Pivovar Příchovice

Malé pivovary rostou v posledních letech jako houby po dešti, z čehož mají fanoušci piva velkou radost a velké pivovary naopak těžkou hlavu. Minipivovar, který vám zde představujeme, je ale něčím zvláštní. V provozu je teprve od léta 2015, ale už si stačil získat velkou popularitu – nabízí totiž dvanáctku Světoběžník JC. A kdo je to onen Světoběžník?

Stačí napovědět, že pivovar najdete v areálu U Čápa v Příchovicích, v němž se nachází i Maják a Muzeum Cimrmanovy doby, nové poutní místo milovníků divadla Járy Cimrmana. Spolumajitel areálu, pan Vlastimil Plecháč, si splnil letitý sen – vařit vlastní pivo pro vlastní restauraci. A spojení nového piva se jménem slavného rodáka z nedalekého Liptákova vyplynulo jaksi samozřejmě. Zvlášť, když se tahle myšlenka zalíbila i lidem od Cimrmanů, vždyť konečně má Jára i vlastní značku piva.

Všechno tak do sebe báječně zapadlo a reakce hostů v restauraci U Čápa jsou velmi pozitivní.  A jak by ne – stačí se podívat na recepturu a hned vám bude jasné, že tu neběží jen o dobré jméno.  Světoběžník JC je „ležák zlatavé barvy a plné chuti s hustou bílou pěnou“ z velmi pečlivě vybraných surovin. Je dílem sládka Martina Rubáše, který se – jak sám říká – inspiroval i rozsáhlou tvorbou a životem Járy Cimrmana. 

Cílem Příchovického pivovaru U Čápa není velký výstav ani desítky druhů piva. Zato zde dostanete kvalitní pivo vyladěné do posledních detailů. Příležitostně budou vznikat i pivní speciály – ojedinělé, limitované edice piva, věnované významným osobnostem a událostem z našeho kraje. Úcta k tradici a láska k regionu totiž není pro lidi od Čápa jen prázdným pojmem.
Naprázdno nevyjdou ani kolemjdoucí turisté. V provozu už je i plnírna lahví, samozřejmě ne jen tak ledajakých. Netradiční balení 0,75 litru s pákovým uzávěrem se prý bude nabízet hlavně jako suvenýr. Ale takový suvenýr asi nikomu ve vitríně dlouho nevydrží.

Ať už jste fanoušci piva nebo abstinenti, jistě budete souhlasit s tím, že v Jizerských horách přibylo další lákadlo pro turisty a pro místní důvod ke spokojenosti s jejich krajem.

V soutěži Regionální potravina 2016 ocenila porota v kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje právě SVĚTOBĚŽNÍK JC CIMRMANŮV 12° SVĚTLÝ LEŽÁK. Získává tak certifikát Regionální potravina na dobu čtyř let.

www.ucapa.eu

mailKořenov

Příchovice 1, 468 48

GSM:+420 602 257 385
E-mail:pivovar@ucapa.eu
Web:www.ucapa.eu

Mohlo by vás zajímat

load