Zpět Úvodní strana > Kalendář akcí > Výstava
Filtrování akcí
2022 Prosinec
PoÚtStČtSoNe
1234
5678
2425
262728293031

Evropská výstava poštovních známek LIBEREC 2022 a přidružená výstava Polar salon Liberec 2022

Pozvánka
Místo konání:

Centrum Babylon Nitranská 1, Liberec, 460 12, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Místní
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou
Typ akce:Výstava
Tematická kategorie:Jiný typ akce
Více informací na:http://www.centrumbabylon.cz/cs/evropska-vystava-znamek-v-babylonu/a-341/
Anotace:V prostorách CENTRA BABYLON se bude konat unikátní výstava, která nabídne návštěvníkům řadu zajímavostí z polární oblasti a odhalí bohatou historii této mrazivé části světa. Sejdou se zde polární exponáty nejen z celé Evropy včetně České republiky, ale i ze Spojených států amerických, Austrálie a dalších zemí, aby ukázaly krásu a přitažlivost polární filatelie.

Podrobný popis:

Akci s názvem Evropská výstava poštovních známek a Polar salon Liberec 2022 můžete zdarma navštívit od 13. do 16. října 2022 v prostorách CENTRA BABYLON a WELLNESS HOTELU BABYLON.

Výstava je určena pro všechny věkové kategorie. Na své si přijdou nejen filatelisté, přestože výstava je z velké části věnována právě jim. Celý prostor zahrnuje bezmála 1200 výstavních ploch, na kterých se představí exponáty z celé Evropy, USA, Austrálie a dalších států světa.

Každá z polárních expedic takzvaného heroického věku dobývání (éra od konce 19. století až do první světové války) byla zkouškou vytrvalosti. Testovala a někdy i překročila fyzické a duševní limity svých členů. Výstava návštěvníkům vše přiblíží díky unikátním dochovaným artefaktům, jako je třeba první dopis z antarktické oblasti, kde byl vědecký průzkum ještě součástí expedic lovců tuleňů. Výstava mapuje i první výzkumné výpravy z počátků 19. století, například takzvanou Rossovu antarktickou expedici, z níž se dochoval jeden z prvních známých dopisů z průzkumné expedice v Antarktidě. K vidění budou také vzácné doklady z belgické antarktické expedice a jejího prvního plánovaného přezimování v Antarktidě, ale i kompletní materiály dokumentující první francouzské, německé, britské, švédské a skotské antarktické expedice z počátku 20. století.

Nebudou samozřejmě chybět ani dva velcí soupeři v dobytí jižního pólu. Před 111 lety k němu mířily dva soupeřící týmy, Amundsena a Scotta. Zpátky se bohužel vrátila jen výprava Amundsena. Na výstavě bude k vidění jeden z pouhých tří dochovaných kusů oficiálních expedičních obálek a jediný dochovaný dopis zaslaný Amundsenem z Antarktidy. A také dopis poslaný a orazítkovaný kapitánem Robertem Falconem Scottem z 9. února 1911. Jeden z prvních datumů poslaných z Antarktidy, se speciálním přetiskem poštovní známky pro Scottovu expediční poštu.

Vystaveny však budou i exponáty dokládající novodobější historii polárních oblastí. Stejně jako je náročné žít za polárním kruhem, tak je i náročné nalézt většinu historického filatelistického materiálu. Evropská výstava poštovních známek a Polar salon Liberec 2022 tak bude jedinečnou příležitostí prohlédnout si polární materiály na jednom místě.

load