Úvodní strana

Pro malé objevitele

NS Eldorádlo - S veverkou Bertou, autor: Radim Hlaváč

Máte doma zvídavého školáka? Prožijte společně zábavu i poučení a nahlédněte pod pokličku čarovné přírody Jizerských hor.

Zopakujte si své vědomosti o přírodě

Hledáte zábavu plnou poučení, nebo se chcete se svými dětmi dozvědět něco o přírodě hravou formou? Připravili jsme pro děti pracovní karty s krásnými obrázky přímo z našich Jizerek. Karty si můžete vytisknout, přečíst si zajímavosti, vyplnit úkol a obrázky si nechat na památku. 
Doporučujeme tisknout karty na formát A4.

ikona souboruPracovní karta Ptactvo
ikona souboruPracovní karta Ornitologie
ikona souboruPracovní karta Mravenci
ikona souboruPracovní karta Čihařství
ikona souboruPracovní karta Šelmy
ikona souboruPracovní karta Veverka
ikona souboruPracovní karta Stopy
ikona souboruPracovní karta Motýl

Naučné stezky pro děti

Vydejte se společně do přírody na některou z naučných stezek. Užijete si tu spoustu zábavy a odnesete si mnoho zajímavých informací!

Lesní naučná stezka - stezka vedoucí přírodní rezervací na Křížovém vrchu ve Frýdlantu vám představí přírodní bohatství oblasti.

Včelí naučná stezka - od stavby těla včely, přes hmyzí hotel, až ke včelím výrobkům vede cesta představující nejen svět včel, ale i dalšího potřebného hmyzu.

Hravé putování ještědským lesem - se životem lesa seznámí hravé návštěvníky prožitková stezka, kterou lze absolvovat i s kočárkem.

Procházka lesem s veverkou Bertou - nechte se unést stopou veverky Berty a poznejte život zvířat v lese, stezka pro děti je součástí putování Rádlem s názvem Eldorádlo - cesta hojnosti.

Modré putování za zázračnou vodou - vydejte se po stopách děvčete z Bedřichova, které se vydalo osvobodit duši loupeživého rytíře Dornsta.

Zelené putování za tajemstvím stromů - objevte příběh neobyčejné jedle, která stávala v Bedřichově naproti bývalé sklárně, stezka se skládá ze dvou částí, první z nich je Mravenčí stezka představující zvířata Jizerských hor.

Červené putování za zázrakem ohně - objevte zázrak ohně a dokončete trilogii pověstí z Bedřichova. Ten, kdo dokončí jedno ze tří putování (modré, zelené či červené), obdrží odměnu v podobě omalovánky zaměřené na daný živel a překvapení, které ho připomíná.

Smrčkova stezka - naučná stezka vede z vrcholu Tanvaldského Špičáku, cestou nezapomeňte vyplnit hrací kartu. Hrací kartu si vyzvednete na Tanvaldském Špičáku 1, kde vás také čeká odměna.

Orientační stezka na vrcholu Tanvaldského Špičáku - najděte podle mapy všechna stanoviště a otiskněte razítka do hrací karty, odměna na vás čeká v půjčovně na Tanvaldském Špičáku 1.

Včelí naučná stezka hraběte Jana Harracha - seznamte se se včelařením a významem hmyzích opylovačů na Zemi, poznejte život včel i včelařů.

Desatero, jak se chovat v přírodě a omalovánky

Seznamte malé objevitele s tím, jak se chovat v přírodě, aby byla její krása zachována i do budoucna. 

Desatero, jak se chovat v přírodě

Pro děti jsme připravili tematické omalovánky. Nacvičit pravidla chování tak můžete s dětmi ještě před tím, než se vydáte na výlet do přírody. 
Jak omalovánky zakoupit?Příroda pro malé objevitele

veverka obecná, autor: Radim Hlaváč

veverka obecná

 
Včelí stezka Harrachov, autor: Jaroslav Bien

Včelí stezka Harrachov

 
Včelí stezka Harrachov, autor: Jaroslav Bien

Včelí stezka Harrachov

 
NS Oldřichovské bučiny, autor: Jaroslav Bien

NS Oldřichovské bučiny

 
mravenec lesní, autor: Radim Hlaváč

mravenec lesní

 
NS Oldřichovské bučiny, autor: Jaroslav Bien

NS Oldřichovské bučiny

 
NS Eldorádlo - S veverkou Bertou, autor: Radim Hlaváč

NS Eldorádlo - S veverkou Bertou

 
výr velký, autor: Radim Hlaváč

výr velký

 
NS Eldorádlo - S veverkou Bertou, autor: Radim Hlaváč

NS Eldorádlo - S veverkou Bertou

 
Hravá stezka na Ještědu, autor: Matyáš Gál

Hravá stezka na Ještědu

 
 
Náhled pro tisk
Vytvořeno 27.1.2023 22:58:58 | přečteno 1722x | zakova.jana
load