Zpět Úvodní strana > Kalendář akcí > Představení
Filtrování akcí
2023 Říjen
PoÚtStČtSoNe
1
171819202122
23242526272829
3031

Cesta

Cesta
Pořadatel:Divadlo F.X.Šaldy Liberec,příspěvková organizace
Místo konání:

Divadlo F. X. Šaldy Liberec nám. Dr. E. Beneše 22, Liberec, 460 01, Zobrazit na mapě

Datum konání:
Charakter akce:Regionální
Typ akce:Představení
Tematická kategorie:Divadlo - opera
Více informací na:http://www.saldovo-divadlo.cz
Anotace:Společný boj s nepřítelem a víra v dobro, které zvítězí nad zlem. Začátek v Technickém muzeum Liberec!

Podrobný popis:

Hans Krása, Antonín Dvořák, Leoš Janáček

Hans Krása, Antonín Dvořák, Leoš JanáčekCESTA01.6REZ02.6REZPREMIÉRA04.6REZ2. PREMIÉRA06.6REZ07.6REZ08.615.6REZ16.617.6REZ
Inscenaci udělil záštitu ministr dopravy Mgr. Martin Kupka.

Představení CESTA začíná v Technickém muzeu, nejprve na nádvoří a poté v jedné z hal. Představení dále pokračuje u libereckého bazénu a následně končí v Šaldově divadle. Nemusíte se ničeho bát, cestou Vás provedou naši průvodci. Vás jen poprosíme o pohodlnou obuv a v případě nevlídného počasí o deštníky. Vstupenky si prosím dobře uschovejte, budou kontrolovány v Technickém muzeu i v Šaldově divadle.

Pokud byste se na celou trasu fyzicky necítili, napište nám na e-mail: micjarova@saldovo-divadlo.cz, rádi vám zajistíme odvoz.

Představení CESTA je autorským projektem, na kterém se kromě operního souboru DFXŠ podílí také Dětské operní studio, Dětský pěvecký sbor Severáček, orchestr ZUŠ Jabloňová a Baletní školička při DFXŠ.

Hlavním pilířem inscenace CESTA je dětská opera Hanse Krásy Brundibár, u které si v letošním roce připomínáme 80. výročí jejího prvního provedení (1943) v terezínském ghettu. V představení dále zazní jímavá sborová úprava skladby Kačena divoká Leoše Janáčka a první část světově proslulé kantáty Antonína Dvořáka Stabat Mater. Hudební podstatou inscenace jsou tři obsahově velmi silná a emotivní díla, která souzní s příběhem lidské bolesti, utrpení a mezigeneračního dialogu.

Tak se s námi pojďte projít a zažijte divadelní představení trochu jinou CESTOU!

load