Zpět Úvodní strana > Kalendář akcí > Výstava
Filtrování akcí
2022 Červenec
PoÚtStČtSoNe
1
17
18192021222324
25262728293031

Tvoření je radost

Pozvánka
Místo konání:

Kodap 1. máje 97 / 25, Liberec, 460 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Místní
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou
Typ akce:Výstava
Tematická kategorie:Výtvarné umění
Anotace:Je nám ctí pozvat vás a vaše přátele na výstavu obrazů Akademie umění a kultury při ZUŠ v Jablonci nad Nisou pod názvem "Tvoření je radost". Výstava je v prostorách KODAPu přístupná každý všední den v čase 7:30 – 15:30.

Podrobný popis:

Současně s otevřením Akademie umění a kultury pro seniory a 55+  vznikla v roce 2016 i naše skupina zájemkyň o výtvarné umění VERA. Pod vedením lektorky Mgr. Věry Činčarové jsme studium začínaly kresbou tužkou a zároveň jsme získávaly informace o počátcích výtvarného umění v historii lidstva. Postupně jsme poznávaly práci s keramickou hlínou, studovaly vztahy mezi barvami, připravovaly k tisku linorit či tiskly slepotisk. Naše práce s barvou započala roztíratelnými pastely a postupně jsme se vypracovávaly k malbě, nejdříve temperovými barvami a v posledních semestrech základního stupně k malbě olejovými a akrylovými barvami. V letním semestru tvoříme přímo v krajině v okolí Jablonce nad Nisou.

V rámci studia navštěvujeme výstavy významných umělců nejen v Jablonci nad Nisou, ale také i v Liberci a Praze. Další inspiraci hledáme nejen v předmětech každodenního života a v přírodě, ale čerpáme ji i z vlastních prožitků.

Současná výstava nese název „Tvoření je radost“ a odráží vnitřní pocity autorek, se kterými vystavené obrazy vznikaly.

load