Zpět Úvodní strana > Kalendář akcí > Výstava
Filtrování akcí
2023 Říjen
PoÚtStČtSoNe
1
23
19202122
23242526272829
3031

50 let s fotoaparátem na cestách

Pozvánka
Místo konání:

Krajský úřad Libereckého kraje U Jezu 642 / 2a, Liberec, 460 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Místní
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou
Typ akce:Výstava
Tematická kategorie:Fotografie
Více informací na:http://www.kraj-lbc.cz
Anotace:První letošní výstavu ve vstupním foyer hostí od pondělí 10. ledna Krajský úřad Libereckého kraje. Své snímky, které pořídil v průběhu půlstoletí, zde představí Miroslav Macháček, jenž se tak na toto místo vrací po několika letech.

Podrobný popis:

Letos sedmasedmdesátiletý Macháček se věnuje fotografii několik desítek let. Jako dlouholetý člen Jizerského fotoklubu Hejnice vystavoval v tuzemsku i v zahraničí. Řadu let fotografoval pro Divadlo F. X. Šaldy v Liberci.

V 70. a 80. letech fotografoval pro liberecký Dům kultury a PKO. Počátkem 90. let fotografoval 3 roky pro agenturu Pragokoncert. Svoje fotografie, zejména z oblasti kultury a veřejného života, velmi často publikoval v denním a odborném tisku.

Po roce 1989 projel autem většinu evropských zemí, kde pořídil řadu zajímavých fotografií. Posledních zhruba 15 let cestuje do mimoevropských destinací. V rámci svých cest navštívil: Egypt, Tunisko, Tanzanii, Keňu, Namibii, Turecko, Zimbabwe, Zambii, JAR, Izrael, Jordánsko, Sri Lanku, Indii, Bhútán, Vietnam, Kambodžu, Thajsko, Indonésii, Čínu, Japonsko, USA, Mexiko, Guatemalu, Belize, Honduras, Peru, Bolívii, Argentinu, Brazílii, Uruguay, Chile.

load