Cesta řemesel

Cesta řemesel se nachází v obci Višňová v části Poustka. Cestou řemesel je vzdáván hold poctivému řemeslu – řemeslníkům, kteří si udržují radost z tvoření a mají důvěru ve své schopnosti.

„Naučná stezka vede od Vašeho domu k nám.“

Délka trasy: 0,3 km

Značení trasy: Přístup k naučné stezce je označen v Poustce na příjezdových komunikacích. V blízkosti vedou Pohodová cyklostezka z Frýdlantu do Višňové a dál a Pašerácká stezka.

Cesta klidnou krajinou nad údolím řeky Smědé je lemována sochami řemeslníků, kteří postupně v myslích návštěvníků dotvářejí Příběh stavby venkovského domu. Sochy jsou vyrobeny ze dřeva, kamene, kovu, šamotové hlíny, jsou umístěny podél cesty mezi pastvinami. Stezka má osm zastavení, která Vás provedou historickými souvislostmi a zajímavostmi o jednotlivých řemeslech. Každá socha v sobě skrývá hravé prvky a tak nabízí tvořivé potěšení pro malé i velké návštěvníky. Součástí Cesty Řemesel je osm symbolických pobídek, jak si prožitek z cesty umocnit, a osm kvízových otázek pro potěšení. Vyslyšení pobídek i dobře zvolené odpovědi Vám mohou na konci cesty připravit překvapení.

V domě na konci stezky se nachází keramický atelier Na Bidýlku, ve kterém se návštěvníci mohou seznámit s výrobou nebo si koupit hrníček pro radost. 
Zveme rodiny i jednotlivce, skupiny předškolních a školních dětí na prohlídku naučné stezky, návštěvu ateliéru i na výrobu vlastních hrníčků.
 

Višňová

Poustka, Višňová

GSM:+420 721 885 592
+420 725 338 384
Web:www.cestaremesel.cz

Mohlo by vás zajímat

load