Křišťálová stezka rozzáří IQLANDII

Liberecké science centrum iQLANDIA spouští Křišťálovou stezku. Nová interaktivní hra v expozicích návštěvníky vtáhne do světa skla a jeho využití. Ve spolupráci s Preciosou připravili v iQLANDII stezku, na jejímž konci mohou návštěvníci rozsvítit zbrusu novou světelnou instalaci Molekuly.

iQLANDIA ukazuje principy fyzikálních jevů, popularizuje vědu a technické obory. Sklářství, sklářská výroba a pokroky sklářských technologií u nás konečně našly své místo. Díky partnerství s Preciosou vznikla Křišťálová stezka. Sedm zastavení Křišťálové stezky je ale pouhý začátek. Každý rok se ve spolupráci obou společností představí další nová stanoviště, která budou navazovat na tradici a jedinečnost českého sklářského průmyslu.

Křišťálová stezka vypráví příběh českého skla. Návštěvníci se mohou na sedmi místech dozvědět, z čeho se sklo skládá, jakým způsobem se vyrábí nebo jakou roli při jeho vzniku hrají přírodní živly, jako jsou země, oheň, voda a vzduch. Zájemce o fyzikální vlastnosti skla nadchne optický kabinet, v němž si mohou vyzkoušet optické přístroje. Jinde čeká na návštěvníky např. test barvocitu. Na své si přijdou i ti, kteří se touží informovat o využití skla v medicíně a ve stavebnictví.  Projděte Křišťálovou stezkou a rozsviťte iQLANDII. S pomocí aplikace si návštěvníci projdou sedm zastavení napříč celou iQLANDIÍ. Po zodpovězení otázek získají heslo, kterým po zadání do ovládacího panelu rozsvítí křišťálové Molekuly. Tato nová interaktivní světelná instalace nahradila původní zavěšenou obří molekulu, která byla po celých sedm let, od samotného spuštění iQLANDIE, jedním z hlavních symbolů libereckého science centra. Světelná instalace Molekuly, která je vrcholem Křišťálové stezky, vzešla z rukou umělců a řemeslníků Preciosa Lighting a za podpory Nadace Preciosa. Designové řešení interaktivního svítidla symbolizuje  jedinečné bohatství Křišťálového údolí.
Liberec

Nitranská 10 / 410, Liberec, 460 07

Web:https://iqlandia.cz/kristalova-stezka