Sáňkařská dráha na Smržovce

Téměř čtyřkilometrová trasa vede z rozhledny Černá studnice po upravovaných obecních a lesních stezkách až k lyžařskému areálu Filip ve Smržovce. Na trase se střídají úseky tak rychlé, až vám tečou slzy, s těmi klidnými, kdy se můžete jen kochat krásnou jizerskou přírodou.

Sáňkařská dráha je určena všem nadšencům milujícím adrenalinové zážitky, od těch nejmenších až po seniory.

Jízda na dráze je na vlastní nebezpečí. 

Vstup na dráhu není zpoplatněn ani časově omezen, přesto radíme jízdu absolvovat do setmění, jelikož trasa není uměle osvětlena. Dráha se v jednom místě kříží s komunikací, a to na rozcestí Berany. Tato křižovatka je na dráze značena, ale doporučujeme v tomto místě ze saní sesednout. Dráha je volně přístupná, značená v celé délce, bez provozní doby. Provoz je na vlastní nebezpečí.


Kde vzít ty pravé sportovní sáně?

Na rozhledně Černá Studnice si můžete zapůjčit klasické turistické nebo unikátní sportovní sáně, jaké nikde jinde nenajdete. 


Start sáňkařské dráhy je kousek od rozhledny Černá studnice a cíl je na sjezdovce Filip ve Smržovce, kde se saně vracejí. Mají tam i číslo na taxi.
Z cílového místa Skiareál FILIP Smržovka, se můžete se zapůjčenými sáněmi vydat i procházkou po svých, kdy vás čeká přibližně 4 kilometrová cesta mírně do kopce až na vrchol Černé Studnice, nebo můžete zvolit možnost odvozu i se saněmi.

Trasu sáňkařské dráhy nejsnadněji zjistíte na: www.sankarskadraha.eu

Také na Facebooku: www.facebook.com/prirodnisankarskadraha


Když počasí zklame, jsou tu muzea

Muzeum místní historie se nachází v budově Zámečku na náměstí T. G. Masaryka na náměstí ve Smržovce – www.smrzovka.cz/muzeum-mistni-historie.

Kousek od náměstí najdeme také Muzeum panenek, které vám představí všechny skvosty, bez nichž si malé děti neumí život ani představit. https://panenky-muzeum.webnode.cz

load