau stylu a Apartmá Ještěd. Pro rodinné pobyty nabízí hotel propojené dvoulůžkové pokoje.

Hostům i široké veřejnosti je k dispozici vyhlášená kuchyně v místní Benada Restaurant, která nabízí speciality české i mezinárodní kuchyně v moderním pojetí.

Plánujete-li konferenci v Liberci, Clarion Grandhotel Zlatý Lev vám nabízí 4 konferenční místnosti s kapacitou až pro 400 osob. Největší sál poskytuje možnost uskutečnění i velkých společenských akcí, jako jsou plesy, velké firemní akce či svatby.

Hotelovým hostům je k dispozici také Wellnes & Therapy.

mailLiberec

Gutenbergova 3 / 126, Liberec, 460 01

Telefon:+420 485 256 794
E-mail:reception.ghzl@clarion-hotels.cz
Web:www.clariongrandhotelzlatylev.com
Klasifikace
****
Vybavení
pokoj s vanou / sprchou
pokoj s vanou / sprchou
pokoj s WC
TV na pokoji
WiFi
konferenční místnost
vybavení pro školení
taneční parket
sauna
parkoviště
parkoviště
parkoviště pro autobusy
zvířata akceptována
kreditní karty akceptovány
trezor
výtah
Doplňkové služby
snídaně
polopenze
plná penze
praní, žehlení
masáže, rehabilitace
konferenční služby
směnárna

Ceny

Orientační cena za noc / osoba: 1 560 CZK
Orientační cena za noc se snídaní / osoba: 1 960 CZK

Kapacita

Celková kapacita lůžek: 229
Celkový počet pokojů: 117
Druhy pokojů: 1 lůžkové, 2 lůžkové, apartmá
Počet 1 lůžkových: 5
Počet 2 lůžkových: 106
Počet apartmá: 6

Mohlo by vás zajímat

load