Zpět Úvodní strana > Kalendář akcí > Výstava
Filtrování akcí
2023 Září
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
181920212223

Výstava Big Bead

Nisa Factory, autor: Zuzana Slámová
Pořadatel:GaB beads
Místo konání:

GaB Beads, Janovská 39 / 132, Jablonec nad Nisou, 466 04, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou
Typ akce:Výstava - Křišťálové údolí
Tematická kategorie:Výtvarné umění - sklo
Anotace:Poutavá výstava BIG BEAD otevírá galerii moderního umění Nisa Factory.

Podrobný popis:

V místě zrodu nové galerie Nisa Factory, vznikaly během více než roku obrazy, sochy, instalace a objekty, které narážejí na témata protikladů, rovnováhy, migrace či lehkosti točené zmrzliny. Na počátku byla idea Zuzany Slámové, majitelky úspěšné společnosti na výrobu skleněných perlí v Jablonci and Nisou, o propojení zdánlivě nesouvisející sklářské výroby s moderním uměním.Tak vznikla právě otevíraná galerie Nisa Factory.

„Ústředním motivem výstavy jsou korálky a sklo jako původní surovina, vzájemně propojené s dalšími materiály ve zdánlivě neslučitelném kontextu” říká Zuzana Slámová majitelka galerie a mecenáška umění.

„Na jednu hromadu jsme snesli luxusní materiály, dokonale broušené sklo, pozlacené sošky, skleněné tyče, korále, části původní technologie, ale i beton nebo štuky, se kterými se pracovalo během rekonstrukce,“ popisuje Jakub Neufuss a Jan Salanský. Výsledná díla odrážejí provokativní dialog mezi různými materiály, které umělci spojují a dokončují tu promyšlenými, jinde spontánními, vždy ale nečekanými postupy. Reagují na skutečnosti dnešní doby i místa svého vzniku a hravým až surrealistickým způsobem poukazují na kolotoč světa. Výstavou BIG BEAD v Nisa Factory se tedy zároveň otevírá nová galerie moderního umění, dosud největší v severních Čechách. Slavnostní otevření galerie a vernisáž výstavy je 18.3.2022 v 18 hodin.

load