Zpět Úvodní strana > Kalendář akcí > Výstava
Filtrování akcí
2023 Září
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
181920212223

Výstava perníků - koncert vůně, tvaru i chuti

Dana Holmanová - Perníčky 1, autor: Dana Holmanová
Pořadatel:Kittelovo muzeum
Místo konání:

Pěnčín (u Jablonce n. N.) 50.69440513 N 15.21539545 E

Datum konání:
Vstupné:70,- Kč, zlevněné 50,- Kč
Charakter akce:Regionální
Typ akce:Výstava
Tematická kategorie:Gastronomie - tradiční kuchyně
Více informací na:https://www.pencin-zittau.eu/novinka/vystava-perniku-koncert-vune-tvaru
Anotace:Výstava perníků – koncert vůně, tvaru i chuti. Přízemí Kittelova domu bude doplněno vystavenými perníky perníkářky Dany Holmanové.

Podrobný popis:

V tvorbě Dany Holmanové pokračuje dlouhá a hluboká česká perníkářská tradice. Autorka nalézá stále nové cesty a její tvůrčí invence se zdá být zcela nevyčerpatelná. Její perníky vynikají precizností, zvláštní typicky ženskou něhou, a svou dokonalou krásou si nezadají s uměleckými díly. Její specialitou jsou „skládané perníky“, které vytváří spojováním jednotlivých motivů do větších celků a plastických obrázků. Zcela ojedinělé jsou její techniky zdobení s použitím modrotisku, plátků včelího vosku, kukuřičného šustí nebo zlatých nití.
Krom výstavy v Kittelově domě se s Danou Holmanovou a jejími perníky se můžeme setkat po celé naší vlasti na řadě řemeslných akcí, v muzeích i skanzenech. Dlouhodobě spolupracuje třeba s Muzeem perníku a pohádek v Rábech u Pardubic, či s Krkonošským muzeem v Jilemnici a ve Vrchlabí. Voňavé a poetické výrobky si našly cestu také do zahraničí – vystavovala a předváděla výrobu například v německém Magdeburku a Marienbergu, v polském Krakově, Svidnici a skanzenu v Kudowě, ve vzdálené slovinské Radovlici i na mnoha dalších místech
výstava potrvá do 5. 7. 2023 a otevřena bude denně, mimo pondělí.

load