Interaktivní naučná stezka Oldřichovské bučiny

Takovouhle stezku nemají nikde, opravdu. Přijďte se na ni podívat do Oldřichova v Hájích.

Nechte auto v Oldřichovském sedle a vydejte se obdivovat krajinu, která bývá v rámci Jizerských hor neprávem trochu opomíjená. Stezka je dlouhá 1,3 kilometru a pokračuje přes Lysé skály až na skalní hrad a jejím územím vlastně lidé procházejí vzácným územím jizerskohorských bučin, které je zajímavé nejen přírodním složením, ale i různými skalními masivy a útvary, které se v okolí nacházejí.

18 interaktivních zastavení u života lesa

Po cestě je 18 naučných zastavení. Novinkou je, že stezka je celá interaktivní - nejsou tady tedy jen informační tabule, ale zastavení hrají s turisty po celou cestu vlastně jakousi hru.

Děti zaujme obří krasohled či dalekohled, ve kterém je vidět skalní gorila, potkáte strom plný ptáčků a zaposloucháte se do zvuků lesa. Stezka vede unikátní Národní přírodní rezervací Skály v bukovém moři. Jedná se o oblast plnou obřích roztodivných skalních útvarů obklopených hlubokými bučinami, můžete jen popustit uzdu své fantazii a nechat se tou krásou unášet.

Naučná místa mají lidem zpříjemnit procházku, poučit je, zabavit a také jim něco vzkázat. Ten vzkaz je asi takový, že člověk přírodu ke svému životu potřebuje, že nemůže celý svůj život strávit jen v technické kulturní krajině, a ten vzkaz je taky ten, že se tady pohybuje v přirozeném lese, který má svoje funkce a který je odlišný od toho lesa běžného, hospodářského, na který jsou lidi zvyklí, a že ten přírodní les je tady chráněn ve velké národní přírodní rezervaci.

Na procházku Oldřichovskými bučinami se vyplatí dobré boty!

Stezka vede poměrně složitým terénem, Na procházku Oldřichovskými bučinami se vyplatí dobré boty! Stezka je spíš z těch náročnějších, je určena pro pěší turisty, ne pro cyklisty a rodiče s kočárky. 

Oldřichov v Hájích

load