Zpět Úvodní strana > Kalendář akcí > Jiný typ akce
Filtrování akcí
2023 Říjen
PoÚtStČtSoNe
1
2
1819202122
23242526272829
3031

Festival dětského čtenářství 2023

Pozvánka
Místo konání:

Liberec Liberec, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Regionální
Doporučeno pro:Dovolenou s dětmi, Pohodovou dovolenou
Typ akce:Jiný typ akce - Festival
Tematická kategorie:Literatura
Více informací na:http://veletrhdetskeknihy.cz
Anotace:V pořadí dvacátý ročník Festivalu dětského čtenářství. Téma jsme pro letošní ročník zvolili „Příběhy ožívají“. Můžete se jako vždy těšit na bohatý program, a protože letos oslavíme kulatiny, tak jsme pro vás připravili i několik novinek a jedno překvapení. Nechte příběhy z knih ožít a přijdťe na náš festival. Podrobnosti najdete na webu akce.

Podrobný popis:

Začátkem června, od 7. do 9. 6., se v Liberci jako každoročně bude konat letos již 20. ročník Festivalu dětského čtenářství, který pořádá Sdružení pro veletrhy dětské knihy. V Krajské vědecké knihovně v Liberci, která bude centrem celého festivalu, se uskuteční besedy a workshopy s předními českými tvůrci dětských knih, např. s R. Malým, P. Braunovou, J. Hugo Šlikem a mnoha dalšími. 

V odpoledních hodinách prvního dne je pro malé návštěvníky připraveno divadelní představení Příběhy malé Lupitiny González v podání divadla Loutky bez hranic, po němž bude následovat výtvarná dílna s výrobou loutek. Rodiče se mohou nechat inspirovat v Mraveništi knih, učitelé na semináři Třídní knihovny s Mravenčí chůvou. 

Na čtvrtek je pro děti v doprovodu rodičů připravena dětská verze Literatour – literární procházka s pirátem Kolískem. Budeme si vyprávět, číst, zpívat i plnit úkoly. V prostorách knihovny se dále představí společnost Redmio a jejich aplikace pro Živé čtení. V knihovně také spustíme novou pátrací hru Oživlý gamebook, kterou si účastníci budou moci vyzkoušet kdykoliv v průběhu festivalu. 

Po celou dobu konání festivalu budou mít návštěvníci knihovny možnost prohlédnout si a případně i zakoupit knihy z produkce menších nakladatelů, kteří se věnují dětské literatuře. Také budou mít možnost navštívit festival deskových her GRYF, který bude volně přístupný v knihovně.

V Oblastní galerii se uskuteční výtvarné workshopy, v Kině Varšava a nově i v Naivním divadle děti zhlédnou scénická čtení či filmové zpracování Mikulášových patálií. Kavárna Pošta ožije výtvarnými dílnami k festivalové knize Roztodivný hláškovník, pod rukama malých výtvarníků ožijí i klasická díla Zahrada a Čarodějův učeň. Na náměstí Dr. E. Beneše se představí soubory z mateřských a základních škol a současně tu bude probíhat happening Ztracené příběhy.

příloha

load