Zpět Úvodní strana > Kalendář akcí > Výstava
Filtrování akcí
2023 Září
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
181920212223

MON ÉPOPÉE ABSTRAITE

J. Zdeněk, autor: Divadlo Jbc
Místo konání:

Městské divadlo Jablonec nad Nisou Liberecká 1900 / 5, Jablonec nad Nisou, 466 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Pohodovou dovolenou
Typ akce:Výstava
Tematická kategorie:Výtvarné umění - malířství
Více informací na:https://www.divadlojablonec.cz/vystavy
Anotace:Akryl na plátně - obrazy Jaroslava Zděnka

Podrobný popis:

JAROSLAV ZDĚNEK

Své dětství a mládí prožil v moravské metropoli Brně, kam se po 14 letech strávených v zahraničí opět vrátil. Od roku 1992 žil Jaroslav Zděnek nejprve v Londýně, kde pracoval v Elton John AIDS Foundation London, a poté začal budovat svoji samostatnou uměleckou kariéru ve městě umění zaslíbeném, v Paříži.

Díla Jaroslava Zděnka byla s velkým úspěchem vystavována v mnoha pařížských galeriích, restauracích a sponzorských firmách. Obrazy lze najít v soukromých sbírkách v mnoha státech světa, přičemž nejvíce rozšířené jsou ve Francii, kde jsou v majetku i několika firem a galerií.

Jeho umění bylo ve Francii natolik úspěšné a známé, že byl vybrán jako zástupce českých výtvarníků, aby realizoval novoroční přání pro České kulturní centrum v Paříži. V roce 2001 se účastnil expozice Bohemia Magica uspořádané při příležitosti Českého kulturního roku ve Francii.

V zahraničí působil 14 leta poté se vrátil zpět dom Brna, kde od roku 2003 žije, tvoří a vystavuje. Mnoho jeho děl bylo také prodáno v rámci dobročinných či charitativních akcí.

Za dobu své tvorby se stylově vyvíjel a zdokonaloval. Začátky ovlivněné cestováním a exotikou vystřídala abstrakce. Ale i v té je skryto mnoho konkrétních inspirací, nálad a poselství. Vypracoval si vlastní nezaměnitelný abstraktní styl. Jeho snem, již v pařížské škole, bylo věnovat se i naivnímu umění. Jak jednoduše naivní umění vypadá, o to složitější je zachytit dětskou fantazii a převést ji v realitu dospělého člověka.

Největší radost má, když jeho obrazy dělají radost.load