Zámecký pivovar Frýdlant

Tento starý pivovar leží na břehu řeky Smědé hned pod frýdlantským zámkem. Jedná se o poměrně rozlehlý komplex budov o rozloze asi 3 500 m². Dominantou jsou dva zachovalé komíny a především budova bývalé sladovny.

Pivovar byl postaven okolo roku 1558 na žádost krále Ferdinanda I. Již od prvních let svého vzniku se neodmyslitelně vázal k frýdlantskému hradu. Jako první ho obhospodařoval rod Redernů a naopak jako poslední, před znárodněním ho vlastnili Clam-Gallasové. Ti ho také ještě ve třicátých letech 20. století velmi nákladně modernizovali. Pivovar byl rozšířen o novou sladovnu s pivovarskou věží a také o železobetonovou spilku, nebo-li kvasný sklep, který byl pro české země velice atypický.

Po roce 1945 byl pivovar začleněn mezi Severočeské pivovary Vratislavice. Tento proces však nedostál kýžených výsledků, a tak byla v roce 1949 výroba zastavena a pivovar zůstal dodnes uzavřen. 

V současné době probíhá rekonstrukce celého pivovaru a již v nejbližší době by mělo dojít k obnově vaření piva původní značky Albrecht.

Pivovar zahrnuje také Expozici historie frýdlantského pivovaru, kterou lze navštívit po objednání, pouze větších skupin.

mailFrýdlant

Hejnická 4073, Frýdlant, 464 01

Telefon:+420 487 989 000
E-mail:info@pivovar-frydlant.com
Web:www.pivovar-frydlant.com
load